Skocz do zawartości

Taki ulepiony zestaw. Podziw czy postrach?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się. Gość z pewnośćią jeździ "legalnie". Kupił angielkę o DMC 400 kg i tak ciąga teraz po Polsce. Policjant zatrzyma, popatrzy w papiery i pewnie wszystko się zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dobrze widzę ten cienias ma silnik 704ccm. Znaczek ED na błotniku to zdradza. Raczej o prędkość zestawu nie ma co się martwić, szybko nie pojedzie ;)

 

Problemem nigdy nie jest prędkość, od wysokiej prędkości jeszcze nikt nie zginął. Problemem jest potrzeba wyhamowania / zatrzymania się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nigdy nie jest prędkość, od wysokiej prędkości jeszcze nikt nie zginął. Problemem jest potrzeba wyhamowania / zatrzymania się. 

Sama prędkość nigdy nie zabija, ale jest często przyczyną zmieniającą się w skutek. 

 

Jak nie ma prędkości to i hamowanie łatwiejsze ;)

 

 

Nie ma co chyba się rozwodzić w tym temacie o prędkości i hamowania Cinquecento z kempingiem. Po prostu taki zestaw nie powinien się poruszać po drogach dla dobra wszystkich. Zdrowego rozsądku nie ma tu zbyt wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to gość 2 zimy nocował na parkingu w miasteczku gdzie mieszkam. Niedawno dorobił się autka i od wiosny zniknął ... także to jesst jego dom i widocznie komuś przeszkadzało, że żyje i mieszka w przyczepie i musiał zmienić miejsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nazywa się to głupota i brawura ( że tak łagodnie napiszę) :hmm:

 Panowie litości. Zawsze wiemy co dla innych najlepsze. A  dla samych siebie ???

niewiadow-1024x638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach sporo najeździłem się maluchem 600 z niewiadówką, prawnie nie było to zabronione, ale prawdą jest, że ruch był jednak dużo mniejszy. Chociaż muszę się przyznać, że podczas jednego z wyjazdów niewiadówka wyrwała mi całą belkę tylną i silnik razem z belką spadł na asfalt  :oslabiony:  Nie wiem czy można tym się chwalić, czy należy to teraz ganić, ale takie mieliśmy czasy i tego gumką myszką wymazać się nie da  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sznurka nie miałem, ale w zasięgu oka był płot jakiegoś gospodarza, więc trochę go rozebrałem.Obwiązałem drutem belkę , a potem górą po rynience przy klapie i tak mniej więcej spod Grudziądza do Malborka się doczłapałem  :]

 

Zresztą co tu wiele pisać, przecież pierwsza niewiadówka była do malucha stworzona

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rzeczywista różnica masy Malucha a Ciciuciento?

Jaka jest rzeczywista różnica masy omawianej angielki a pierwszej Niewiadówki?

.

Oprócz kampera i przyczepy dużej mam też i Niewiadówkę, waży może ze 200kG, jakbym się pod fazę podłączył to sam mógłbym ją na bok położyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluch <>CC to 200kG różnicy = powiedzmy 30%

Niewiadówka <>angielka to 600kG różnicy =  120%

Jakby matematyki i fizyki nie ulepić, wniosek jest jeden.



Niewiadowka włączyła na pusto ok 400

Błąd chyba "ważyła" miało być :) Chyba że włączona pod trójfazę to 400V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.