Skocz do zawartości

Przyczepa "szyta na miarę"


Rekomendowane odpowiedzi

Skorupa to dalej typowy sandwich. Ścianki mebli będą sprytnie dolaminowane tak aby dać ścianom możliwość pracy.

Oryginalne mocowania mebli na wkręty to fikcja, szszczególnie w bardziej współczesnych kamperach i przyczepach gdzie szkielet jest szczątkowy.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mega fajnie Ci to wyszło. Aż zaczynam się zastanawiać czy też się nie podjąć dokładnie w takiej formie jak Ty. Jesteś w stanie teraz określić, jaka grubość laminatu zewnętrznego z żelkotem Ci wyszła ? Poniżej 1 mm ? 

Jak naklejałeś wewnętrzną część ściany na zewnętrzną, uprzednio wyklejoną styrodurem, to czy było to problematyczne ? Mocno ją dociskałeś/obciążałeś czymś, czy tylko ręcznie dociśnięte i związało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bez dobrego przyrzyrządu na oko 0.5-08mm. Własny laminat można zrobić o dowolnej grubości i wadze. Niestety nie doradzam Ci tego rozwiązania bo to wbrew pozorom nie jest łatwe.

Wewnętrzna ściana była pocięta na odcinki 60-80cm. Cienki laminat jest elastyczny i przezroczysty więc widać jak się klei do styroduru. Niczym nie dociskałem. Jeśli kleisz wszystko na grzebien i powierzchnia jest równa wszystko to samo się przysysa, dlatego ta ważny jest porządny równy blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo inspirujący pomysł, choć nie dla amatorów. Jeżeli w środku zostawisz "goły" laminat musisz pamiętać o skutecznej, stałej wentylacji, inaczej na ścianach i suficie będzie skraplać się woda.

Ja też nie lubię Epidianów :smirk: . Jak epoksydy to tylko kleje. Tam bywają nieocenione. 

Mam gotową podłogę i ściany(już poskładane). Teraz wiem że zrobiłem duży błąd że pchałem się w styrodur. Standardowym materiałem do sanwicha na jachtach jest "herex". To sztywne bryty pianki które nie rozpuszczają się od polimalu. 1m2 o grubości 2cm to koło 100zł. I gdybym zrobił ściany na herexie a nie na styroduże to raz-by& by dużo szybciej, dwa-w sumie tylko parę stówek drożej, może 1000zł. Epidian jest cholernie drogi i bardzo wredny w pracy, więc przemyśl zrobienie podłogi na styroduże a ścian na herexie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego wymiaru używałeś kantówki, które wlaminowywałeś w ścianę  :hmm:  ? Jaką grubości styroduru użyłeś ? Jaki sposób montażu ścian do podłogi :hmm: ? Też je dolaminowywałeś, czy jakieś wkręty ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciuś dopiero natrafiłem na te temat!

Gratuluje!!!

Spelniaj marzenia wariacie - a i ja drugiego kampera może nie będę kupował, a po prostu inspirując się Twoim watkiem i doswiadczeniami z renowacji Cimperka sobie go zbuduję.

Szacun wariacie i do zobaczyska.

 

PozdraVWiam

 

P.s. muszę;) -czemu drzwi sobie nie przełożyłeś na prawą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. muszę ;) -czemu drzwi sobie nie przełożyłeś na prawą stronę

 

Jak kiedyś będę tyłował na grzędę obok ciebie to moje drzwi będą od razu naprzeciwko Twoich.

 

 

Jakiego wymiaru używałeś kantówki, które wlaminowywałeś w ścianę  :hmm:  ? Jaką grubości styroduru użyłeś ? Jaki sposób montażu ścian do podłogi :hmm: ? Też je dolaminowywałeś, czy jakieś wkręty ? :)

 

szkielet o grubości 2cm, ściany w mojej wersji stoją na podłodze i są do niej dolaminowane.

 

 

Widzę że na wiosennym wyjeździe się spotkamy, razem :gitara: i :piwo:  :)

 

Tu jest ostra walka o ferie karawaningowe, na wiosenny to ja już będę miał takie trzy :]

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś będę tyłował na grzędę obok ciebie to moje drzwi będą od razu naprzeciwko Twoich.

 

I oby jak najczęściej tak bywało - powodzonka,pozdrowienia.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat (post) zajedwabiszczy. Tzw. burza muzgów po odpowiednim

przefiltrowaniu może dać tylko rewelacyjne efekty i wszscy na tym skorzystamy.

Tak właśnie rozwijała się nasza cywilizacja tylko wtedy nie było netu 

i takich wynalzaków jak forum. A łóżko może być piętrowe?

Wiem, wiem, czytałem - niekonecznie akowa caperówcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Stoję właśnie przed koniecznością zmiany przyczepy. Od ponad roku chodzi mi po głowie pewien pomysł i nie daje mi spokoju. Jest to zbudowanie własnej przyczepy kempingowej. Powodem takiego zamysłu jest to, że mam już wyrobione wyobrażenie o przyczepie idealnej-dla siebie-ale niestety takowej nigdy jeszcze nie wyprodukowano. Dodatkowo lubię majsterkować, wymyślać różne rzeczy i od dawna nie zrobiłem nic konkretnego w tej materii, prawdę mówiąc to chyba jestem uzależniony, czuję głód majsterkowania :]

 

Witam!

To jest właśnie przykład prawdziwej, karawaningowej pasji.  :bravo:

Podobnych tematów na forum jest przynajmniej kilka, choć każdy z nich traktuje odbudowę w nieco inny sposób. Pewnie nie wszyscy pamiętają np. "Pasję" Pasjonata (kopalnia super pomysłów). To tylko przykład jeden z wielu, ale jakże podobnych, bo mówiący o przyczepie robionej według własnych potrzeb, a więc dokładnie w sposób, jaki obrazuje tytuł tego wątku.

W zasadzie, należałoby tu już używać określenia "budowa", ponieważ w takich przypadkach, słowo "odbudowa" jest całkowicie nieadekwatne do zakresu prowadzonych robót.

Macieju, podziwiam dotychczas osiągnięte efekty i jestem pełen uznania dla Twojej pracy i pomysłów, a zwłaszcza staranności, którą szczególnie lubię i doceniam. Jeśli wszystko przewidziałeś i nie popełnisz po drodze jakiegoś prozaicznego błędu, to zapowiada się naprawdę świetna przyczepa. Życzę Ci powodzenia i braku nieprzewidzianych przeszkód oraz ukończenia prac w zakładanym terminie. Z niecierpliwością będę czekał na efekt końcowy , choć po tym, co już obserwuję, spodziewam się, że będzie budził równie pozytywne odczucia i za to trzymam kciuki :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów.  :bravo:

Wyzwanie ogromne, ja bym się tego nie podjął.

Przyznam , że najbardziej mnie ciekawi aranżacja i układ w środku.

Będę czekał cierpliwie na końcowy . Kto wie może kiedyś będzie okazja spojrzeć na " żywo "  :hej:  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.