Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

@dudek_t nie wiem jak w innych bankach, w ing podpinam kartę do konta euro i samo ,,wie,, że ma brać kasę z tamtego. Kupuję na cinkciarzu i wychodzi podobnie. Ale np węgry czy dania to już dupa. Albo wożenie kasy albo złodziejski kurs i prowizje. 

 

Póki co gadka o pietruszce, nikt nie podał konkretnych argumentów przeciwko revoltovi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale po co mam podpinac cos, kupowac w przegladarce itp jak robie to doslownie w sekundy z poziomu aplikacji i mam najlepszy kurs. Nie potrzebuje gwarancji bankowych dla kwot ktorymi obracam za granica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mBank EUR po 4,3205 w kantorze internetowym. Ja do tego porównuję (mam kartę EUR). 4 grosze różnicy na każdym EUR jeśli jesteśmy w strefie euro, natomiast przykładowo na Wegrzech, Czechach lub Chorwacji jest jeszcze lepiej.
Nie ma co gadać, tylko wybierać "nogami" i nie przelewać do Revoluta oszczędności życia :)



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dudek_t napisał:

Ale nawet moze byc Euro. W teh chwili jest po 4.282 

masz na screenie wyżej - 0,02 różnicy. Czyli żeby zarobić 1000zł, trzeba wymienić 50000 zł. lol. Niezłymi kwotami operujecie. To ja się wycofuję z dyskusji, bo mój budżet na wakacje  jest dziesiątki tysięcy zł mniejszy ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza. Nie mam konta w Aliorze. Porownuje do mojego banku ktory dymal mnie na kursie i dodatkowych oplatach za przewalutowanie i do kursu w kantorach w ktorym wymienialem kase. Czegos jeszcze nie rozumiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

masz na screenie wyżej - 0,02 różnicy. Czyli żeby zarobić 1000zł, trzeba wymienić 50000 zł. lol. Niezłymi kwotami operujecie. To ja się wycofuję z dyskusji, bo mój budżet na wakacje  jest dziesiątki tysięcy zł mniejszy ;)
 

Ale Ty mało kumasz... nie chodzi o e, tu różnice są minimalne. Na węgierskim forincie, przy wypłacie 1000 forintów miałem różnice 30zł. Wtedy nie doszła jeszcze karta revoulta, tylko liczyłem straty przy każdej płatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy ma konto walutowe w aliorbanku  dla mnie dużo wygodniej było założyć revoluta niż zmieniać bank ,

i  nawet porównując do tego aliorbanku przy kilka razy razy mniejszym budżecie wychodzi oszczędność kilkaset zł rocznie więc po co przepłacać ?

ale kto bogatemu zabroni bezsensownie wydawać pieniądze

zresztą szkoda prądu, koledze ŁZA zabrakło argumentów to się wycofuje z dyskusji:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak ludzie powierzali swoje oszczędności amber gold, tudzież jak brali kredyty we frankach, to takoż się zachwycali super ofertą. Zachwyt revoultem przypomina to nieco, ludzie zachwalają jego zalety ale milczą w sprawie wad. Nie tylko milczą, ale jak tylko gdzieś pojawi się nieśmiały głos rozsądku, to zawalają go lawiną zachwytów a ryzyko bagateluzują. Przypomina mi to fanatyzm bądź jakieś zaślepienie podobne jakie było przy amber gold czy kredytach we frankach.

Byłem jedną z pierwszych osób która opisała na forum wpadkę Revoluta (nieudana transakcja na kwotę około 2 kzł i zablokowanie tych środków na około 12 h) oraz opłatę jaką mi zjadło za bankomat euronetu. Nie wydaje mi się żebyśmy mieli tu fanatyzm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na screenie wyżej - 0,02 różnicy. Czyli żeby zarobić 1000zł, trzeba wymienić 50000 zł. lol. Niezłymi kwotami operujecie. To ja się wycofuję z dyskusji, bo mój budżet na wakacje  jest dziesiątki tysięcy zł mniejszy
 
Wiec zapłać kartą polska np na Węgrzech gdzie najpierw forinty Ci przeliczy na Euro lub USD a potem na złotówki. W Revolut przelicza od razu bez żadnych pośredników. I tu już masz różnice większe niż rzędu kilku groszy. To samo z innymi bankami. Zobacz jaki złodziejski kurs masz chociażby w kantorze mbanku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

Proszę o racjonalną dyskusję a nie o wyssane z palca doktryny religijne:

screenshot-kantor.aliorbank.pl-2018_12.26-20-41-52.thumb.png.88439cbd9aed0ea195ff8e9629ebaa66.png

 

Ok czyli teraz to urealnili, ale kiedyś było inaczej. Korzystałeś sobie z tych ich kalkulatorów:
image.png.c8fd9fe7f5510dbead58c82ab862a293.png

i obliczenia były zypełnie od czapy. Wartość ile zapłacę była zupełnie inna od tej po zalogowaniu.

No ale jak już jesteśmy przy przelicznikach to obecnie za 1000 eu zapłacimy:

  • w Kantor Alior 4300,10 zł
  • w Kantor mbank 4320,50
  • w Revolut 4286,06

Różnica między Revolut a mBank to jest 34,44 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapłać kartą polska np na Węgrzech gdzie najpierw forinty Ci przeliczy na Euro lub USD a potem na złotówki. W Revolut przelicza od razu bez żadnych pośredników. I tu już masz różnice większe niż rzędu kilku groszy. To samo z innymi bankami. Zobacz jaki złodziejski kurs masz chociażby w kantorze mbanku.
Dzisiaj za baseny zapłaciłem 330,53 zł. Kartą pekao wybierając forinty na terminalu. Cinkciarz zaoferował mi to samo za 347, 53zł. Jakiś inkantor zaoferował 324,85. Możesz jakoś to zasumulowac na revolucie czy czymkolwiek innym? 24500 HUF dla ułatwienia. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.