Skocz do zawartości

Daszek do Przedsionka


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Dostanę gdzieś lub zamówię dodatkowy daszek do przedsionka Isabella model chyba Capri Lux? Były jakieś oryginalne do tych przedsionków?

Daszek byłby na szerokość przedsionka i na około 2,5m głęboki. 

Coś takiego jak na tej aukcji http://allegro.pl/daszek-do-przyczepy-przedsionka-700-eurotrail-i6788767745.htmltylko czy coś takiego by pasowało jak to zmocować z przedsionkiem?

Jeszcze widzę że bez stelaża :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanę gdzieś lub zamówię dodatkowy daszek do przedsionka Isabella model chyba Capri Lux? Były jakieś oryginalne do tych przedsionków?

Daszek byłby na szerokość przedsionka i na około 2,5m głęboki. 

Coś takiego jak na tej aukcji http://allegro.pl/daszek-do-przyczepy-przedsionka-700-eurotrail-i6788767745.htmltylko czy coś takiego by pasowało jak to zmocować z przedsionkiem?

Jeszcze widzę że bez stelaża :P

są oryginalne do Isabelli na ich stronie :) ja mam taki :) jest ze stelażem, montujesz jako sam daszek w kedrę lub dołączasz do przedsionka.

post-20849-0-69436700-1504087349_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te Eclipse? Cena startuje od 2tyś :P więc raczej się nie skuszę, ale skoro istnieją to może poszukam używki.

PS. Przedsionek widzę masz nie mały :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek + daszek powinien wejść na standardową parcelę, na zachodzie tam gdzie bywałem to podstawa, rzadko kiedy ktoś ma mniej rozbite, Przedsionek trzymasz graty sraty, lodówki, szafki itp. pod daszkiem stolik, krzesełka itp.

post-20868-0-58194400-1504090095_thumb.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile Wy placicie miejsce po rozłożeniu tego wszystkiego?

to tylko w PL płacisz za rozmiar przyczepy, przedsionek, psa, markizę, kanalizację itd. W większości innych państw płacisz za parcelę i ilość osób a co na niej stanie - może i przewoźny bunkier, byle się zmieścił i nie przeszkadzał innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Voku Nie wiem czy Cię jeszcze interesuje, ale w styczniu kupiłem u Pani Beaty takie cuś:

AE656607-EF5C-4575-AB3D-81CDBE9677DB.jpeg.a4068526541a234dc9ba77a279954154.jpeg

też z zamiarem dołączenia do przedsionka. Mój niestety nie ma oryginalnej kedry do połączenia ich razem, wiec dokupiłem 6m kedry i tapicer wszyje mi ją. Ogólnie takie „hand made”, ale powinno zagrać.

i teraz najlepsze: cena za ten daszek 300pln z aluminiowym stelażem :):) , używka, ale stan jak nowy (polecam tego allegrowicza ;) ). Tak że nie trzeba się błąkać po drogich stronach Isabelli żeby to ogarnąć. Wystarczy poszukać ;) 

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Też oglądaliśmy tam przedsionki i daszki, jednak w tym roku chcemy zmienić trochę styl wyjazdów z przyczepą, bardziej nastawiamy się na 2-3 dniowe pobyty w jednym miejscu, dlatego odpuściliśmy temat przedsionka i daszków i kupiliśmy markizę, może w przyszłym roku pomyślimy.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam przedsionek z dodatkową kedrą na taki daszek, kiedyś nawet myślałem o takim fajnym dodatku. Patrząc jednak z perspektywy moich pobytów nad naszym Bałtykiem ( mam na myśli wiatry ) zrezygnowałem z tego pomysłu . Obawiam się że przedsionek jednak bardzo by ucierpiał , mając w czasie wiatru taki dodatkowy żagiel. Tym bardziej że pasa sztormowego raczej się na taki daszek nie założy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marko6 napisał:

Tym bardziej że pasa sztormowego raczej się na taki daszek nie założy.

A dlaczego nie da się założyć? Stelaż taki sam jak w przedsionku. Już z resztą kupiłem dodatkowy pas, właśnie na ten daszek. Jeden pas pójdzie na przedsionek, drugi na daszek, dodatkowo 5 odciągów. Myślę że powinno wystarczyć ;) . Poza tym, ten dodatkowy daszek podejrzałem u jednego ze znajomych właśnie nad naszym Bałtykiem. Jestem dobrej myśli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DOMINO7 napisał:

A dlaczego nie da się założyć? Stelaż taki sam jak w przedsionku. 

Tego właśnie nie jestem pewien, o ile w przedsionku rurki poprzeczne są montowane niejako do przyczepy na różne sposoby , ale jednak do przyczepy .To w w takim daszku raczej ich nie ma . Może się mylę ,ale te daszki mają zazwyczaj dwie, albo trzy rurki stojące i na nich spoczywa całe naciągnięcie takiego daszku. Taki daszek właśnie mam. Owszem są daszki z rurkami poprzecznymi, ale te są mocowane znowu  niejako do przyczepy. Wydaje mi się że połączenie takich poprzecznych rurek ze stelażem od przedsionka to troszkę inna bajka. No ale mogę się mylić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowałem sobie połączyć oba stelaże ze sobą takimi obejmami:

CCF7C9A6-81FA-4809-95EF-64456B7C0E70.jpeg.2f487ec19e167abdb114dd28a7d8290e.jpeg

Do tego daszek z przedsionkiem połączony będzie na całej długości  profilem na dwie kedry.

0939C5ED-ED29-4D93-87CC-B7E636FDF999.thumb.jpeg.20ad15476a979ab170817f9019748d05.jpeg

Do tego na całość dwa pasy i odciągi, nie ma bata musi być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo fajny i pożyteczny. Tylko daszek i mocowania, adaptery są dedykowane do konkretnego przedsionka i u Pani Beaty, albo w jakichś używkach  raczej tego nie dostaniemy.

Myślę , że oboje mamy trochę racji, trzeba trochę pokombinować a Polak potrafi , tym bardziej karawanignowiec. Nie wiem jak w Twoim przedsionku, ale u mnie o ile dobrze sobie przypominam, to kedra na tę podwójną rynienkę jest wszyta poniżej linii poziomu poprzecznych rurek.  Tak czy owak taki dodatkowy daszek jest super sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, Dominik, wszystko się da ;).
W poprzedniej cepce daszek mocowałem za pomoca dziurek w daszku a tymi szpikulcami przedsionka.
Obecny przedsion ma gotową kedrę, wszystko da radę.
Dominik, jeżeli zrobisz tak jak pisałeś to będzie naprawdę wytrzymala konstrukcja tylko zastanowiłbym się czy dawać tam te rurki poprzeczne.
Bez nich jak by się zerwało to po prostu polata a tk będzie podrywac tez stelarz przedsiona.
Oczywiście pas sztormowy bym zostawił, podobnie jak odciągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.