Skocz do zawartości

Taki ulepiony zestaw. Podziw czy postrach?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

to było zrobić lepszą fotkę, z numerami, z tabliczką znamionową i łatwiej byłoby osądzać. Może diagnosta za dobrą flachę wpisał tam DMC 400kg bo pan z cieniasa się upierał, że nie takie landary już holował. Można wtedy stosunkowo łatwo uwalić wszystkich a tak nie ma podstaw, zestaw anonimowy lecz niebezpieczny a sposób parkowania wskazuje na solidne zmęczenie kierowcy promilami.

 

aha, tablice rejestracyjne też już za wiele nie mówią. Ostatnio spotkałem się z procederem masowego zakupu samochodów przez Ukraińców, których w PL jest coraz więcej ( u mnie są wyspecjalizowane agencje pracy zatrudniające, dające lokum i pracę w fabrykach). Samochody kupowane mają być tanie i mieć świeżo zawarte OC opłacone na cały rok. Taki nabywca jeździ na nim do końca okresu ubezpieczenia i albo sprzedaje albo samochód idzie jako słup - sprawca kolizji. Następny też jest kupowany z OC, a zniżki lecą... teoretycznie nikomu tylko poprzedni właściciel będzie musiał się za tym nachodzić.

 

pamiętajcie aby sprzedaż pojazdu pilnie zgłosić do urzędu i ubezpieczyciela, niezależnie komu sprzedajecie, bo miły nabywca, również polak może być tylko pośrednikiem.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to było zrobić lepszą fotkę, z numerami, z tabliczką znamionową i łatwiej byłoby osądzać.

Fakt, ale ja mam obawy w ogóle kogokolwiek pstrykać do celów krytykowania i zrobiłem to dyskretnie :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem citroen Grand Picasso był w stanie "przed zepsuciem" ciągnąć lawetę? Ile on ma ma haku?

 

Zależy jaki silnik i jaka wersja, bo jest wersja co ma na haku aż 1600 kg. Hyundai i30 ma MW chyba na poziomie 1200 kg. Taka laweta nie wiem jaką ma MW, ale zakładam, że chyba nie więcej niż te 400 kg. Więc jest możliwe aby ciągnąc taki zestaw C4GP :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ciężko jest znaleźć lawetę z MW poniżej 500kg ;/ dodatkowo raczej nikt na to nie zwraca uwagi i większość zarejestrowanych jest na DMC 2500kg ;)

 

Jako ciekawostkę ... większość lawet z wypożyczalni nie mogę ciągnąć Amarokiem ... bo po pierwsze współcznynik 1:33 a niestety definicja samochodu terenowego jest tak nieprecyzyjna że wciąż nie wiem czy mogę ten współczynnik podnieść o 150% 

 

Reasumując stawiam dobrą %%% że C4 nawet sam z tą lawetą był "nielegalny" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ducato (pewnie z multijetem 2.3 150 KM) może targać zestaw o realnej masie coś koło 7 ton? ;)
Można? Można.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łebie przy wielkiej 2osiowej przyczepie stałą Micra...z hakiem...oba pojazdy tablice KR

Ale w ostatni weekend przyjechał do tego zestawu jakiś Grand Cherokee ;)

Eeee, micra z bakisty wypadła, a kolega robi jakieś halo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ciężko jest znaleźć lawetę z MW poniżej 500kg ;/ dodatkowo raczej nikt na to nie zwraca uwagi i większość zarejestrowanych jest na DMC 2500kg ;)

 

Jako ciekawostkę ... większość lawet z wypożyczalni nie mogę ciągnąć Amarokiem ... bo po pierwsze współcznynik 1:33 a niestety definicja samochodu terenowego jest tak nieprecyzyjna że wciąż nie wiem czy mogę ten współczynnik podnieść o 150% 

 

Reasumując stawiam dobrą %%% że C4 nawet sam z tą lawetą był "nielegalny" :D

Mój Amarok ma DMC 2820 oraz N1G czyli ciężarowy i terenowy ( napęd na obie osie ) więc mogę ciągnąć to co mam w O1 czyli 3200 kg.

Teoretycznie,  bo przyczepy z hamulcem najazdowym obowiązuje współczynnik 1,33 w stosunku do DMC pojazdu.

Czyli 2120 kg. Za granicą mogę poszaleć do 3200.

Tu raczej wszystko jasne :skromny:

 

 

 

Jako ciekawostkę ... większość lawet z wypożyczalni nie mogę ciągnąć Amarokiem ... bo po pierwsze współcznynik 1:33 a niestety definicja samochodu terenowego jest tak nieprecyzyjna że wciąż nie wiem czy mogę ten współczynnik podnieść o 150% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni, odświeżam gdyż tytułowy zestaw to jednak nie jest lokalna reklama czy kpina. Kolega z zaprzyjaźnionego CT, widział ten zestaw u siebie, pstryknął i zamieścił foto.

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=684722#684722

Odczucia podobne.

Teraz naszła mnie myśl, że człowiek może stacjonarnie bezdomny jest i błądzi po świecie tym czym może...

Jeśli jest faktycznie pokrzywdzony przez los, sam zainicjuję mu pomoc, bo to jakby nie było, nasz człowiek mocno zdeterminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.