Skocz do zawartości

12vf


jarb8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc kogoś kto ma miał burstner  gdzie podłączyć akumulator ze 12v działało , mam burstner 4006 lux z 1980r

 

 

mam coś takiego w szafie , tu się go podłącza? 

post-29529-0-25768600-1504977701_thumb.jpg

post-29529-0-93077500-1504977801_thumb.jpg

Edytowane przez jarb8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to ładnie opisane. Środkowa skrzynka podaje 230V do trafa po lewej. Trafo następnie podaje 12V na prawą skrzynkę, która rozprowadza to po przyczepie. Akumulator musisz podpiąć tak, żeby podawał prąd jak padnie 230V. Robisz to przez przekaźnik tak żeby trafo nie zasilało akumulatora, a jednocześnie zasiliło przyczepę w przypadku braku 230V. Musisz też jakoś ładować akumalor, czyli solar lub prostownik.

 

Masz bardzo prostą instalację jeżeli po lekturze forum zadałeś takie pytanie lepiej poproś kogoś o pomoc. Sam możesz tego nie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa niekombinował bym z podłączaniem jak nie mam pojęcia. 

12V też moze zrobić krzywdę i zniszczyć wyjazd.

Artur dobrze pisze...

Dokładnie przedzwonić przewody które wychodzą z zasilacza i sprawdzić który jest AC, a który DC.

tutaj masz schemat jak bezpiecznie podłaczyć.

post-5064-0-23405000-1504983773_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm średnio ten schemat rozumiem, poczekam morze ktoś się odezwie kto miał taki model i mi powie gdzie konkretnie się wpiąć jeśli w ogóle jest możliwość, zależy mi na tym zęby to było porządnie ,bo z lodówki bym z 12v chciał korzystać, chyba ze mieszkamy wmiare nie daleko od siebie i ktoś się zna i mi to wmiare koleżeńsko ogarnie to chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc kogoś kto ma miał burstner  gdzie podłączyć akumulator ze 12v działało , mam burstner 4006 lux z 1980r

mam coś takiego w szafie , tu się go podłącza? 

 

Witam!

Twój zasilacz nie umożliwia bezpośredniego podłączenia akumulatora.

 Zasilacz jest bardzo prosty i "słaby" prądowo.

To, co chcesz zrobić, wymaga przeróbek w instalacji i choć są one nadzwyczaj proste, to jednak po przeczytaniu Twoich postów, zgadzam się całkowicie z opinią:

Masz bardzo prostą instalację jeżeli po lekturze forum zadałeś takie pytanie lepiej poproś kogoś o pomoc. Sam możesz tego nie ogarnąć.

 

Na foto zaznaczyłem wyjście 12 V z Twojego zasilacza na instalację przyczepy.

 

post-8228-0-80262100-1505094587_thumb.jpg

 

Zasilacz ma na wyjściu pewnie tylko 2 do 3 A niestabilizowanego napięcia.

Fotka jest niewyraźna i nie można odczytać jego parametrów, więc może być tak, że na dodatek jest to tylko napięcie przemienne.

Być może warto by było wyrzucić go i zastosować nowoczesny zasilacz zespolony z automatyczną ładowarką + do tego akumulator.

Najprostsze z możliwych podłączeń pokazałem np. tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/16455-przeróbka-instalacji-sprite-euroland-380-ek/?p=397110

Są też inne miejsca, gdzie podobne kwestie były omawiane:

http://forum.karawaning.pl/topic/20755-lifting-instalacji-12220v/?p=452819

http://forum.karawaning.pl/topic/17611-przetwornica-i-jej-funkcje-pro%C5%9Bba-o-opinie/?p=391004

http://forum.karawaning.pl/topic/16455-przeróbka-instalacji-sprite-euroland-380-ek/?p=363921

http://forum.karawaning.pl/topic/16030-burstner-champion-przeróbka-12v-pod-akumulator/?p=354232

 

Jeśli planujesz zakup/zamontowanie akumulatora w przyczepie, to koniecznie przeczytaj jeszcze i ten temat:

http://forum.karawaning.pl/topic/9862-akumulator-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczenstwo/page__view__findpost__p__233321

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra już temat ogarnięty 12v ma podłączenie wtyce z niebieskiego kabelka z świateł przeciwmgielnych tylich... teraz mam pytanie czy tez szary transformator ogarnia taki temat ze widzi 230v i odcina sam 12v ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie jako że jestem laikiem mam pytanie: czy podczas jak samochód jest podpięty do przyczepy to powinny świecić lampy w środku na 12V ???? drugie pytanie posiadam na dole pod zaworami od gazu miejsce na mały akumulator kóry służy do zasilenia pompy zbiornika do czystej wody,  czy jak podepnę 230V to takowy akumulatorek nie będzie potrzebny?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każde Twoje pytanie jest jedna odpowiedź - TO ZALEŻY ;)

zacznijmy od tego czy przyczepę podłączasz przez wtyczkę 7 czy 13 PIN ?

mógłbyś wrzucić zdjęcia tego miejsca? Przyczepa posiada jakiś energoblok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 18:20, DANET napisał:

Panowie jako że jestem laikiem mam pytanie: czy podczas jak samochód jest podpięty do przyczepy to powinny świecić lampy w środku na 12V ???? 

Będą Ci się świecić ale dopiero gdy włączysz przeciwmgłowe tylne w aucie.

Przynajmniej ja tak mam.

W latach 80- tych nie było obowiązku montowania światła przeciwmgłowego w przyczepie i pod to miejsce we wtyczce podłączali 12V dla przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.