Skocz do zawartości

Adriatyk majówka 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ciągle sentyment do tego campu, http://www.campingspiaggiamare.combardzo fajny i z fajnym parkiem wodnym. Ale pogoda w maju jest kapryśna, w tym roku byliśmy we włoszech 10 dni i tylko 2dni dało się pokąpać w basenie, reszta pochmurno i deszczowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w majówkę we Włoszech na Marina di Venezia kąpiele w basenach odchodziły pełną parą :D Fotki już tu wrzucałam to nie będę się powtarzać :)

 

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczytałem się w relacji z Pag. Rewelacyjny opis (aż żona zazdrosna sie zrobiła) wyciągnął mnie na dwie godziny czytania. W międzyczasie zajrzałem na Marina di venezia i na tę chwilę chyba to będzie to. Dzieki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji na majówkę praktycznie aquaparki śpią - to jedyne co mogę doradzić. W ubiegłym 2017r na majówkę w Dalmacji bywało do 20-26C, a najlepiej zrobiło się jak skończyło się przedłużone wolne w PL czyli ok 7-10 maja. Znajomi w okolicach Splitu normalnie pływali w morzu. Chętnie bym się kiedyś wyrwał w na majówkę do Cro. Tylko zawsze w maju obserwuję pogodę i temperaturę morza, gdyż zbliżają się czerwcowe wczasy i skok jest bardzo duży. Woda z 17-19 czy max 20 w maju potrafi w 2 tygodnie dojść do 24C kiedy tylko wchodzi na stałe słońce i +30C. Jeżeli tylko nie ma anomalii pogodowych to od pierwszego tygodnia czerwca jest już taka pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczytałem się w relacji z Pag. Rewelacyjny opis (aż żona zazdrosna sie zrobiła) wyciągnął mnie na dwie godziny czytania. W międzyczasie zajrzałem na Marina di venezia i na tę chwilę chyba to będzie to. Dzieki za link.

 

A dziękuje :) chyba sama se wrócę do niej i poczytam :D. Na końcu są linki do innych relacji z Cro.

 

W Chorwacji na majówkę praktycznie aquaparki śpią - to jedyne co mogę doradzić. W ubiegłym 2017r na majówkę w Dalmacji bywało do 20-26C, a najlepiej zrobiło się jak skończyło się przedłużone wolne w PL czyli ok 7-10 maja. Znajomi w okolicach Splitu normalnie pływali w morzu. Chętnie bym się kiedyś wyrwał w na majówkę do Cro. Tylko zawsze w maju obserwuję pogodę i temperaturę morza, gdyż zbliżają się czerwcowe wczasy i skok jest bardzo duży. Woda z 17-19 czy max 20 w maju potrafi w 2 tygodnie dojść do 24C kiedy tylko wchodzi na stałe słońce i +30C. Jeżeli tylko nie ma anomalii pogodowych to od pierwszego tygodnia czerwca jest już taka pogoda.

W tym roku w maju rzeczywiście nie było rewelacji, było chłodniej niż zazwyczaj i pogoda taka w kratkę aczkolwiek cieplej niż w PL. We Włoszech było podobnie, trafił się i deszcz. Na plaży od morza mimo słoneczka, wiała chłodna bryza, natomiast na basenach w Marinie była patelnia, słoneczko grzało a wiatr nie docierał. Cała strefa jest otoczona krzaczkami, żywopłotami i takie tam, poza tym sporo odsunięta od morza, wcześniej jeszcze stoją domki, przyczepy więc już tam wiatr nie hula i miało się wrażenie pełni lata.

Pamiętam upalne majówki jeszcze w PL, kiedy to maszerowało się w pochodzie pierwszomajowym :D Niestety, w ostatnich latach tak ciepłych majówek nie było.

Woda w Jadranie na początku maja ma niestety raczej koło 18 st. Dla mnie to jakieś 6-7 za mało :D Ten okres jest super na zwiedzanie, lecz z drugiej strony tylko zwiedzać a nie korzystać z morza :( to już lepiej poczekać minimum do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majowka to jeszcze loteria w czystej postaci.

2 lata temu bylismy na majowce w Grottammare czyli juz praktycznie na wysokosci Rzymu tyle ze nad Adriatykiem. Woda w mozu byla cieplejsza niz w tym roku pod koniec lipca nad Baltykiem ale temp powietrza byla od 17-22 stopni i plaze byly puste. Rano i wieczorem dlugi rekaw obowiazkowo, w niektore dni od rana do wieczora.

Jednak jak sie nie jedzie z zamiarem planowania to pogoda jest swietna. Na lapanie klimatu, zwiedzanie i smakowanie zycia - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje :) chyba sama se wrócę do niej i poczytam :D. Na końcu są linki do innych relacji z Cro.

 

 

W tym roku w maju rzeczywiście nie było rewelacji, było chłodniej niż zazwyczaj i pogoda taka w kratkę aczkolwiek cieplej niż w PL. We Włoszech było podobnie, trafił się i deszcz. Na plaży od morza mimo słoneczka, wiała chłodna bryza, natomiast na basenach w Marinie była patelnia, słoneczko grzało a wiatr nie docierał. Cała strefa jest otoczona krzaczkami, żywopłotami i takie tam, poza tym sporo odsunięta od morza, wcześniej jeszcze stoją domki, przyczepy więc już tam wiatr nie hula i miało się wrażenie pełni lata.

Pamiętam upalne majówki jeszcze w PL, kiedy to maszerowało się w pochodzie pierwszomajowym :D Niestety, w ostatnich latach tak ciepłych majówek nie było.

Woda w Jadranie na początku maja ma niestety raczej koło 18 st. Dla mnie to jakieś 6-7 za mało :D Ten okres jest super na zwiedzanie, lecz z drugiej strony tylko zwiedzać a nie korzystać z morza :( to już lepiej poczekać minimum do czerwca.

Prawda. Pogoda w Polsce na majówkę może byc różna ( dwa lata temu w czerwcu w Bawarii jednego dnia mielismy piękne słońce i 30 stopni a na drugi dzień 4 stopnie ☺). Gdybym wiedzial jak będzie to wekeend planowalbym w kraju. Ale może jeszcze nic nie planowac i zdecydowac jak będzie klarowniejsza prognoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem co to już o majówce w przyszłym roku piszecie a tutaj się fajny długi weekend na 9 dni szykuje z 3 dniami urlopu tylko :-)

Cro na majówkę fajny pomysł, gdyby nie to że przeważnie jeździmy tam na początku czerwca to pewnie też bym się wybrał ale raczej gdzieś bliżej czyli Istria. Jak Maarec pisał aquaparki dopiero po połowie maja otwierają a to z tego powodu że w większości mają wodę z morza w nich i zimna jeszcze. Ale pomysł właśnie pod względem zwiedzania i czerpania klimatu idealny. Fajnym miejscem jest Cres a dokładnie Mali Losinj, zaraz obok Istrii tam jest kemping Cikat całoroczny i już jakiś czas korci mnie żeby tam się wybrać na sylwestra, tylko obawiam się że dzieciaki mnie zjedzą z nudy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cres, Mali Losinij i camp Cikat to bardzo fajna opcja ale jednak na lato, kiedy działa aquapark. Tak po prawdzie położenie campu na "samym końcu" wyspy powoduje, że wszędzie po za wycieczką do Mali i Veli Losinij jest daleko. Niby nie jest to nie wiadomo ile ale pamiętam że do miasta Cres (ok50km) jechaliśmy min 1h20min a ilość zakrętów i nierówności podobała się jedynie kierowcy, całą reszta miała chorobę morską. Wydaje mi się, że jest to idealne miejsce na teraz - początek września. Nie dość, że zniżka ACSI to stosunkowo ciepła woda + brak tłumów i  można połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem i pływaniem.

 

Bartek, ten sylwester połączony ze świętami to całkiem niezły pomysł. Trzeba by kiedyś sprawdzić po przygotowaniu budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.