Skocz do zawartości

Poszukiwany kemping w okolicach Wielkiej Sowy.


pastuch75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Patrząc na prognozę pogody mam plan podskoczyć w Góry Sowie. Szukam jakiegoś miejsca (nie koniecznie kempingu) skąd można bez jazdy autem podejść na Wielką Sowę. Może ktoś ma namiary na pole lub gospodarstwo agroturystyczne gdzie udostępnią kawałek trawki, kibelek i wiadro prądu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Patrząc na prognozę pogody mam plan podskoczyć w Góry Sowie. Szukam jakiegoś miejsca (nie koniecznie kempingu) skąd można bez jazdy autem podejść na Wielką Sowę. Może ktoś ma namiary na pole lub gospodarstwo agroturystyczne gdzie udostępnią kawałek trawki, kibelek i wiadro prądu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

​Czołem wczoraj sam czegoś takiego szukałem , znalazłem parking bezpłatny w okolicy Sztolni walimskich..

 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.680185,16.4855;50.6883833,16.4450741

 

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Czołem wczoraj sam czegoś takiego szukałem , znalazłem parking bezpłatny w okolicy Sztolni walimskich..

 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=50.680185,16.4855;50.6883833,16.4450741

 

Pozdrawiam Maciej

Hejka. 

Znalazłem jeszcze w Woliborzu "Leśny Dwór" ale ceny z kosmosu. 

Decyzja zapadła i będzie lekka zmiana kierunku.

Jedziemy na camping nr 26 w Radkowie i wycieczka na Strzeliniec i Błędne Skały.

Może ktoś się wybiera???

No chyba , że pogoda pokrzyżuje plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Szczeliniec zdobyty.

Z czystym sumieniem mogę polecić camping 26 w Radkowie. Świetne miejsce wypadowe w Góry Stołowe. Na miejscu cisza i spokój. Miejsce na ognisko i drewna wokół w brud. Gorąca woda pod prysznicem i kibelki czyste. Ceny niskie. Nic tylko przyjeżdżać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Szczeliniec zdobyty.

Z czystym sumieniem mogę polecić camping 26 w Radkowie. Świetne miejsce wypadowe w Góry Stołowe. Na miejscu cisza i spokój. Miejsce na ognisko i drewna wokół w brud. Gorąca woda pod prysznicem i kibelki czyste. Ceny niskie. Nic tylko przyjeżdżać. Pozdrawiam.

Czy z tego kempu są jakieś szlaki czy trzeba podjechać samochodem do wędrowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zalewu radkowskiego o powierzchni ok 0,8 ha powstałego w wyniku spiętrzenia Czerwonohorskiego Potoku. Drogą biegnącą obok zalewu docieramy w obliże wiaty turystycznej. Stąd doliną Pośny i biegnącymi tędy żółtymi znakami przez około 1,5 godziny podchodzimy na górny poziom stoliwa. Po drodze mijamy grupę skalną Skalne Wrota oraz pozostałości istniejącej tu niegdys gospody. Przechodzimy przez obszar specjalnie chroniony Wrota Pośny rozciągający się pomiędzy korytem Pośny a kamieniołami i Drogą Stu Zakrętów. Prowadzi tędy Ścieżka Skalnej Rzeźby z 14 stanowiskami ukazującymi budowę geologiczną i procesy erozyjn, które doprowadziły do powstania ciekawych form Gór Stołowych. Podążając dalej docieramy do Pasterki. Z drogi widoczny jest Szczeliniec Wielki oraz budynek schroniska. Na szczyt docieramy po około 45 min. odchodzącymi na prawo od drogi znakami niebieskimi. Na szczycie Szczelińca działa schronisko, za którym znajduje się kasa i wejście na teren rezerwatu. Trafiamy stąd do kolejnych punktów widokowych, z których podziwiać możemy malownicze panoramy obejmujące Broumovskie Steny, okolice Radkowa, Góry Sowie. Po drodze mijamy formy skalne takie jak Wielbłąd, Kwoka itd.... Mchy i porosty pokrywające skały należą nierzadko do gatunków chronionych. Sporo emocji budzi wizyta w Piekiełku - szczelinie głębokiej na około 20 m ograniczonej stromymi ścianami, w której śnieg zalega nawet w czerwcu. Po wyjściu wyciosanymi w piaskowcu schodami wychodzimy na poziom górny i po chwili trafiamy na punkt widokowy z panorama Karłowa i południowej części pasma. Stąd szlak prowadzi metalowymi schodami na droge do Karłowa.

Czas trasy około 3godz30min

Jeden z przykładów i to właśnie podstawa jeżeli chodzi o wycieczki piesze z Radkowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie.

Chciałbym odświeżyć temat. Może jest ktoś nowy na forum lub dowiedział się o miejscu , w którym można zakotwiczyć aby połazić w okolicach Wielkiej Sowy.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak blisko jak w Radkowie to chyba nic nie znajdziesz (jest jeszcze Wolibórz ale odrzuciłeś kilka postów wyżej więc o nim nie pisałem)    pozostają parkingi (bodajże 10 zł doba)

przełęcz Walimska :

https://goo.gl/maps/SMvt3HeTrST2

lub Sokolec/ Rzeczka

https://goo.gl/maps/G52BayCV3pk

z obu miejsc Wielka Sowa w zasięgu godzinnego spaceru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pastuch75 napisał:

Witaj.

No właśnie lipa. Nie chciał bym nigdzie dojeżdżać. 

Najlepiej odstawić budkę i samochód i wyruszyć na szlak. Tak jak to jest w Radkowie. Byłem i polecam.

Dzięki za info.

Chyba będzie trzeba znowu wybrać inny region. A szkoda.

Na parkingu nie chcę zostawiać wszystkiego i wyruszyć na cały dzień z wiadomych przyczyn.

 

Edytowane przez pastuch75 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.