Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.12.2018 o 14:16, jacek00 napisał:

PS. I pamiętam jak zakładałem konto w mbanku na samym początku jego istnienia. Nie mieli żadnych placówek, i też ludzie psioczyli na prawo i lewo, że musi być jakieś ukryte dno.

Jak ludzie powierzali swoje oszczędności amber gold, tudzież jak brali kredyty we frankach, to takoż się zachwycali super ofertą. Zachwyt revoultem przypomina to nieco, ludzie zachwalają jego zalety ale milczą w sprawie wad. Nie tylko milczą, ale jak tylko gdzieś pojawi się nieśmiały głos rozsądku, to zawalają go lawiną zachwytów a ryzyko bagateluzują. Przypomina mi to fanatyzm bądź jakieś zaślepienie podobne jakie było przy amber gold czy kredytach we frankach.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale jakie ryzyko? Ile tam trzymasz kasy? Ja doladowuje stosunkowo niewielkimi kwotami. Rownie dobrze moge to przepic jednego wieczoru w knajpie czy zgubic z portfela. Tyle ze po roku korzystania z tej uslugi nie zginal mi nawet grosz a w kieszeni zostalo wiecej niz 1000zl. 

To ze banki maja zlodziejskie kursy i prowizje powoduje ze jest miejsce na takie produkty jak Revoult. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak ludzie powierzali swoje oszczędności amber gold, tudzież jak brali kredyty we frankach, to takoż się zachwycali super ofertą. Zachwyt revoultem przypomina to nieco, ludzie zachwalają jego zalety ale milczą w sprawie wad. (...)

do fanatyzmu mi daleko a na temat wad wyżej wymienionego produktu chętnie się dowiem bo na razie to  nic konkretnego się nie dowiedziałem 

 

47 minut temu, dudek_t napisał:

Ale jakie ryzyko? Ile tam trzymasz kasy? Ja doladowuje stosunkowo niewielkimi kwotami. Rownie dobrze moge to przepic jednego wieczoru w knajpie czy zgubic z portfela. Tyle ze po roku korzystania z tej uslugi nie zginal mi nawet grosz a w kieszeni zostalo wiecej niz 1000zl. 

To ze banki maja zlodziejskie kursy i prowizje powoduje ze jest miejsce na takie produkty jak Revoult. 

dokładnie, też uzupełniam konto na bieżąco nawet stojąc w kolejce bezpośrednio przed płatnością jak zapomnę wcześniej 

30 minut temu, niebieski napisał:

Zapewne chodzi o przesyłanie skanów dokumentów w chmurę, tylko, że inne banki też dokumenty xerują

nie tylko banki , inne firmy też np wypożyczalnie samochodów tego się nie uniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już osób chętnych aby się dowiedzieć z jakiego powodu tak bardzo nam źle z tą kartą. Chętnie się również dowiem bo na ostatnich wakacjach fantastycznie się sprawdziła. Płaciłem, wypłacałem z bankomatów i to po kursach kantorów internetowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie powierzali swoje oszczędności amber gold, tudzież jak brali kredyty we frankach, to takoż się zachwycali super ofertą. Zachwyt revoultem przypomina to nieco, ludzie zachwalają jego zalety ale milczą w sprawie wad. 

Ale o czym Ty mówisz? O jakich wadach piszesz? Doładowywuję jak potrzebuję i natychmiast płacę. Obecnie tam mam 1,18 zł - jak stracę to naprawdę bardzo będę z tego powodu cierpiał  

Nie tylko milczą, ale jak tylko gdzieś pojawi się nieśmiały głos rozsądku, to zawalają go lawiną zachwytów a ryzyko bagateluzują.

Głos rozsądku na zasadzie nie kupuj bo nie, a na pytanie o argumenty ktoś się obraża? Na tej samej zasadzie nie powinieneś kupić samochodu na F bo przecież gros "rozsądnych" ludzi twierdzi, że samochodów na F się nie kupuje. 

 

Chcemy dyskutować o wadach to róbmy to używając argumentów. I jak ktoś ma jakąś wiedzę o wadach to niech o tym po prostu powie, bo inaczej taka dyskusja nie ma żadnego sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty o wadach padły już kilkanaście stron temu. Niestety są traktowane jakimiś dogmatami o pseudo bezpieczeństwie tego parabanku.
Ktoś tu podaje, jak to zaoszczędził tysiące zł w ciągu roku. Ciekawiło mnie, jaka jest różnica w takim razie w cenie waluty między revoultem a dowolnym kantorem internetowym. Ale w revoulcie nawet nie można sprawdzić jaki kurs obowiązuje w tej chwili. Chyba muszę założyć konto, żeby się dowiedzieć. To takie tajne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Argumenty o wadach padły już kilkanaście stron temu. Niestety są traktowane jakimiś dogmatami o pseudo bezpieczeństwie tego parabanku. Ktoś tu podaje, jak to zaoszczędził tysiące zł w ciągu roku. Ciekawiło mnie, jaka jest różnica w takim razie w cenie waluty między revoultem a dowolnym kantorem internetowym. Ale w revoulcie nawet nie można sprawdzić jaki kurs obowiązuje w tej chwili. Chyba muszę założyć konto, żeby się dowiedzieć. To takie tajne informacje?

 

 

Jakie argumenty? Że nie podlega pod nasz KNF?

 

Co do sprawdzania kursu to w takim kantorze Aliora możesz sprawdzić? Ano możesz, tylko ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Bo po zalogowaniu się masz zupełnie inne kursy.

 

Revolut możesz go porównać do Cinkciarza. Bo to tego rodzaju produkt.

 

Co do różnic w kursach walut to są i to nawet znaczne, np w porównaniu do kantoru mbanku. Przy większej wymianie możesz oszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... w kieszeni zostalo wiecej niz 1000zl. 
To ze banki maja zlodziejskie kursy i prowizje powoduje ze jest miejsce na takie produkty jak Revoult. 


Masz jakąś kalkulację oceniającą oszczędności . Po czym wnosisz że 1000 zł
Moja karta przelicza zawsze rewelacyjny kurs więc oszczędności nie mam żadnych, a roboty sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Że nie podlega pod nasz KNF

jako konsumenta jedyne co mnie interesuje to BFG, wtedy nie muszę kombinować z traceniem czasu i pieniędzy na przelewy przed każdą transakcją. 

 

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Revolut możesz go porównać do Cinkciarza. Bo to tego rodzaju produkt.

To w jaki sposób powstają oszczędności rzędu tysięcy zł rocznie, skoro kurs jest porównywalny do cinkciarza? Mając konto w dowolnym banku można kupić walutę w dowolnym kantorze internetowym. Zresztą w Aliorze kurs jest prawi identyczny jak w innych kantorach internetowych.

 

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ano możesz, tylko ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Bo po zalogowaniu się masz zupełnie inne kursy.

Proszę o racjonalną dyskusję a nie o wyssane z palca doktryny religijne:

screenshot-kantor.aliorbank.pl-2018_12.26-20-41-52.thumb.png.88439cbd9aed0ea195ff8e9629ebaa66.png

 

1571457819_screenshot-kantor.aliorbank.pl-2018_12.26-20-41-52(1).thumb.png.848f6d6a0b517b2f6add5247d93984d0.png

 

6 minut temu, niebieski napisał:

przecież kursy tam podglądasz na bieżąco, więc jak to nie można sprawdzić?

przeczytaj dokładnie posta, Podaj linka.

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Po czym wnosisz że 1000 zł

Też jestem ciekawy. Mocno wątpię w prawdziwość tej kalkulacji. Nietsty nie da się tego sprawdzić, ponieważ revoult nie udostępnia kurów walut ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak patrzyłem to wychodzilo mi srednio okolo 6 -7 groszy taniej niz w kantorach. Mam zwykle konto w banku i zawsze jak placilem za granica to nie dosc ze kurs byl przewaznie jeszcze drozszy niz w kantorach to jeszcze doliczalo dodatkowe oplaty za przewalutowanie. 

Tu mam praktycznie zawsze najnizszy dostepny kurs, zadnych oplat dodatkowych i nie mam pojecia o jakiej robocie mowisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka tu nie chodzi o euro, tu każdy głupi sobie poradzi. Pokaż mi konto walutowe z walutą węgierską, i też nie chodzi o przewalutowanie i wożenie kasy

 

i tu chodzi o wszystkie ,,dziwne,, waluty poza euro, dolar i funt

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.