Skocz do zawartości

[Relacja] Wyprawa do Francji 2017


uwex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Właśnie rozpoczęliśmy naszą druga przygodę z przyczepa. Po raz pierwszy jednak zaplanowaliśmy (a raczej wbrew sobie nie zaplanowaliśmy szczegolow) długa objazdowke. Wyruszyliśmy dzisiaj o 20tej z Katowic z zamiarem dotarcia nad Bodensee-tam chcemy spędzić 3 dni i ruszyć dalej....i tutaj plan się kończy.... wersje są dwie 1. Przez Szwajcaria do Francji i przystanek w okolicach Mont Blanc lub wersja 2. Od razu do Francji długim skokiem nad Lazurowe lub krótkie trasy i jak daleko dojedziemy tak bedzie. Wszystko okaże się w najbliższych dniach. Postaram się na bieżąco wrzucić info z naszej podróży. Trzymajcie za nas kciuki- bo to w końcu nasz pierwszy raz.

Ps. Mąż ma tylko większy komfort niż poprzednim razem bo muszę się pochwalić że zdałam kat. E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!
Kciuki oczywiście trzymam :ok: , życząc Wam jednocześnie szerokiej drogi, ładnej pogody, wielu miłych atrakcji i ogólnie udanego wypoczynku, który będziecie mile wspominać już po powrocie. Nie wiem, którą opcję wybierzecie, ale ja wybrałbym pierwszą, a na przystanek z gąszczy kempingów tam będących: "Camping Domes of Miage" (74170 Saint-Gervais-les-Bains, 197 Route des Contamines).
http://www.natureetlodge.fr/index.php/en/the-campsite

PS
Gratuluję zdobycia dodatkowych uprawnień :bravo:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.... nad Bodensee dotarlismy dzisiaj o 10 rano.... Kemping Horn na którym się zatrzymaliśmy lata świetności ma już za sobą...ale i tak sprawia miłe wrażenia. Pogodę mamy przepiękną- właśnie smażymy się na plaży nad jeziorem. Planów co do dalszej trasy nie ma jak narazie- może urodza się wieczorem.

Edytowane przez uwex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję podjęte... Właśnie wyruszyliśmy z Bodensee prosto na Lazurowe Wybrzeże. Po drodze zatrzymamy się na parkingu lub kempingu miejskim. Omijamy Szwajcarię a pozostałe miejsca we Francji chcemy zwiedzać w drodze powrotnej.

Co do Bodensee i kempingu Horn. Jak już pisałam pierwsze wrażenia było srednie ale przy bliższym poznaniu okazało się być miło i sympatycznie do tego stopnia iż przedluzylismy pobyt o 1 dzień. Przyczepy i kampery ustawia się w kręgu pozostawiając wolny środek. Obok każdego kręgu znajdują się sanitariaty. Czyste i zadbadane. Wprawdzie za 5 min wody pod prysznicem płaci się 1 euro ale jest to czas płynącej wody, więc spokojnie starcza na długo prysznic.

Ceny za kemping: auto, przyczepa, 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci 3 i 5 lat 27 euro za noc.

Bodensee samo w sobie jest piękne i spokojnie można tu spędzić 2 tygodnie. My zrobiliśmy 2 wycieczki rowerowe naokoło jeziora.

1. Z miejscowości Geienhofen promem do Szwajcarii i stamtąd rowerem przez Zielona granice szwajcarsko niemiecka do Hornu. Z przerwa na kawę w przepięknej miejscowości Stein am Rhein. Mapka i zdjęcia w późniejszym czasie... cała trasa wyniosła nas 28 km, było trochę gorek ale nasz 5 latek poradził sobie znakomicie sam na swoim rowerze.

2. Druga trasa z Horn do Reichenau i stamtąd promem do Geienhofen. Trasa wyniosła ok 40 km. Również trochę gorzysta ale przepiekna widokowo.

Relacje zdjęciowa postaram się wrzucić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazurowe Wybrzeże - pięknie brzmi, ale w realu jest to zazwyczaj wąska 15m plaża odgrodzona ruchliwą i smrodliwą(nierzadka 4-pasmowa)asfaltową arterią. Morze Śródziemne jest lazurowe, ale bardziej przypomina jezioro - byłem 1 raz, ale mnie tam raczej więcej nie zobaczą..

Polecam coś zgoła odmiennego. Kamping w lesie, z potężnymi sosnami nad Atlantykiem, z przepiękną (cudny piasek) plażą, która codziennie jest inna (efekt pływów)[url=http://www.trucvert.com/

post-9597-0-96551000-1504033949_thumb.jpgpost-9597-0-34241700-1504034006_thumb.jpgpost-9597-0-57251900-1504034057_thumb.jpgpost-9597-0-85363700-1504034236_thumb.jpg]

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My nadal w drodze na Lazurowe Wybrzeże. Jechaliśmy a właściwie jedziemy nationalkami unikając opłat autostradowych ale też przy okazji zyskując wspaniałe widoki. Tak na szybko trasa Horn - Freiburg - Miluza - Besancone- Grenoble.... za Granoble zatrzymaliśmy się na parkingu przy drodze na kilkugodzinną nocną przerwę i ok 8.00 rano ruszyliśmy dalej przez Prowansje, drogą prze Alpy kierunek Nicea. Droga kręta z serpentynami i górzysta ale jak narazie nasz zestaw daje rade.
Po drodze pełno przepięknych małych kawiarenek z dużymi parkingami.
Co do Lazurowego Wybrzeża narazie się nie wypowiem bo nie byłam. Jeśli nam się nie spodoba to sobie pojedziemy w inne miejsce - to jest jeden z największych plusów karawaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarliśmy ok g. 15tej. Zatrzymaliśmy się na Campingu Les Tournels 8 km od St. Tropez. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Narazie po rozbiciu się i ogarnięciu zwiedziliśmy baseny i na więcej nie starczyło czasu - dzieci nas nigdzie indziej nie puściły. Podróż była męcząca cały czas przez góry ale nasz zestaw jak i kamper znajomych dały radę bez problemów. Dalsze wrażenia z Lazurowego Wybrzeża na bieżąco....zdjecia i mapy myślę że po powrocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lazurowego Wybrzeża narazie się nie wypowiem bo nie byłam. Jeśli nam się nie spodoba to sobie pojedziemy w inne miejsce - to jest jeden z największych plusów karawaningu.

Przepraszam, nie chciałem Cię zniechęcić - masz rację trzeba samemu "dotknąć". :ok:

Dotarliśmy ok g. 15tej. Zatrzymaliśmy się na Campingu Les Tournels 8 km od St. Tropez...zdjecia i mapy myślę że po powrocie. Pozdrawiam

Czekamy z niecierpliwością - piękny kemping. :bzik:

Czy dostęp do basenów jest dodatkowo płatny? A jak cenowo wygląda Wasz zestaw ? :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać . Jak narazie Lazurowe Wybrzeże nam się bardzo podoba. Wprawdzie nie dotarliśmy nadal do wielkich molochow które nam się z nim kojarzą, ale za to byliśmy na przepięknej plaży 2 km od naszego kempingu- fajny dojazd rowerem. Plaża nie ma nic wspólnego z tymi które oglądamy w Cannes czy St. Tropez. Może jedynie tak samo piękne jachty stoją zacumowane.

Kemping fajny. Parcele w porzadku. Dostęp do basenów w cenie. Duży plac zabaw. Czyste i zadbane sanitariaty.

Cena za nasz zestaw na parceli z dostępem do wody i ścieków 65e za noc (2 dorosłych, 2 dzieci, auto Plus przyczepa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Relacji ciąg dalszy. Nad Lazurowym Wybrzeżem spędziliśmy 4 dni. Teraz właśnie ruszamy do Kanionu Verdon. Cały czas poruszamy się nationalkami przez góry. Drogi super. Zarówno nasz zestaw jak i kamper daje rade.

Wczoraj zwiedzaliśmy St. Tropez - przepiękne, klimatyczne miasteczko. Pospacerowalismy po urokliwych małych uliczkach, kawa w małej kawiarence a następnie rejs stateczkiem do St. Maxime. Statek pływa co 15 min i płynie również 15 min cena rejsu w obie strony 14 euro. Do St. Tropez jechaliśmy autobusem cena biletu w jedną stronę 3 euro. Że względu na to iż z telefonu nie mam jak dodać zdjęć wrzucę je niestety dopiero po powrocie

Moje wrażenia dotyczące Lazurowego Wybrzeża są odmienne niż kolegi powyżej. Plaża była piękna, czysta z super lazurowym morzem. Za nia noe bylo zadnej jezdni mawet jednopasmowej...

Edytowane przez uwex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś zgoła odmiennego. Kamping w lesie, z potężnymi sosnami nad Atlantykiem, z przepiękną (cudny piasek) plażą, która codziennie jest inna (efekt pływów)

Atlantyk... pięknie OK tylko poza tym,ze uparli się tam na kempingowców i w praktycznie każdej mieścinie nad Atlantykiem jest albo bramownica ograniczająca wjazd albo policja która wlepia mandaty jeśli zatrzymasz się blisko plaży,nawet tylko na kilka godzin bez noclegu.

Ogólnie polecam,piękne ogromne plaże,gruby piasek,ceny nawet znośne no i ten Atlantyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.