Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Macie doświadczenie z tym autem jako holownikiem?? Interesuje mnie w opcji 170 KM, 4x4 i DSG, najlepiej w kombi do przyczepy DMC 2000kg

Poproszę o uwagi i opinie czy w ogóle to auto da radę?! Wiem, że któryś z forumowiczów posiada tylko nie wiem czy w opcji 4x4 i automacie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem że chodzi dokładnie o coś takiego http://forum.karawaning.pl/topic/24810-sskoda-superb-4x4-20-tdi-170-km-dsg-2015-r/

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takim (t.j. 4x4, dsg, 170KM) ciągam swoją przyczepkę i jest naprawdę ok. Moja przyczepa ma DMC 1500.

Przy prędkości autostradowej (100-110) zestaw prowadzi się stabilnie/bardzo komfortowo. A jak potrzebujesz chwilowo przyspieszyć to też mocy nie brakuje

W ostatnie wakacje, załadowany dodatkowo trzema rowerami na dachu, byłem w bieszczadach i tamtejsze górki nie były mi straszne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DMC 2660kg skody jest ? jeżeli tak to respekt. Ale więcej jak 1800 to bym nią nie planował holować.

 

 

Edycja - sprawdziłem, DMC ok 2125kg..co daje nam wynik 1597 dla przyczepy przy uwzględnieniu 1,33

 

to chyba do 2 ton się nie nada ? :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DMC 2660kg skody jest ? jeżeli tak to respekt. Ale więcej jak 1800 to bym nią nie planował holować.

 

Taki Superb ma chyba niecałę 2100 DMC. Tak więc niczego sensownego on nie pociągnie. Jego max to 1550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien ? po co Paweł rozważałby go do przyczepy 2000kg ? przy DMC 2100 to pozamiata tym samochodem.

 

Tak :) DMC ma dokładnie takie: 2197 kg. Czyli niecałe 2200 a nie 2100 jak wcześniej napisałem.

 

I tutaj idealnie widać zalety stosowania przelicznika 1/33. Taki, dajmy na to Niemiec może do takiego auta podpiąć przyczepę o masie 2t. Czyli w praktyce może się nawet zdarzyć, że auto jest dużo lżejsze od przyczepy (MW tej skody z kierowcą to 1634 kg)!  A w przypadku zastosowania naszego przelicznika 1//33 wychodzi idealna masa przyczepy dla takiego auta - czyli 1650 kg. Wtedy proporcje są zachowane i tak i zestaw będzie bezpieczny.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i uwagi i proszę o jeszcze :) narazie wszystko jest czysto teoretyczne, muszę uporządkować trochę "podwórko" i biorę pod uwagę różne możliwości zastąpienia dwóch aut jednym :) Skodami jeżdżę służbowo, wcześniej Superbem ale w sedanie i 140KM, obecnie Octavia 150KM DSG, stąd pomysł na Superba w DSG (kombi i 4x4 to opcja dodatkowa :)  

Nie bardzo rozumiem ten przelicznik, a korci mnie na "dwie osie" na przyszły sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że ciężka przyczepa jednoosiowa to poroniony pomysł. Na dwóch osiach jedzie się o niebo lepiej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Jedyny minus dwuosiowej przyczepy to utrudnione manewrowanie ręczne. Ale jeśli DMC=1600 kg to raczej i tak ręcznie się z tym nie ma sensu szarpać.

Czyli jak by nie patrzeć - dwie osie to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że ciężka przyczepa jednoosiowa to poroniony pomysł. Na dwóch osiach jedzie się o niebo lepiej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Jedyny minus dwuosiowej przyczepy to utrudnione manewrowanie ręczne. Ale jeśli DMC=1600 kg to raczej i tak ręcznie się z tym nie ma sensu szarpać.

Czyli jak by nie patrzeć - dwie osie to jest to!

Byłbym za dwiema osiami gdyby nawet z moverem nie orały trawników. Do jazdy super, manewry koszmar. Samemu ciężko lawetę pustą przestawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ten przelicznik, a korci mnie na "dwie osie" na przyszły sezon :)

Tu nie ma co rozumieć :-) Taki Superb może ciągnąć najwyżej 1650 kg z hamulcem najazdowym. Właśnie dla hamulca najazdowego ustawodawca wymyślił przelicznik i warunkowo dopuszcza możliwość ciągnięcia przyczepy z takim hamulcem po spełnieniu warunku 1/33.

 

Czyli jak chcesz ciągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym z DMC 2000 to holownik musi mieć DMC na poziomie minimum 2660 kg i oczywiście na haku (czyli O1) minimum 2000 kg.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy piszą że z przyzepą 2000DMC daje radę.

U nich nie ma jakichś zbędnych przeliczników...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.