Skocz do zawartości
witus

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.

Rekomendowane odpowiedzi

chris_66

Dziękuję, ale na takie warunki, to mnie nie stać.

Dla każdego znajdzie się jakaś oferta. Mają za to super oprocentowanie i rewelacyjne warunki lokat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michalc3

Przy operowaniu takimi kwotami, to znajdą się zawsze dobre warunki. Ja patrzę na mój poziom stanu aktywów na koncie i w tym wypadku Revolut ma sporo zalet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Po za potencjalnym "zagrożeniem" widzianym przez naszych czarnowidzących ,ja w revolucie nie widzę wad. Wszystko jest tak proste i intuicyjne i mega szybkie, że podejmę to ryzyko trzymania tam 15 złotych. Doładowuję konto stojąc w kolejce do zapłaty :) Zajmuje to około 15 sekund :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Jestem właśnie w trakcie wymiany karty na nową w banku który nie za bardzo lubię (ale używam z różnych względów, nie będę rozwijał bo to nieistotne) Okazuje się, że nowa karta obsługuje transakcje wielowalutowe, w dodatku podobno za darmo. Walutę można wymieniać wewnątrz banku po kursie dla idiotów, ale można też skorzystać z kantorów internetowych, więc cena jak w revoulcie. Ten bank to mbank. Korzystał już ktoś z tej opcji? Rzeczywiście nie ma opłat? W sumie w tym banku banksterka to standard, więc im nie wierzę za bardzo.

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Tylko wyłącznie w dolarze, euro, funcie i franku jest opłacalne, gdy założysz sobie te konta. W innych konfiguracjach nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

https://overcast.fm/+JU5l4x9kE

Trochę o tym jak działa od kuchni, plany na przyszłość. Podcast do posłuchania w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam

Od wczoraj testuje Revoluta w Pradze. Na tę chwilę nie widzę żadnej sensownej aplikacji u konkurencyjnych banków. Prosta obsługa kont w różnej walucie, w tym CZK. Kurs taki jak w kantorach internetowych. Nie rozumiem jeszcze wypłaty w bankomacie, bo dostałem 1000 CZK, a w aplikacji jest 1099 CZK. Będę to wyjaśniał. Generalnie kartą do płacenia wraz ze swoją aplikacją jest w stanie namieszać na rynku kart wielowalutowych. Zasilanie dowolną kartą kredytową, lub debetową trwa chwilę-moment.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus
Witam

Od wczoraj testuje Revoluta w Pradze. Na tę chwilę nie widzę żadnej sensownej aplikacji u konkurencyjnych banków. Prosta obsługa kont w różnej walucie, w tym CZK. Kurs taki jak w kantorach internetowych. Nie rozumiem jeszcze wypłaty w bankomacie, bo dostałem 1000 CZK, a w aplikacji jest 1099 CZK. Będę to wyjaśniał. Generalnie kartą do płacenia wraz ze swoją aplikacją jest w stanie namieszać na rynku kart wielowalutowych. Zasilanie dowolną kartą kredytową, lub debetową trwa chwilę-moment.

Nie miałeś ostrzeżenia w bankomacie, że pobrana zostanie prowizja? Euronetu unikaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Nie miałeś ostrzeżenia w bankomacie, że pobrana zostanie prowizja? Euronetu unikaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Witam

No właśnie loga EuroNetu nie było. Wszystkie komunikaty były po amerykańsku, a u mnie słabo z językami. Nic to, na przyszłość wiedza się przyda. Co do bankomatu to i tak jest limit miesięczny , więc nastawiam się na płacenie kartą w terminalach, a tutaj konkurencja w bankach słabiutko wygląda. Dla mnie na tę chwilę to jest hit i nie piszę tego jako przeciętny "zjadacz" bankowość, czy też kart, w zasadzie karta to jedno, ale sama aplikacja jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

potwierdzam, aplikacja rewelacyjna, np funkcja dodawania wirtualnych kart które możesz użyć np tylko do konkretnych celów pozwala w końcu na bezstresowe zakupy w chińskich sklepach gdzie bałbym się podać numer swojej prawdziwej karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior

Dokładnie jak piszesz, tworzy się kartę a po transakcji kasuje. Nie ma obawy, że ktoś nam wyczyści konto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus
2 minuty temu, Benior napisał:

Dokładnie jak piszesz, tworzy się kartę a po transakcji kasuje. Nie ma obawy, że ktoś nam wyczyści konto. 

nie przesadzajcie z tym czyszczeniem kont ... aliexpress czy gearbest to solidne firmy. Wszystkie reklamacje jakie załatwiałem z chińczykami zawsze kulturalnie i bez zbędnych ceregieli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam

Warto zwrócić uwagę podczas zasilania konta poprzez kartę kredytową lub debetową, czy nie zostanie pobrana prowizja. Podczas operacji, przed akceptem, widać w pozycji Opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
56 minut temu, tomekk napisał:

Witam

Warto zwrócić uwagę podczas zasilania konta poprzez kartę kredytową lub debetową, czy nie zostanie pobrana prowizja. Podczas operacji, przed akceptem, widać w pozycji Opłaty.

Ja zawsze zwracam na to uwagę. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej prowizji. Zawsze zastanawiam się o co z tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk
Ja zawsze zwracam na to uwagę. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej prowizji. Zawsze zastanawiam się o co z tym chodzi.
Witam

...a ja już wiem, w przypadku karty debetowej pobrał 2.57 prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi