Skocz do zawartości

[Relacja] Istria/Fazana kemping Pineta, skok z Węgier/Keszthely


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Noooo, widzę nizła fala była podczas kajakowania.

Jednego dnia koło 18 było takie falowanie, ale bez załamywania się fal. Kapoki asekuracyjne były. Mateusz próbował coś złowić, ale nic z tego nie wyszło. My pływaliśmy do granicy białych bojek, a koło godz 20 pływała motorówka, która najwyraźniej gwizdkami wyganiała z wody do brzegu, takich jak my.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Jestem... dzięki za linka.
Masz więcej zdjęć z Piniety?

 

Już szukam.

 

Tomekk, Wituś i inni co byli na Piniecie, wiecie może po co pływała ta łódka z reflektorem świecącym do wody ok 22-23? Co ona mogła sprawdzać?

 

Ja miałem wrażenie, że oni pływali z siecią na wysięgniku. Też tak stałem i się zastanawiałem.

 

Pozdrawiam


Witam !

 

Parę kolejnych zdjęć wklejam.

 

post-21-0-37843600-1504554568_thumb.jpgpost-21-0-49382900-1504554571_thumb.jpgpost-21-0-05605500-1504554625_thumb.jpg

 

Coś dla wielbicieli teleobiektywów i wszelakich latadeł - niedaleko jest lotnisko w Puli.

 

post-21-0-90849300-1504554629_thumb.jpgpost-21-0-19454700-1504554633_thumb.jpg

 

Dla lubiących deski ze skrzydłem.

 

post-21-0-61569700-1504554564_thumb.jpgpost-21-0-40883800-1504554574_thumb.jpgpost-21-0-10471400-1504554579_thumb.jpgpost-21-0-12156400-1504554584_thumb.jpgpost-21-0-17128500-1504554590_thumb.jpgpost-21-0-42040200-1504554600_thumb.jpgpost-21-0-38016300-1504554608_thumb.jpg

 

post-21-0-74286200-1504554613_thumb.jpg

 

Tu wyspa z archipelagu Brijuni w teleobiektywie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMGP1059.JPG

 

Tu wyspa z archipelagu Brijuni w teleobiektywie.

Hotel Neptun na Brijuni mijaliśmy płynąc z Puli do Rovinj i też go ustrzeliłam :)

post-7016-0-11373300-1504596387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Istra, ogólnie CRO piękna ale mamy już dość. Mamy dość walki o miejsce, tłumów, tempa życia na "molochu" ( w tym roku było to Polari), stania 10 minut od morza i kolejek w kiblach. I za to wszystko winszują sobie ponad 50 euro za dobę. Pytam: za co ???  W Austrii, w popularnym turystycznie regionie, nad Faaker See było taniej  :pad: Gdyby nie karta ACSI, to zwyczajnie nie byłoby nas stać. Do tego korki na granicy, drożyzna w sklepach.... . O ile pierwsze wciągniecie w płuca, pachnącego piniami powietrza było jak balsam i wszystkich pobudziło, to w szybkim tempie wyleciało z sykiem i cała radość z pobytu gdzieś uciekła..... W tym roku CRO nas rozczarowało i nie chodzi tu o pogodę....  :nono:

 

W przyszłym roku, decyzja już zapadła i mam nadzieję, że się nie zmieni, będzie wschodnie HU + Rumunia - Transalpina  :tuptup:  :tuptup:  :tuptup:  :yay:  :yay:  :thank:  :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Taaaa. Istra, ogólnie CRO piękna ale mamy już dość. Mamy dość walki o miejsce, tłumów, tempa życia na "molochu" ( w tym roku było to Polari), stania 10 minut od morza i kolejek w kiblach. I za to wszystko winszują sobie ponad 50 euro za dobę. Pytam: za co ???  W Austrii, w popularnym turystycznie regionie, nad Faaker See było taniej  :pad: Gdyby nie karta ACSI, to zwyczajnie nie byłoby nas stać. Do tego korki na granicy, drożyzna w sklepach.... . O ile pierwsze wciągniecie w płuca, pachnącego piniami powietrza było jak balsam i wszystkich pobudziło, to w szybkim tempie wyleciało z sykiem i cała radość z pobytu gdzieś uciekła..... W tym roku CRO nas rozczarowało i nie chodzi tu o pogodę....  :nono:

 

W przyszłym roku, decyzja już zapadła i mam nadzieję, że się nie zmieni, będzie wschodnie HU + Rumunia - Transalpina  :tuptup:  :tuptup:  :tuptup:  :yay:  :yay:  :thank:  :thank:

 

Kajetan coś w tym jest co piszesz. W zeszłym roku byłem na Pagu, też w sezonie, na siermiężnym kempingu Sv Duch i jeśli mam być szczery to był on znacznie tańszy, a oferował dokładnie to samo co Pineta. Siedem razy już byłem w Cro i na przyszły rok chciałbym coś innego, może Toskania, może Dania, za namową Terenowca, może Albania, Grecja. U nas teraz też sporo zależy od planów dzieci i naszej wnuczki, bo tutaj wiadomo, że musi być prosto i łatwo. Jedno jest pewne, dzieciaki kończą szkoły średnie i będziemy podróżować poza sezonem, czerwiec, koniec sierpnia, a w lipcu to może jakiś tydzień na Łotwie, Bałtyk jest taki piękny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istria, Dalmacja kontynentalna ... chyba faktycznie jest tak jak piszecie, tłok, walka o miejsca itd ... ale wyspy? W tym roku po raz kolejny właśnie na wyspie udało nam się uciec od tłumów :)

Na plus Cro przemawia do mnie odległość, góry nad ciepłym morzem czyli takie 2w1 i słoneczna pogoda. 

Chętnie bym zmieniła kierunek na jakiś odleglejszy ale póki co nie uśmiecha mi się pół urlopu stracić na podróż :( Jak uda nam się kiedyś wyrwać 3 tyg. to bez zastanowienia ruszymy gdzieś dalej :)

 

... W zeszłym roku byłem na Pagu, też w sezonie, na siermiężnym kempingu Sv Duch i jeśli mam być szczery to był on znacznie tańszy, a oferował dokładnie to samo co Pineta. ...

Szczerze mówiąc ten kemping to dziadostwo ;) ale to właśnie tam spędziliśmy jedne z lepszych wakacji w Cro  :]

Mieliśmy się ewakuować po 2 dniach a zostaliśmy chyba z 9 zanim przenieśliśmy się w inną część wyspy  :]

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Istra, ogólnie CRO piękna ale mamy już dość. Mamy dość walki o miejsce, tłumów, tempa życia na "molochu" ( w tym roku było to Polari), stania 10 minut od morza i kolejek w kiblach. I za to wszystko winszują sobie ponad 50 euro za dobę. Pytam: za co ??? W Austrii, w popularnym turystycznie regionie, nad Faaker See było taniej :pad: Gdyby nie karta ACSI, to zwyczajnie nie byłoby nas stać. Do tego korki na granicy, drożyzna w sklepach.... . O ile pierwsze wciągniecie w płuca, pachnącego piniami powietrza było jak balsam i wszystkich pobudziło, to w szybkim tempie wyleciało z sykiem i cała radość z pobytu gdzieś uciekła..... W tym roku CRO nas rozczarowało i nie chodzi tu o pogodę.... :nono:

 

W przyszłym roku, decyzja już zapadła i mam nadzieję, że się nie zmieni, będzie wschodnie HU + Rumunia - Transalpina :tuptup::tuptup::tuptup::yay::yay::thank::thank:

Chyba przesyt karawaningu ;) gdzie Wy walczycie o to miejsce jak zwykle są parcele i dostajesz mapę w dłoń żeby sobie wybrać ?

 

Ja 50E płacę za zajęcia dla dziecka (zwane animacjami), jak ona jest szczęśliwa to ja mam wakacje udane.

 

Przestraszysz nowych użytkowników :)

Kiedyś wracałem z Cro 25h w sierpniu. Wtedy obiecałem sobie, że już nigdy w sierpniu. Może to był problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, jest jeszcze kupa miejsc, MN, BiH AL, trzeba się spieszyć póki tłum tam nie dojedzie, a CRO to wyspy i kontynent poniżej makarskiej i też jest fajnie. Gusia-s coś o tym wie B)

 

Wysłane z telefonu.

Kajetan też wie :) ale musiał z siebie wyrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku rzeczywiście była inwazja turystów. Byliśmy w najgorszym możliwym terminie, bo w sierpniu od 12. Na Istrii znaleźliśmy miejsce tylko na patelni, która potem okazała się świetnym wyborem, na kempingu Park Umag. Pierwotnie jechaliśmy na Lanternę, ale tam nie było ani jednej parceli. Próbowaliśmy tez na Polari i tym drugim obok koło Rovinj. Wpuszczali tylko z rezerwacjami. Mam wrażenie, że duże obłożenie jest wynikiem niestabilnej sytuacji w Europie. Ludzie wybierają miejsca względnie bezpieczne. W każdym razie nigdy więcej nie jadę w sierpniu, a na przyszły rok rozważam rezerwacje. Kłoci się to z ideą karawaningu, ale jadąc z dzieciakami wolę mieć pewność, że nie odeślą mnie spod bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wróciliśmy 40 dni temu ale trzyma mnie przy życiu 9 DDW  :yay: w zupełnie innym wydaniu zeglarstwo-i-zaglowka-ruchomy-obrazek-00

aczkolwiek znów Cro, Jadransko more :serducha:  i wyspy  :yay:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.