Jump to content
witus

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.

Recommended Posts

witus
Mniej więcej podobnie to wygląda w mBanku, z tym że wszystko jest łatwiejsze, bo wystarczy odklikać w aplikacji waluty które chce się używać i rachunek na wybraną walutę się zakłada w ułamku sekundy. Wymiana PLN na walutę działa natychmiastowo, też z poziomu aplikacji. Wszystko jest też dostępne przez klasyczną stronę internetową.

Przy płatności karta sama dobiera rachunek który ma być obciążony odpowiednio do waluty transakcji. Jedna karta do wszystkich walut.

Z wad: nie ma BTC i innych kryptowalut.

O ile więc przeklinam ich za typowe banksterstwo, to za funkcjonalności muszę pochwalić.

W Aliorze kantor było fajnie kilka lat temu - ale ta usługa się nie rozwija, czyli się cofa. Jedna karta do jednego rachunku to teraz trochę lipa, ileż tych kart można nosić ze sobą?. Poczekam do końca ważności kart, jak się nie poprawią to zrezygnuję

Za diabła nie mogę zrozumieć idei tych rachunków. Co później z resztkami na tych rachunkach ? Zostaje trochę forintów, trochę koron, euro ?

Aha doczytałem > https://fintek.pl/mbank-rzuca-rekawice-revolutowi/

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Commander

Jak to mawiają... prawdziwy facet musi mieć rulon w kieszeni.

Łza Włóczynutka
22 godziny temu, witus napisał:

Co później z resztkami na tych rachunkach ? Zostaje trochę forintów, trochę koron, euro ?

możesz wymienić z powrotem na PLNy. A rachunek - jeśli już nie przewidujesz powrotu do danej waluty - można zamknąć.

Idea rachunku jest taka:

- Nie ma opłat za przewalutowanie. Kasa jest ściągana z rachunku odpowiadającego walucie transakcji.

- Nikt Cię nie zobowiązuje do kursu z chwili transakcji i do zakupu w danym banku. Możesz kupić walutę po najlepszej cenie w dowolnym banku/kantorze, nawet kilka miesięcy wcześniej, gdy waluta zaliczy jakiś spadek i będzie się ją opłacało kupić bardziej niż we wakacje. Niektóre kantory online mają takie usługi - wysyłasz im pewną kwotę złotówek i ustalasz jaki kurs wymiany jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Automaty pilnują zadanego kursu cały czas i gdy kurs waluty osiągnie zadaną wartość kantor sam wymieni pieniądze i prześle na Twój rachunek walutowy. Zawsze można zaoszczędzić dodatkowe kikadziesiąt/set kupując z dużym wyprzedzeniem w odpowiedniej chwili.

- można robić przelewy walutowe bez obaw o spread i inne świństwa wymyślone przez banki do łupienia klientów

witus
możesz wymienić z powrotem na PLNy. A rachunek - jeśli już nie przewidujesz powrotu do danej waluty - można zamknąć.
Idea rachunku jest taka:
- Nie ma opłat za przewalutowanie. Kasa jest ściągana z rachunku odpowiadającego walucie transakcji.
- Nikt Cię nie zobowiązuje do kursu z chwili transakcji i do zakupu w danym banku. Możesz kupić walutę po najlepszej cenie w dowolnym banku/kantorze, nawet kilka miesięcy wcześniej, gdy waluta zaliczy jakiś spadek i będzie się ją opłacało kupić bardziej niż we wakacje. Niektóre kantory online mają takie usługi - wysyłasz im pewną kwotę złotówek i ustalasz jaki kurs wymiany jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Automaty pilnują zadanego kursu cały czas i gdy kurs waluty osiągnie zadaną wartość kantor sam wymieni pieniądze i prześle na Twój rachunek walutowy. Zawsze można zaoszczędzić dodatkowe kikadziesiąt/set kupując z dużym wyprzedzeniem w odpowiedniej chwili.

- można robić przelewy walutowe bez obaw o spread i inne świństwa wymyślone przez banki do łupienia klientów

Brzmi sensownie. Dzięki.

Kielek

A czy ta karta ma jakikolwiek sens przy kartach wielowalutowych oferowanych w tej chwili przez banki. Kurs po jakim przeliczał mi bank zakupy w Czechach był niższy od tego w kantorze 

Tomiy
5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

A co jeśli nie ma takiego rodzaju konta walutowego - np. macedońskiej czy serbskiej waluty

witus
A czy ta karta ma jakikolwiek sens przy kartach wielowalutowych oferowanych w tej chwili przez banki. Kurs po jakim przeliczał mi bank zakupy w Czechach był niższy od tego w kantorze 

No ma bo nie jest bankowa, rozumiesz chcesz brać udział w rewolucji, chcesz być cool płacisz revolutem.

Serio to ma zawsze jesteś kilka groszy do przodu, na baku to kilkanaście złotych, przez sezon kilkaset w ciągu roku to już zależy jak dużo operacji walutowych robisz.
A co jeśli nie ma takiego rodzaju konta walutowego - np. macedońskiej czy serbskiej waluty

Załóż revoluta on ogarnie wszystko czego nie ma Twój bank.

24010976bcfad027d627e606d0c7c33f.jpg

Tomiy

Godzinę temu, witus napisał:

Załóż revoluta on ogarnie wszystko czego nie ma Twój bank.

Założyłem. A pytanie czy weźmie mi z konta w PLN po kursie z chwili transakcji, czy trzeba zakładać jakieś subkonto?

witus

Założyłem. A pytanie czy weźmie mi z konta w PLN po kursie z chwili transakcji, czy trzeba zakładać jakieś subkonto?

Nie zakładaj subkont. Zasil złotówkami i tyle.

Kamil_K

Ja tez na początku przelewalem na subkonta a teraz tylko złotówki na R trzymam 

czesto przy krótkich wyjazdach doładowuje dopiero przy kasie widząc ile potrzebuje zeby zapłacić 

borek6

Koledzy, działa Wam Revolut? Jaka nie niespodzianka dzisiaj w Czechach spotkała kiedy logując się na Revolut celem uzupełnienia konta i zapłaty na stacji napisali że konto nieczynne i potrzebują ponownej weryfikacji. Wysłaliście dowód?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tomiy

Ja się loguje normalnie na konto

Benior
7 minut temu, borek6 napisał:

Koledzy, działa Wam Revolut? Jaka nie niespodzianka dzisiaj w Czechach spotkała kiedy logując się na Revolut celem uzupełnienia konta i zapłaty na stacji napisali że konto nieczynne i potrzebują ponownej weryfikacji. Wysłaliście dowód?

Od dzisiaj nie wolno kopiować i skanować dokumentów właśnie takim instytucjom. Na razie czekam na jakąś interpretację bo np. boję się zrobić kopię klientowi tak po prostu dla niego. 

https://www.google.com/amp/www.dziennik.pl/amp/601532,ksero-dowod-przepisy-zakaz-kopiowanie.html

witus

a2c5934d341e2af4933ac70aaf408aba.jpg

Tak robiłem rano zakupy.
Od dzisiaj nie wolno kopiować i skanować dokumentów właśnie takim instytucjom. Na razie czekam na jakąś interpretację bo np. boję się zrobić kopię klientowi tak po prostu dla niego. 
https://www.google.com/amp/www.dziennik.pl/amp/601532,ksero-dowod-przepisy-zakaz-kopiowanie.html

Fajowo, najlepiej zlikwidować dowody jako przeżytek i niewygodny, niebezpieczny instrument :)