Skocz do zawartości
Paweł Worach

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?

Rekomendowane odpowiedzi

maarec

Ja zawsze podaje z komputera. Sprawdziłem go kilka razy solo i z budką w stosunku do dystrybutora i różnicy większej jak 0.2l nigdy nie było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

To ze spalania sie roznia poszczegolnym uzytkownikom - tak bylo, jest i bedzie. To ze ja nie probowalem i pewnie nie umiem wykrecic spalania sredniego na poziomie 5,2 (niech bedzie 5,7 ze wzgledu na naped) to nie znaczy ze sie nie da. Z budka 1800 w moim przypadku spalanie na poziomie 10 litrow jest absolutnie nierealne na dluzszym dystansie. Z 2200 to juz jakas abstrakcja. Skoro jednak Rafal pisze ze tak jest to pewnie umie tak jezdzic.

Abstrachujac od spalania. Te silniki i auta sa swietnymi holownikami i jednoczesnie zapewniaja stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Jest tez zachowana porecznosc w codziennej jezdzie. W trasie solo, bez budki rowniez rewelka. Ja nic wiecej nie potrzebuje od samochodu tego typu (do codziennej jazdy). Godzine temu wrocilem z weekendu, zrobilismy od piatkowego ranka 1300km. Nie czuje zadnego zmeczenia, spalanie z tego dystansu 7,5 litra, komfort pelen. Korzystalem tez aktywnie z napedu, wjezdzalismy z Laskowej na Dudkowke i mimo letnich opon auto dzielnie mielilo kolami i wwiozlo nas tam gdzie chcielismy.

Wiadomo, fajnie miec 300koni i mnostwo momentu ale serio, nie jest to konieczne do przyjemnej i bezstresowej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

Panowie ,rozumie ,że podajecie spalanie jakie wam pokazuje komputer ?

palcem wystukane

Tak, w autach grupy VAG komputery pokazują dość dokładnie, podczas weryfikacji przy tankowaniu różnica nie przekracza +/- 0.1 L/100km (jak dobrze pamiętam to jest też możliwość korekty wskazań komputera przez interfejs diagnostyczny VAG/VAS)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Dołączona grafika

Żeby nie było, ze te 5.00 w Seacie wymyślam, spalanie z dzisiejszego dnia BMW X5 3.0 diesel

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Odświeżę trochę temat.

Przykładowy samochód - Skoda Superb kombi silnik 2.0 TSI 280KM, 350NM, DMC 2275 / 1.33 = 1710 dla przyczepy. DSG, 4x4. O2=2200kg

Teoretycznie pasuje do mojej przyczepy, a za granicą mogłaby i ponad 2000kg holować. Samochód bardziej korzystny do miasta niż diesel, do holowania chyba też mocny ?

Czy skrzynia ta sama co w najmocniejszych dieslach czy jakiś wynalazek ? 

na dziś w temacie silników diesla w innych autach najbardziej korci mnie 2.0 bitdi (VW), jednak obawiam się DPF-u, samochód często będzie nie dogrzany ( odcinki po 4km, akurat łapie temperaturę ok 70C jak będę gasił) i tak sobie kombinuje, że może taki mały, wcale nie wysilony silniczek da sobie radę ? (w seacie wycisnęli jeszcze 20KM więcej...)

jakie może być spalanie z ogonem ? zmieści się w 15l ? bo w mieście to będzie mniej niż diesel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Marek zadzwoń po 16 opowiem ci

Rafal Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Marek zadzwoń po 16 opowiem ci

Rafal Wosik

zadzwonię po 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

Rafał pisz na forum... :D bo też ciekawy jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Ok później opisze

Rafal Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Ja wiem ile spali...tyle ile wlejesz. I ani grama więcej ...hihi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ja wiem ile spali...tyle ile wlejesz. I ani grama więcej ...hihi

muszę chyba wybrać się na jazdy testowe i dać szansę porwać tym niewinnym konikom. Ciekawi mnie jak te 350 NM sobie poradzi, w końcu to 10 więcej niż w Smaxie.... i 150 mniej niż w 2.0 Bitdi...

czekam na podpowiedzi głównie użytkowników, nie wgryzam się w temat wytrzymałości silnika :). Z samych danych technicznych skoda jest większa i solidniejsza od VW passata, który mojej budki legalnie nie pociągnie

Rafał, czekamy na podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob
Napisano (edytowane)

Odświeżę trochę temat.

Przykładowy samochód - Skoda Superb kombi silnik 2.0 TSI 280KM, 350NM, DMC 2275 / 1.33 = 1710 dla przyczepy. DSG, 4x4. O2=2200kg

Teoretycznie pasuje do mojej przyczepy, a za granicą mogłaby i ponad 2000kg holować. Samochód bardziej korzystny do miasta niż diesel, do holowania chyba też mocny ?

Czy skrzynia ta sama co w najmocniejszych dieslach czy jakiś wynalazek ? 

na dziś w temacie silników diesla w innych autach najbardziej korci mnie 2.0 bitdi (VW), jednak obawiam się DPF-u, samochód często będzie nie dogrzany ( odcinki po 4km, akurat łapie temperaturę ok 70C jak będę gasił) i tak sobie kombinuje, że może taki mały, wcale nie wysilony silniczek da sobie radę ? (w seacie wycisnęli jeszcze 20KM więcej...)

jakie może być spalanie z ogonem ? zmieści się w 15l ? bo w mieście to będzie mniej niż diesel.

DMC tej wersji bedzie 2290kg, reszta sie zgadza, skoda ma namieszane w materiałach informacyjnych. Mam zamowionego superba wiec to rozgryzałem. Z tego co sie zorientowalem to prawidłowe dane są te jak odpalisz konfigurator to tam mozna podejrzeć masy.

Skrzynia to DQ250 (moment do 400Nm), skrzynia OK. Mocne diesle z VAG maja DQ500 (moment do 600Nm), no ale superb nie ma diesla mocnego 240KM.

Moim zdaniem to 280KM będzie fruwać z ta przyczepa, dużo lepiej niz diesel z podobnym momentem ok 350Nm, a mocy 150/160KM.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

DMC tej wersji bedzie 2290kg, reszta sie zgadza, skoda ma namieszane w materiałach informacyjnych. Mam zamowionego superba wiec to rozgryzałem. Z tego co sie zorientowalem to prawidłowe dane są te jak odpalisz kalkulator to tam mozna podejrzeć masy.

Skrzynia to DQ250 (moment do 400Nm), skrzynia OK. Mocne diesle z VAG maja DQ500 (moment do 600Nm), no ale superb nie ma diesla mocnego 240KM.

Moim zdaniem to 280KM będzie fruwać z ta przyczepa, dużo lepiej niz diesel z podobnym momentem ok 350Nm, a mocy 150/160KM.

po cichu liczyłem na skrzynie DQ500 - taką jak ma Dudek w Alhambrze czy właśnie w mocnych dieslach VW. Rozumiem, że zakupiłeś takiego superba ? W sieci DMC widziałem na poziomie 2275, więc do przyczepy 1700 da radę. Aktualnie mam diesla 340NM / 163KM i w sumie mocy mu nie brakuje, ciekawi mnie tylko czy ta benzyna da radę - przegrzewanie silnika i takie tam. Na dojazdy do pracy i wyjazdy solo (nie przekraczam raczej 140-160kmh) byłaby idealna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob

Mam zamówionego i czekam, ale 1.4 TSI z DSG do przyczepy 1300kg

Trzeba jednak na moment i moc patrzec w parze, a nie tylko na moment do czego przyzwyczaiły nas turbo diesle (tez mam teraz diesla 320Nm/150km). Moment w turbo benzynach jest w sporo szerszym zakresie obrotowym.

350Nm ma tez TSI 220KM (ale w wezszym zakresie obrotowym), tez pewnie by wystarczył, ale jej nie ma w konfiguracji 4x4. Zreszta wlasnie miedzy 220 a 280 roznica jest 60KM, moment ten sam 350Nm tylko szerszy zakres, a róźnica jest znaczna w jezdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Marek złe przeczytałem, ty o benzynie ja o diesel, ja miałem Superb 4x4, najmocniejszy silnik diesla, na testy 2017 rok DSG, O1 - 2200 kg tak i nie jest to nigdzie pokręcone. Skoda ma tylko- aż 2200, po zapięciu budy - kontenera - ze zdjęcia profilowego - dmc 2000 kg jechało się przyjemnie ale nie do końca komfortowo - duża ściana powietrza, duży opór. Spalanie na pograniczu 10-11 litrów. Po podpięciu campingu - dmc 2200 ze względu na opływowe kształty komfort holowania poszedł w górę, spalanie na poziomie 9-10. Gdyby nie współczynnik napewno bym przemyślał ten holownik. Skrzynia płynnie przerzucała. Z całym sercem mogę polecić. Macie pytania piszcie postaram się odpowiedziec

Rafal Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi