Skocz do zawartości

Jak zwiększyć ładowność przyczepy


Merx44

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Byłem w WK. Od Annasza do ...kierownika. Nie da się! Jak to da się ? Nie nie będziemy dzwonić do Wrocławia!

Proszę pismo na dziennik podawczy z treścią co pan chce i wtedy odpowiemy. 

To tak w skrócie... I co wy na to?

 

Nienawidzę tego głupiego miasta a coś mnie podkusiło żeby tu zarejestrować budę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

36 minut temu, Commander napisał:

Jacek miałem do ciebie właśnie dzwonić w tej sprawie. Budę mam zarejestrowaną niestety na KR...

Ale masz wszystkie dokumenty już, w sensie nową homologację? U diagnosty byłeś i masz pozytywne badanie techniczne?

Jeśli tak to nie składasz żadnego pisma na jakiś dziennik podawczy, tylko oficjalnie składasz wniosek i dokonujesz zgłoszenia zmiany danych technicznych pojazdu.

W tym celu:

  1. Wypełniasz wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego. Jako powód wymiany wpisujesz zmianę danych technicznych pojazdu.
  2. Dołączasz aktualny dowód rejestracyjny pojazdu.
  3. Dołączasz zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania technicznego potwierdzające zmiany danych technicznych pojazdu.
  4. Dołączasz oryginał oświadczenia wystawionego przez producenta lub przedstawiciela producenta, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

 

I to wszystko. Taki wniosek wraz z dokumentami mają obowiązek od Ciebie przyjąć. Jeśli sprawy nie załatwią od ręki to niech się męczą i dają CI odpowiedź na piśmie, a nie na gębę, że nie bo nie. Taka jest procedura. Jeśli składasz wniosek na piśmie, to mają obowiązek go rozpatrzyć i na niego odpowiedzieć. Jeśli decyzja ich jest odmowna, to muszą podać podstawę prawną. Ciekawe jaką ;) Oczywiście też muszą Cię pouczyć o trybie odwoławczym od ich decyzji. Składaj dokumenty i niech się bujają z problemem jeśli sami go sobie stworzyli.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do wk u mnie. Nie można załatwić w innym wk chyba że udowodnisz że ,,centrum Twojego życia,, znajduje się tutaj, czyli np przedłożyć pit który był w tutejszym us złożony. 

 

Co do tego co napisał Jacek, przy składaniu wniosku powinni Ci wydrukować miękki dowód. Ale można też inaczej, pani w okienku zapytała czy chce miękki za który trzeba zapłacić czy ma mi w dotychczasowym wpisać ,,zmiana danych pojazdu,, i do czasu nowego dowodu będę jeździł z tym nowym przeglądem potwierdzającym nowe dmc. Dowód oddałem przy odbiorze nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Dzwoniłem do wk u mnie. Nie można załatwić w innym wk chyba że udowodnisz że ,,centrum Twojego życia,, znajduje się tutaj, czyli np przedłożyć pit który był w tutejszym us złożony. 

 

Co do tego co napisał Jacek, przy składaniu wniosku powinni Ci wydrukować miękki dowód. Ale można też inaczej, pani w okienku zapytała czy chce miękki za który trzeba zapłacić czy ma mi w dotychczasowym wpisać ,,zmiana danych pojazdu,, i do czasu nowego dowodu będę jeździł z tym nowym przeglądem potwierdzającym nowe dmc. Dowód oddałem przy odbiorze nowego

Miękki dowód to pozwolenie czasowe. Wydaje się je obligatoryjnie przy składaniu wniosku. Pozwolenie czasowe nie oznacza, że automatycznie wydany zostanie "twardy" DR. W tym czasie właśnie WK ma czas na sprawdzenie zgodności wszystkiego i ewentualną odpowiedź na złożony wniosek, czy wezwanie petenta do uzupełnienia jakiś braków formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Taki wniosek wraz z dokumentami mają obowiązek od Ciebie przyjąć. Jeśli sprawy nie załatwią od ręki to niech się męczą i dają CI odpowiedź na piśmie, a nie na gębę, że nie bo nie. Taka jest procedura. Jeśli składasz wniosek na piśmie, to mają obowiązek go rozpatrzyć i na niego odpowiedzieć. Jeśli decyzja ich jest odmowna, to muszą podać podstawę prawną. Ciekawe jaką ;) Oczywiście też muszą Cię pouczyć o trybie odwoławczym od ich decyzji. Składaj dokumenty i niech się bujają z problemem jeśli sami go sobie stworzyli.

Jestem takiego samego zdania.... powinieneś odwrócić role... niech urząd szuka argumentów, a nie Ty udowadniasz "że nie jesteś garbatym".

Godzinę temu, jacek00 napisał:
  • Dołączasz oryginał oświadczenia wystawionego przez producenta lub przedstawiciela producenta, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

Tylko w tym dokumencie widzę mały problemik tzn.: u mnie w "Zaświadczeniu o braku przeciwwskazań do podwyższenia DMC", które dostałem z Hobby jest tylko powołanie na konkretny nr homologacji, a brak jest samej homologacji. Gdyby ktoś był bardzo mocno wnikliwy, to by chciał oprócz w/w zaświadczenia właśnie homologację, gdzie czarno na białym byłby typ danej przyczepy i max DMC.

Dodam tylko, że właśnie odebrałem dowód ze zmienioną DMC - cała operacja podwyższenia poszła bez najmniejszych problemów włącznie z WK - wszystko zależy od ludzi i ich dobrej woli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan kierownik powiedział, że nie można wielokrotnie homologować tego samego pojazdu.

Złożyłem zamówienie na kwity w przedstawicielstwie Burstner a w Poznaniu z załączeniem odpowiedzi centrali, że zgodzą się na dodatkowe 100 kilo bo oś mnie trzyma. Tak mnie odesłali. Pan z Poznania też zaniemówił jak usłyszał co potrzebuję. Co za ludzie...

Ciekawe ile za to krzykną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan kierownik powiedział, że nie można wielokrotnie homologować tego samego pojazdu. Złożyłem zamówienie na kwity w przedstawicielstwie Burstner a w Poznaniu z załączeniem odpowiedzi centrali, że zgodzą się na dodatkowe 100 kilo bo oś mnie trzyma. Tak mnie odesłali. Pan z Poznania też zaniemówił jak usłyszał co potrzebuję. Co za ludzie...

Ciekawe ile za to krzykną.

 

Czyli nie masz jeszcze papierów tak? Kierownik ma rację. Nie homologujesz jeszcze raz tego samego pojazdu, a jedynie przywracasz wagę do wagi z homologacji fabrycznej.  W innym wypadku, tzn podniesienie wagi ponad wartość homologowaną, nawet po przeróbkach technicznych, czyli np po wymianie osi, jest niedozwolone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Commander napisał:

Ok. Chociaż wszystko mu dokładnie wytłumaczyłem.

Czekam na kwity...

Może nie kuma :) W oryginalnej homologacji powinno być wpisane obniżone DMC, oraz techniczne możliwe DMC danego modelu. Tak przynajmniej jest w mojej homologacji. Tak więc jak pisałem - homologacja jest jedna i ta sama - przynajmniej u mnie.


Sam jestem w temacie i po rozmowie już z dealerem. Chcę wrócić do fabrycznego DMC u mnie. Czyli z 1300 chcę podnieść do 1350 kg. Tabliczkę już mam, potrzebuję tylko papier :) 120 eu netto kosztuje papier + nowa tabliczka. Jutro dostanę odpowiedź czy bez tabliczki będzie coś taniej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Commander napisał:

Mówiłem o tym że poprzedni właściciel obniżył DMC kosztem ładowności pod swoje małe auto.

Ale to był pień w garniturze.

Bo zasada jest taka. Na pogaduchy to można do cioci ;) Do WK idziesz z kompletem dokumentów i składasz wniosek. A wtedy rusza już machina administracyjna, i oni są zobowiązani do określonych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.