Jump to content
czyś

Który lekki przedsionek wybrać?

Recommended Posts

Misio

No powiem tak...

Ta sama waga? Ja w dużym przedsionku jak wymieniłem rurki na karbonówki to same rurki ważyły tyle samo co kompletny przedsionek 390...(nie wspominając o stalówkach, czy płótnie).

Jak się ma wprawę rozstawiasz szybciej przedsionek - ale ten lekki też szybciej rozstawiasz mając wprawę...

Rurki pionowe nie są we wszystkich wersjach...ja ich nie mam i nie miałem i nie widziałem żeby były z tym problemy...

Tak samo jak porządnie się obśledziuje przedsionek (z odciągami) to u nas wytrzymał np tą burzę która w sierpniu "zmiotła" Bory Tucholskie...Markizę wówczas zwinąłem na noc gdyż nie miałem do niej pasa sztormowego - inne mocowanie niż w starszej markizie...

Edited by Misio (see edit history)

petek

@Ufolz, nie było pionowych. Tylko poziome naprężające całość na boki.

@Misio, mój nie przetrwał silnej burzy. Był cały ośledziowany, nnawe podwójnie. Wyrwało mocowania, a śledzie zostały w ziemi. W następnej kolejności poszły szwy i było po zabawie.

maarec

Bo to delikatny sprzęt. Tak jak markiza i przedsionek na burzę i wiatr raczej nie ustoi. Aktualnie siedzę od naszym małym namiotem suncamp zamontowanym pierwszy raz od 4 lat i jest super. Rozkladanie poniżej 10min.

ufolz

Nad polskie morze najlepiej tak sie zabunkrować :D 

tak dla poprawienia humoru... tylko zastanawia mnie to jak zachowuje pion skoro odciągi tylko są na zewnątrz. :D

post-5064-0-55160600-1506845779_thumb.jpg

Misio

U góry jest sztywna rura,,,dlatego masz sztywność...

Lukbart

No i masz, chciałem markizę, żona przedsionek... No i u Sebastiana pojawił się fajny, szybki w rozkładaniu przedsionek nadmuchiwany😁 można boki i przód wypiąć, więc może służyć tak jak markiza, tylko daszek na 3 nogach. 

Screenshot_20191127_193730_pl.tablica.jpg

Screenshot_20191127_193745_pl.tablica.jpg

Co myślicie o tym?

bw81

17 minut temu, Lukbart napisał:

No i masz, chciałem markizę, żona przedsionek... No i u Sebastiana pojawił się fajny, szybki w rozkładaniu przedsionek nadmuchiwany😁 można boki i przód wypiąć, więc może służyć tak jak markiza, tylko daszek na 3 nogach.

Jaka cena za ten przedsionek?

Lukbart

1600 po negocjacjach

Cathay

Dmuchańce chyba są fajne. No właśnie, ktoś już je próbował?

Maras

Mogę się mylić ale nie widzę tego przy średnim wietrze. Takie pasy sztormowe to te dmuchane słupki "położą" z całym dachem. Jeszcze naciągi sznurkowe ? Chyba ,że jest coś czego nie widzimy na fotkach? 

Misio

Mi się nie podobało furkotanie dmuchańca na wietrze (brak sztywności)...ale ja testowałem to jakieś 6lat temu - może teraz są lepsze...

czyś
W dniu 1.10.2017 o 10:17, ufolz napisał:

tak dla poprawienia humoru... tylko zastanawia mnie to jak zachowuje pion skoro odciągi tylko są na zewnątrz. :D

"Ogrodzenie" łamane pod kątem prostym w 2 miejscach i chwytane do słupków przedsionka, odciągi na zewnątrz naciągające odcinki w linii prostej załatwiają sprawę. Dlatego nie ma żadnego wejścia przez ten "parkan", a tylko przez boczne ściany przedsionka. Inaczej klęknęłoby natychmiast. To pewnie jakiś inżynier, bo koncepcja mistrzowska w swojej prostocie :) 

Lukbart

Już kupiłem markizę (przedsionek), polecam rzeczy od Sebastiana. Kupiłem jeszcze szafkę i suszarkę, wszystko nowe bez śladów użytkowania. Na dodatek za 50% w sklepie. Na test wytrzymałości dmuchanej markizy trzeba będzie poczekać do wiosny, ale na youtube gościu rozkłada podobny w niecałe 2 minuty z dmuchaniem, na dodatek samemu... 

Link do producenta

https://www.fritz-berger.de/artikel/berger-reisevorzelt-sirmione-l-deluxe-96509