Skocz do zawartości

Weekend w Oslo bez przyczepy - pytania :)


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, trochę poczytałem trochę posprawdzałem, ale liczę na konstruktywne podpowiedzi.

 

W najbliższym czasie mamy możliwość darmowego zakwaterowania w Oslo i zastanawiam się czy warto sie tam wybrać na weekend.

 

Jesteśmy z Wrocławia

 

Oczywiście najprostsze to polecieć samolotem ale koszty + koszty dojazdu z lotniska do Oslo są ... "wysokie" ;)

 

Wyjazd 2 osoby dorosłe, mały samochód do tego prowiant zabrany ze sobą i bez kosztów noclegu :)

tak czy owak sam prom z kajutą to jakieś 1500zł ;///

 

Lubimy jeździć samochodem i długie trasy to nie problem.

Moje pytania:

1) Czy w ogóle warto wydawać pieniądze na wyjazd wyłączenie do Oslo? Dodam od razu, że długi wyjazd do Norwegii jest w planach na kolejne lata i wówczas zwiedzimy to "co trzeba"

 

2) jak jechać ... bo widzę, że koszty sa podobne czy to przejazdu z promem na trasie Świnoujście - Ystad, czy też droga dłuższa przez NIemcy z promem + most, najdłuższa droga przez Danię kosztowo także podobnie.

 

3) Może ktoś kto był w Oslo powie wprost, że lepiej wydać pieniądze na inna stolicę lub inne wyjazdy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2  : Rozważ prom Sasnitz-Treleborg (Stenaline) jezeli  tylko  do Oslo - dużo tańszy prom i tylko 4 godz i  nie trzeba kajuty

 

ad3  warto jechać do Oslo jest co zwiedzać i oglądać (ale to już zależny co kto lubi)

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. no nie wiem - ja bym się zastanawiał, czy robić ok 3000km w dwie strony na weekend / musiałbyś w piątek z samego rana a najlepiej w czwartek wieczorem wyjechać, powrót tez raczej na późny poniedziałek

ad 2.
1) sam prom Puttgarden-Rodby + most płacę ok 150€ netto w jedną stronę za auto do 7m z 1 kierowcą i to po rabatach, nie wiem jak wygląda cena za osobówkę z marszu i 2 osoby
2) przez dalszą Danię masz 2 mosty, każdy coś po ok 80€, ale kilometry dochodzą
3) prom Helsingor-Helsingborg dla ruchu lokalnego od kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend tam i spowrotem z katowic 2 osoby samolotem wizzarem 1500 jak byś wczesniej zamawiam to można jak kolega pisze w granicach 130 osoba w jedna stronę . z Krakowa lufthansa 1200 tam i spowrotem 2 osoby w ten wekend a ja kiedyś lecialem za 75 w jedną stronę więc moim zdaniem tylko samolot

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cicik niestety tak jak @kolonik pisze ceny lotów na 2/3tyg wcześniej są absurdalne do tego bus/pociąg lotnisko/centrum to dla 2ch osób ~500zł

 

obawiam się że skończy się na innej stolicy do której da się szybko i sprawnie dojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cicik niestety tak jak @kolonik pisze ceny lotów na 2/3tyg wcześniej są absurdalne )

sprawdzałem ten weekend. Znaczy 15.09 - 17.09 1500 za dwie osoby.

A tu masz przyszły. Oczywiście dwie osoby. 2b34ef48bd8a23313e3732864041d2c6.jpg

 

A oczywiście trzy tygodnie wcześniej jest bardziej opłacalne i najlepiej w tygodniu.

Nikt Cię nie namawia to to tylko obcje. 18 h w jedną stronę bez przerw na weekend to poco jechać. Żeby sie przespać . odnośnie taksówek busów to tak drogie. wszystko jest drogie w Oslo. ;)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cicik niestety tak jak @kolonik pisze ceny lotów na 2/3tyg wcześniej są absurdalne do tego bus/pociąg lotnisko/centrum to dla 2ch osób ~500zł

 

obawiam się że skończy się na innej stolicy do której da się szybko i sprawnie dojechać :)

 

Halo. Kto Ci każe flytog-iem jechać. Weź zwykły pociąg.

 

post-10895-0-45908600-1505599193_thumb.jpg

 

Czy warto do Oslo? Miasto, jak miasto - trochę mniejsze od reszty stolic w których byłem ale to zależy, jak pisali, co chcesz zobaczyć i co lubisz. Poczytaj przewodniki.

W każdym bądź razie tanio nie jest. Po mieście poruszasz się komunikacją - dzienny na komunikację miejską to gdzieś 90 NOK (https://ruter.no/kjop-billett/billetter-og-priser/24-timersbillett/), jednak bilety wstępu trochę kosztują (https://www.visitoslo.com/en/activities-and-attractions/attractions/). A jak zechcesz hamburgera zjeść to pewnie zapłacisz za niego przynajmniej ze 100 Nok.

 

Ja tam uważam, że do Norwegii nie jedzie się by miasta oglądać - choć o nie przy okazji czasami warto zahaczyć - Ålesund w zeszły czwartek:

 

post-10895-0-16597100-1505600748_thumb.jpg

 

Tulać się na weekend samochodem, to trochę moim zdaniem bez sensu - czasami byliśmy zmuszeni zaliczyć weekendowe podróże do PL i fajne to to nie było, więc i w tą stronę raczej jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.