Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdyby na wszystkich zblokowało to ok, ale na jednej i to najwyższa kwota poszło bez problemu
I tam gdzie revoult nie działał z banku millenium też visa już przeszło


Nie rozumiem tego, ale tak bywa, w Polsce jesteśmy rozpuszczeni, tu nikogo nie dziwi, że 90gr za bułkę płacisz kartą. Za granicą różnie z tym bywa, we Francji kartą bankową też nie mogłem płacić za paliwo, zawsze tych kart musiałem mieć przy sobie kilka.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A we Włoszech to już w ogóle mega zacofanie. W zasadzie tylko w spermarketach się dało płacić kartą. Tylko jeden camping akceptował karty, ale tylko do opłat za pobyt. W kempingowej restauracji tylko gotówka. A pewnego dnia, gdy w refugio zamówiliśmy kawę i ciasto, oczom naszym ukazała się wielka informacja, że do każdej transakcji karta doliczają 5€ prowizji/opłaty. (w sensie, że dodają do kwoty zakupu 5€).

BTW moje karty z knatoru alior (€ i $)  jeszcze nigdy nie odmówiły transakcji, a w sumie już półtora roku korzystania i ze dwieście transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A we Włoszech to już w ogóle mega zacofanie. W zasadzie tylko w spermarketach się dało płacić kartą. Tylko jeden camping akceptował karty, ale tylko do opłat za pobyt. W kempingowej restauracji tylko gotówka. A pewnego dnia, gdy w refugio zamówiliśmy kawę i ciasto, oczom naszym ukazała się wielka informacja, że do każdej transakcji karta doliczają 5€ prowizji/opłaty. (w sensie, że dodają do kwoty zakupu 5€).

BTW moje karty z knatoru alior (€ i $)  jeszcze nigdy nie odmówiły transakcji, a w sumie już półtora roku korzystania i ze dwieście transakcji.
A moje właśnie odmówiły. Sytuacja o której pisałem miała miejsce we Włoszech. Nie działały żadne karty. Ani Alior ani mBank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym podejrzewał włoską infrastrukturę IT niż banki. Tam o nic nie dbają.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w sklepach, nawet na campie płacę revoultem, nawet za bułki dzisiaj rano :) 

 

ale za winietę austryjacką też chciała doliczyć 2€ za kartę, ale odezwała się żydowska natura i zapłaciłem gotówką :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w sklepach, nawet na campie płacę revoultem, nawet za bułki dzisiaj rano  
 
ale za winietę austryjacką też chciała doliczyć 2€ za kartę, ale odezwała się żydowska natura i zapłaciłem gotówką  


Za winietę chcieli 2E bo oni wymyślili sobie, że od 10E można płacić kartą :) musiałem dobrać gumy do żucia ... ja twardy jestem bo gotówki nie używam :) najcześciej.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siostrę która mieszka we Włoszech od prawie 30 lat i do tej pory nie ma karty. Dwa razy miała jakąś dziwną karte typu prepaid i dwa razy ją okradli, więc mnie przestrzegała, podobnież często kradną kasę z karty.  Szwagier to nawet sobie kupił specjalny antykradzieżowy portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siostrę która mieszka we Włoszech od prawie 30 lat i do tej pory nie ma karty. Dwa razy miała jakąś dziwną karte typu prepaid i dwa razy ją okradli, więc mnie przestrzegała, podobnież często kradną kasę z karty.  Szwagier to nawet sobie kupił specjalny antykradzieżowy portfel.



... a wystarczyło iPhone’a zamiast portfela. Wg mnie to legendy, nie wierzę, że mają tak kulawy system bankowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




... a wystarczyło iPhone’a zamiast portfela. Wg mnie to legendy, nie wierzę, że mają tak kulawy system bankowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Kluczem jest nie dawanie karty komuś, aby ten ktoś z nią gdzieś poszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.