Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

4,17 - jakoś nie poraża kwota oszczędności. Ale może warto .
1,2% różnicy dla danego przypadku ( bez gwarancji że tak jest zawsze). Żeby oszczędzić 1000zl trzeba wydać 100000 zł . To licząc same wakacje to pięć lat. Czyli nie warto.



Jak masz tanio w swoim banku nie warto.

Revoluta uruchomisz w minutę, w drugiej zaczniesz płacić, za dwa dni będzie u Ciebie karta. Zanim dowiesz się jaki bank, w połączeniu z jakim kantorem internetowym i z jaką kartą, trochę to zajmie. Pewnie musisz gdzieś podjechać i coś podpisać lub poczekać na kuriera.

Zdecydowanie nie polecam uruchamiania usług, szczególnie finansowych, których się nie rozumie.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

przeczytaj dokładnie posta, Podaj linka.

Witus wstawił screen z aplikacji, przecież są kursy najdziwniejszych walut na bieżąco, więc jak to nie można sprawdzić kursu?

Poza tym karty tej najwygodniej używać w różnych "nietypowych" turystycznie krajach, w których mamy do czynienia z ichnimi walutami np.Serbia, Białoruś

 

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus wstawił screen z aplikacji, przecież są kursy najdziwniejszych walut na bieżąco, więc jak to nie można sprawdzić kursu?
Poza tym karty tej najwygodniej używać w różnych "nietypowych" turystycznie krajach, w których mamy do czynienia z ichnimi walutami np.Serbia, Białoruś
 


Prawdopodobnie zarzut jest do tego, że nie można uruchomić aplikacji (sprawdzić kursy) bez zarejestrowani się. Choć nie jestem pewien bo robiłem to bardzo dawno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie temat jest rozwojowy, z roku na rok moje banki rzeźbią mnie na wymianie KUN czy Koron Czeskich. Ostatnio zaczęli doliczać prowizję i kurs też jest słaby. Jeszcze 3 lata temu z bankomatu wyciągałem kunę nawet po 0,56 teraz jak z prowizją wyjdzie mi 0,60 to jest cud, norma to bardziej 0,62-0,63 czyli już praktycznie kantor (0,65). Przy płatności kartą kurs ok 0,59-0,60  - dalej słabo.

też pamiętam psioczenie na mbank lata temu, teraz mija 17 lat od kiedy mam konto :) dalej prowadzone za darmo i z darmowymi przelewami. A tak straszyli, że to wirtualny bank, bez oddziałów - szybko zniknie z całą kasą.  Coś mi się wydaje, że cała nagonka na revoluta to problemy banków z ucieczką prowizji.

osobiście nie przelałbym tam jednorazowo powyżej 2000zł, ale przecież nie muszę - na pewno warto obracać mniejszymi kwotami. Pora zamówić tą kartę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale mnie się wydaje, że to dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Zarzuty wobec Revoluta opierają się na obawach, a nie racjonalnych informacjach. Różnice w wyliczeniu kursów pomiędzy szczególnymi ofertami i Revolutem są niewielkie. Pomija się jedynie komfort wykorzystania. Wzorem Revoluta, teraz banki uruchamiają mechanizmy ułatwiające korzystanie z kart. Nie zwraca się uwagi na to, że przed Ravolutem tych ułatwień nie było. Ale ze względu na obawy porównuje się Revoluta do Amber Gol (gdzie ludzie przelewali oszczędności życia - do Revoluta wyłącznie kwoty na bieżąco), czy też do kredytów we frankach. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest przemyślenie we własnym zakresie możliwych zagrożeń i podjęcie decyzji. Faktem jest, że przekazuje się do Revoluta swoje dane osobowe. Faktem jest, że jest to niebezpieczne. Ale takim samym faktem jest też i to, że te same dane pozostawiamy w naszych krajowych bankach, funduszach, a nawet zdarza się, że i w serwisach. Niestety, różni oferenci zazwyczaj stają wobec nas z pozycji siły i wymagają naszych danych. Samo skanowanie dowodu jest zabronione już od jakiegoś czasu. Co się w tym względzie zmieniło? Tyle, że jak nie chcesz, żeby Ci zeskanowali dowód, to musisz się naszarpać i zażądać spotkania z naczelnikiem / dyrektorem / kierownikiem (niepotrzebne skreślić). Jak chcesz wysłać dane do Revolut, a tak boisz się o swoje dane - wystarczy, że zakreślisz numer PESEL i już z Twoich danych nikt kredytu nie zaciągnie. Ale czy za chwilę nie okaże się, że w banku stacjonarnym załatwiając sprawę, jakaś urzędniczka nie zapisze sobie na karteczce Twoich danych i nie weźmie na Ciebie kredytu? Kto nam to zagwarantuje? Z innej strony - rządamy od banku gwarancji i darmowej obsługi. Ale kiedy bank oczekuje od nas dowodu, że nie zakładamy rachunku na Zenobiusza Nieistniejącego z Koziej Wólki Dolnej, ulica Pusta nr Wydrapany, to zaczynamy się oburzać. Bo przecież nie będziemy udostępniać naszych danych osobowych!!!

Uważam, że w temacie zostąło powiedziane dużo - jedni powiedzieli za, inni przeciw. Jeśli nie ma argumentów realnych, nie opierających się na strachu przed nieznanym, to chyba nie ma co się doktoryzować. W końcu jeszcze całkiem niedawno IBM przyjął założenie, że przecież komputer w domu nigdy nikomu do niczego nie będzie potrzebny i zrezygnował z tworzenia komputerów domowych. Dopiero kiedy konkurencja zaczęła wchodzić szturmem do domów zdecydowali się na wypuszczenie pierwszych PC-tów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np nie chodzi o zagrożenia (realne czy wyimaginowane) tylko o kolejną wersję czegoś co mam w banku. Czyli komplkowanie sobie życia z przelewaniem kasy.....pinami, loginami czy czym tam trzeba się posługiwać.
Żeby oszczędności były warte świeczki to może
Ale u mnie walutę bank przelicza na Euro wprost i zdejmuje euro z konta, żadnych opłat, prowizji czy innych przewalutowań. Euro też jest 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, w Twoim przypadku nie ma to sensu. Ja banku nie zmienię bo mam za dużo "lokalnych" profitów i ułatwień. Jednak w kwestii opłat za płatności zagraniczne moje konto leży i kwiczy w porównaniu do Revoulta. Jak ktoś, tak jak Ty ma dobre warunki w banku to oczywiście zbyt wiele sensu to nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozł za prowadzenie rachunku płatniczego jeśli łączna kwota aktywów w poprzednim mies. kalendarzowym wynosiła min. 200 tys. zł.  Dziękuję, ale na takie warunki, to mnie nie stać. Dlatego wolę Revoluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.