Skocz do zawartości

Jak zwiększyć ładowność przyczepy


Merx44

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy znacie jakieś patenty na odchudzenie cepki podczas rejestracji w PL?

 

Przeglądając forum natknąłem sie na takie wzmianki, ze czasem można to zrobić. Rzecz w tym, ze moja cepka, zarejestrowana obecnie w DE, o masie własnej 983 kg i DMC 1100 ma dość małą ładowność. Póki mam tam świeży TÜV i przegląd gazowy to nie spieszy mi się z rejestracją u nas ale docelowo i tak to nastąpi więc może można by coś z tym zrobić? Tylko prosze bez porad w stylu zdemontuj wc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe, trza tak zrobić...dzięki

Chce zwiększyć ładowność tak czy owak.

Takie 1200 DMC to już by chyba było ok na wszelkie klamoty?

Apropos jakie DMC jest najbardziej potem łatwe w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, trza tak zrobić...dzięki

Chce zwiększyć ładowność tak czy owak.

 

W teorii można to zrobić. Tzn jeśli Twoja przyczepa była homologowana na wyższe DMC, a niższe DMC wynikało przykłodowo tylko z obniżenia na potrzeby kupującego, to zgodnie z prawem możesz takie DMC zwiększyć i w teorii nie powinno być problemu nawet w PL. Ale jeśli producent Twojej konkretnej przyczepy nie homologował na wyższe DMC to niczego już nie zrobisz. Nie ma szans nawet jeśli byś oś wymienił.

 

Ja mam obecnie tak zrobione. Przyczepa moja jest homologowana na 1350, a ja mam zmniejszone w papierach DMC do 1300, ale tabliczka znamionowa itp jest na 1350 i do tego DMC w przyszłości będę mógł legalnie zawsze wrócić.

 

 

Apropos jakie DMC jest najbardziej potem łatwe w sprzedaży?

 

Wg mnie najbardziej optymalne jest 1300. W wielu przypadkach pozwala się zmieścić z przyczepą do 3,5t.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie najbardziej optymalne jest 1300. W wielu przypadkach pozwala się zmieścić z przyczepą do 3,5t.

Hmm...ja mam 1300 i niestety łapie Viatolla z 60-ma kilogramami.

Więc czasem te 1300 to za dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ja mam 1300 i niestety łapie Viatolla z 60-ma kilogramami.

Więc czasem te 1300 to za dużo....

 

Dlatego pisałem, że w wielu przypadkach, a nie w każdym ;) Ja też na następne auto mam oczywiście wytypowane C4GP, ale w przypadku wersji 7 miejscowej przekroczę 3,5t o 50 kg, dlatego muszę kupić 5 miejsc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem, ze u mnie chyba rzeczywiście jest zmniejszone dmc bo znalezione w necie inne te same cepki mają po 1200.Napisze do dilera to sie okaże. Z drugiej strony jesli będę sprzedawał to moze faktycznie narazie zostawić tak jak jest. Sądząc po forum to wielu szuka z jak najmńiejszym DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Troszke odkopie, jestem w trakcie zmieniania dmc, nój model normalnie miał 1350kg, ktoś zmienił na 1300. Napisałem do hobby do de czy jest możliwość zmiany to odpisali że tak, ale tylko do 1350, nawet jakbym technicznie bude przerobił, czyli pewnie wymienił oś to więcej nie można. Koszt 55e za tabliczke i dokumenty. Dzisiaj dostałem maila że w ciągu paru dni przyjdzie do mnie komplet dokumentów. Teoretycznie nie powinno być problemów w pl ale coś czyje że gładko to nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odkopie, jestem w trakcie zmieniania dmc, nój model normalnie miał 1350kg, ktoś zmienił na 1300. Napisałem do hobby do de czy jest możliwość zmiany to odpisali że tak, ale tylko do 1350, nawet jakbym technicznie bude przerobił, czyli pewnie wymienił oś to więcej nie można. Koszt 55e za tabliczke i dokumenty. Dzisiaj dostałem maila że w ciągu paru dni przyjdzie do mnie komplet dokumentów. Teoretycznie nie powinno być problemów w pl ale coś czyje że gładko to nie pójdzie

 

Nie można, a nawet jakby było można, to zabraniają tego polskie przepisy :) Czyli możesz tylko tyle na ile dana buda była przewidziana i ani grama więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii można to zrobić. Tzn jeśli Twoja przyczepa była homologowana na wyższe DMC, a niższe DMC wynikało przykłodowo tylko z obniżenia na potrzeby kupującego, to zgodnie z prawem możesz takie DMC zwiększyć i w teorii nie powinno być problemu nawet w PL. Ale jeśli producent Twojej konkretnej przyczepy nie homologował na wyższe DMC to niczego już nie zrobisz. Nie ma szans nawet jeśli byś oś wymienił.

 

Ja mam obecnie tak zrobione. Przyczepa moja jest homologowana na 1350, a ja mam zmniejszone w papierach DMC do 1300, ale tabliczka znamionowa itp jest na 1350 i do tego DMC w przyszłości będę mógł legalnie zawsze wrócić.

 

 

Wg mnie najbardziej optymalne jest 1300. W wielu przypadkach pozwala się zmieścić z przyczepą do 3,5t.

Po tych zmianach masz na przyczepie jedną czy dwie tabliczki znamionowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.