Skocz do zawartości

Jak używać ten podgrzewacz ?


chiccoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej ciszy.

Zakupiłem "nowa " budkę i powstało nowe pytanie.

W schowku mam takie coś

post-16178-0-10363400-1503643110_thumb.jpgpost-16178-0-36871700-1503642871_thumb.jpgpost-16178-0-04287600-1503642694_thumb.jpg

Brak wlewki technicznej co to za model

 

Piecyk taki

post-16178-0-49035600-1503643463_thumb.jpg

 

Regulator taki

post-16178-0-40547100-1503643507_thumb.jpg

 

 

I teraz jak zacząć używać podgrzewacz by go nie spalić- w instrukcji jest tylko info by bez wody nie używać i na zimę wody się pozbyć oraz inne duperele ale na temat startu cisza.

Jak przyczepę kupowałem woda w łazience i kuchni leciała zimna.

Wiem ze na ścianie jest wlacznik jego 230V- był wyłączony,

odkrecilem dwa korku na spuszczanie ale woda nie leciala- susza w środku.

 

Jak go zalać jak wystartować i jak użytkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na przepływowy podgrzewacz wody, która jest podgrzewana przepływającym ciepłym powietrzem dostarczanym z nadmuchu pieca do ogrzewania pomieszczenia. Bez wody nie powinno się włączać nadmuchu, ale można włączać piec do ogrzewania pomieszczenia. Jeżeli do tej puszki dochodzą kable, to przypuszczalnie jest tam dodatkowa grzałka na 230V, ale musi być też taki włącznik.

Powinien być zbiornik wody wewnętrzny, lub zewnętrzny i gniazdo przyłączeniowe na pompkę, na zewnętrznym poszyciu ściany. Idź po przewodzie wodnym, to się dowiesz, gdzie może być zbiornik.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wody jest jeden w łazience w szafce umywalki ok 20L.

Na obudowie podgrzewacza jest info tylko 220V i 200W.

Jak Ciebie dobrze zrozumiałem to do ogrzania wody potrzeba oprócz zasilania 230V dodatkowo gaz i wlavzony piecyk.

Ale jak piecyk dziala to normalne że wnetrze bedzie ogrzewać wiec taka opcja odpada.

Będę w CRO 40C na zewnątrz a ja dodatkowo pięć odpalam by ciepła wodę mieć :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie (1zdjęcie) masz króciec bez węża? A po prawej z wężykiem, oblukaj dokàd ten wąż idzie czy do umywalek czy to może zasilanie. Co do zasady to z jednej strony powinno być zasilanie, a z drugiej wypływ ciepłej wody. Grzałkę masz od góry co widać, a dodatkowo możesz podgrzewać ciepłym powietrzem. Jeżeli elektrycznie jest ok i zbiornik będzie szczelny to powinno działać po podłączeniu do zbiornika wody, nikt za Ciebie tego nie zrobi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak go napełnić by nie spalić?

Tak jak pisałem kupiłem przyczepę gdzie był wyłączony i pust bez wody w środku- dokrecilem kurki spustowe w podlodze i susza

Leciała zimna w kuchni i łazience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy wężyk od zbiornika z pompką rozdziela się na dwa z czego jeden idzie do podgrzewacza, a drugi do kranów w kuchni i łazience?

2. Czy wężyk wychodzący z podgrzewacza jest rozdzielony i idzie do łazienki i kuchni ?

3. Czy jak odkręcisz kran z ciepłą wodą( masz taką możliwość?) to ponpka w zbiorniku działa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy wężyk od zbiornika z pompką rozdziela się na dwa z czego jeden idzie do podgrzewacza, a drugi do kranów w kuchni i łazience?

2. Czy wężyk wychodzący z podgrzewacza jest rozdzielony i idzie do łazienki i kuchni ?

3. Czy jak odkręcisz kran z ciepłą wodą( masz taką możliwość?) to ponpka w zbiorniku działa czy nie?

Na te pytania odpowiem później lub jutro.

Bylem w przyczepie i oglądałem jeszcze ten podgrzewacz.

Wiec tak patrząc na niego z tej perspektywy

 

post-16178-0-38492800-1503675822_thumb.jpg

 

Z lewej strony rurka wychodzi z niego i przez zawór spustowy idzie poza przyczepę

post-16178-0-28315100-1503675925_thumb.jpg

Z prawej strony rurka nim dojdzie do podgrzewacza przechodzi przez trójnik- wejście wody, wyjście wody i do zaworu spustowego

 

post-16178-0-85167900-1503676049_thumb.jpg

 

I oczywiście kremowa/biała obudowa na górze 220V 200W z białym kablem zasilający.

Nic więcej do niego nie wchodzi i nie wychodzi- przynajmniej z tych stron.

Po obudowie, srubach nie widać prac osób trzecich.

post-16178-0-69371400-1503674381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jak odpowiesz na pytania to wszystko się wyjaśni. Na pewno musisz jeszcze podłączyć wlew wody do podgrzewacza - to ta rurka z lewej strony (czy zbiornik z wodą jest po lewej stronie podgrzewacza?) - tak to mniej więcej wygląda, ale sprawdź to co napisałem wcześniej

 

Acha, czy po prawej na dole też jest wąż podłączony?

Edytowane przez Dpong (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jeszcze prże wód niebiesko przezroczysty.

 

post-16178-0-64198100-1503678059_thumb.jpg

 

Później będę jeszcze w przyczepie to cykne fotki z lepszym światłem.

 

Mam myśli by zalać zbiornik wody wsadzić pompkę odkręcić kran w łazience i w kuchni zalana zostanie trasa wodna pampa-> kran.

I odkręcić kurki przy podgrzewaczu sprawdzę czy tak wodą zaleje go jak tak załączeniu prąd i zobaczę jak ciepło leci - oby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podgrzewacz to Truma Therme Series 1 czyli w skrócie TT1

Użytkowanie:

Zakręć zawór spustu wody przy podłodze (czerwony wężyk)

Napełnij zbiornik wody z pompką ( w łazience?)

Odkręć krany aby wypełnić instalację. Bojler napełni się po odkręceniu kranu z ciepłą wodą.

Na puszce do której wchodzi kabel jest włącznik bojlera. 

Oczywista oczywistość, że przyczepę trzeba podłączyć do 230v i kabel bojlera do gniazdka :)

 

Co do podłączenia przewodów do bojlera.

Lewa strona 

Czerwony z zaworem w podłodze - spust wody

Górny króciec jest fabrycznie zaślepiony a dokładniej nieprzewiercony

Prawa strona

Góra czerwony wężyk wyjście do kranów

Dół niebieski/bezbarwny dolot ze zbiornika do bojlera.

 

 

Jakby co to mam gdzieś grzałkę do niego. 

Edytowane przez Gregorio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie operacja zakończona pomyślnie.

Do zbiornika wlalem ok 18L , kurki zakręcone otwieram krany woda się leje.

Woda z kranów pluje bo zapowietrzony układ jak się uspokoiło kurki w podlodze dokrecilem słychać sssy- powietrze ucieka, zakręcą m po chwili odkręcić znów sssy.

Wlazlo wsumie u mnie ok 23L do całego układu wodnego w eribie nova 540.

Jak układ "pelny" wciskamy klawisz od wł podgrzewacza i ok 10min i juz ciepła woda leci.

W kuchni mam regulacje temperatury na "mieszaczu", w łazience poprzez jedna wajhe.

Wiec wszystko hula jak ta lala.

Dziękować za uwagi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.