Jump to content
Sign in to follow this  
Irek B

Boczna ściana /folia/ przedsionka się klei

Recommended Posts

Irek B

Witam.Po rozłożeniu przedsionka zauważyłem że boczna ściana zrobiona z półprzezroczystego tworzywa po zewnętrznej stronie mocno się klei.    Nie jest to żywica. Mimo że myłem mydłem i płynem do garów nic to nie pomogło. Klei się tylko na zewnątrz, od środka nic się nie dzieje. Folia jest tak samo miękka i elastyczna jak była wcześniej. Dziwne jest to że tam gdzie jest wszyta w materiał na szerokości około 3 do 5 cm nic się nie klei. Może macie jakiś sposób aby się tego pozbyć?

Pani Beata

Witam,

Proszę sprwadzić terpentyną , trzeba długo trzeć ale schodzi .Mąż to kupuje w Holandii ( rozpuszczalnik do syntetycznych lakierów i farb olejnych ).

Ja osobiście czekam aby żywica całkiem wyschła ( nawet m-ce) jak trzeba , potem łatwo schodzi , skrobiąc paznokciem .

Pozdrawiam

panibeata

czyś

Witam,

Proszę sprwadzić terpentyną , trzeba długo trzeć ale schodzi .Mąż to kupuje w Holandii ( rozpuszczalnik do syntetycznych lakierów i farb olejnych ).

Ja osobiście czekam aby żywica całkiem wyschła ( nawet m-ce) jak trzeba , potem łatwo schodzi , skrobiąc paznokciem .

Pozdrawiam

panibeata

Z terpentyną do żywicy to tak, ale Pani Beacie chyba chodziło nie o naturalną terpentynę (będzie śmierdziało dziegciem i może zostawić plamy) ale terpentynę mineralną (white spirit, spirytus mineralny [skalny], terpentyna mineralna, ) - mam dzisiaj szczęście do tego rozpuszczalnika (zmywa też butyl):

https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/rozpuszczalniki-rozcienczalniki/rozcienczalniki-rozpuszczalniki/rozcienczalnik-white-spirit-0-5-l-dragon,p163570,l1163.html

On jest bezwonny.