Skocz do zawartości

Grecja! Piękna i gorąca :) [RELACJA]


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za przykładem Tomiego postanowiłem opisać naszą wyprawę do Grecji.

Jak wiecie był to nasz pierwszy wyjazd z przyczepą i od razu na tak głęboką wodę.

Muszę przyznać że 22 dni spędzone w Grecji minęły nam bardzo szybko ale było cudownie!!

Zwiedziliśmy całą Grecję, zaczeliśmy od Salonik, potem wschodnim wybrzeżem do Aten, przylądek Sunion i pólwysep Pilion. Piękne miejsca choć na Pilion takie góry i serpentyny że opisana droga na Chorwacji to pikuś. Wiem że mam mocny silnik ale byłem miło zaskoczony jego mocą. Podjazdy były takie że musiałem odejmować gazu bo opony nie dawały rady i ślizgały się na suchym asfalcie.

Większe miasta zwiedzaliśmy na tandemie który kupiłem miesiąc wcześniej. Niezła jazda w takim Greckim bałaganie. Ateny to jeden kosmos każdy jedzie jak chce i kiedy chce na czerwony na zielonym... bez różnicy ale jak jest jakiś jednoślad to noga z gazu i przepuszczają. Tandem robił furorę gdzie tylko się na nim pokazaliśmy! :piwo:

Po Atenach dalej na południe i półwysep Peloponez-cały z góry na dół.

Najdalej wysunięta część Grecji i Europy na południe czyli przylądek Tenaro. Tam spotykamy innych Polaków też z przyczepą. Po drodze Olimp, Olimpia, Delfy i wiele atrakcji. Noclegi na plażach w cieniu drzew i w innych arcy ciekawych miejscach.

Powrót zachodnim wybrzeżem i przez Grecję srodkową na

Zrobiliśmy 6500km.

Autko spaliło średnio 8.1 l/100km co jest wynikiem bardzo dobrym biorąc pod uwagę że Grecja to kraj na prawdę górzysty.

:brawo:

Powrót zachodnim wybrzeżem przez Grecję środkową na Półwysep Chalcydycki.

Może parę fotek....

1. Duduś, tandem i Partenon w tle- Aten

 

e9c109b569bc45d2.jpg

 

2. Pełny zestaw w górach masywu Olimp

 

ee851bf54249d13c.jpg

 

3. A tak wyglądały nasze noclegi :]

 

b19667ca6bba7620.jpg

 

4. takie widoki to codzienność

 

1e742255555d55f6.jpg

 

5. Były też i takie drogi wioska nazywa się Cosmos - właściwa nazwa :]

 

6046d4ff5418b184.jpg

Pozdrawiam :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przepiekne miejsce na wczasy, jednak Twoje auto odczulo to niemilosiernie i odbije to sobie z nawiazka kiedys...na starosc :] .

Przeca ta przyczepa wazy 950kg, wiem bo kolega stacjonuje identyczna przyczepa na naszym osrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MarcinT przyczepa waży na pusto 725kg, wiem bo ważyłem ją sam OSOBIŚCIE w Stacji Kontroli Pojazdów!!!

DMC to 900kg, na wyjazd 90% rzeczy ładowałem do auta.

Corsa ma silnik 1,7 CDTI co oznacza że ma 100 KM mocy i 240 Nm momentu obrotowego! W dowodzie mam wpisaną masę całkowitą przyczepy 1000 kg.

Jadąc z przyczepą muszą kontrolować prędkość nie dlatego że nie chce przyspieszać tylko jak się zagapię to mam 110km/h a to już trochę za szybko.

Zużycie auta jasne będzie większe, ale myślę że nie dużo większe od tych co mogą ciągnąć przyczepę np 1200kg i taką ciągną. Jeśli producent zakłada że 900kg pociągnie to nie widzę problemu zwłaszcza że podczas wyjazdu ważyła nie więcej jak 800kg

 

 

 

Tomii jeśli chodzi o campingi to jak to mój Duduś opowiada nie shańbiliśmy się ani jednym noclegiem na campingu. Ceny campingów 25-30 Euro za samochód, przyczepkę, dwie osoby i podłączenie do prądu

:piwo::brawo:

Przepisy mówią że nie wolno choć nie byliśmy jedynymi nocującymi w ten sposób. Zdarzyło się że w miasteczku na zakazie nocowały z nami kampery z Włoch i Francji a w innym miasteczku nie było zakazu nawet przy samej plaży i też nas trochę było :]

Wniosek: W różnych krajach różnie jest z przestrzeganiem tych przepisów.

Pozdrawiam :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przyłączam się do pytania o wiekszą iloścć szczegułów technicznych dotyczących samej podróży.Podaj może dokładna trasę która jechaliście (chodzi głównie o dojazd do Grecji),gdzie nocowaliście po drodze,ile czasu zajął wam przejazd przez poszczególne kraje,opłaty za przejazd np.czy jechałeś przez Węgry,czy autostradą,jaka była opłata itd. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dopiero teraz odpowiadam, ale lepiej późno niż wcale.

Do Grecji jechaliśmy przez:

1. Słowację (winieta 50 zł kupiona w PZM),

2. Węgry - dwie winiety po 1520 forintów to daje około 60 zł w dwie strony,

3. Serbia tu autostrady auto z przyczepą nie są tanie bo 50 euro w jedną stronę ale za to najprzyjemniejsze 700km jakie jechaliśmy,

4. Macedonia 9 euro w jedną stronę.

Wyruszyliśmy z okolic Krakowa. Do Salonik mieliśmy ok 1400km więc podzieliłem to na dwa i wyszło po 700km dziennie-w końcu to wakacje :piwo: Najdłużej jechaliśmy przez zakopiankę i do przejścia w miejscowości Chyżne. Słowacja też długo ale tam robią drogi i ruch w górach był wachadłowy a u nas w kraju korki!!! Węgry bez przeszkód a że zbliżał się wieczór szukaliśmy noclegu. Znaleźliśmy dopiero w Serbii na dużym monitorowanym parkingu gdzie bez większych przeszkód mieliśmy swój pierwszy nocleg w przyczepie :]

Nawet policja sie pojawiła, popatrzyli i pojechali :]

Drugi dzień jazdy to sama przyjemność, AUTOSTRADA do samych Salonik. Ok 19 byliśmy 12 km przed Salonikami, a potem tylko zwiedzanie i wypoczynek... :]:]

Plan trasy:

Kraków, Chyżne, Zvoleń, Sahy, Budapeszt, Szeged, Novi Sad, Nis, Skopije, Saloniki...

A w Grecji...

Saloniki, półwysep Pilion, Delfy, Ateny, Przełęcz Koryntu i cały Peloponez wzdłuż wybrzeża od wschodu poprzez południe (Przylądek Tenaro najbardziej wysunięty na południe przylądek Grecji i Europy) przez zachód, Olimpia, Most do Patry ma dwa lata i jest bardzo nowoczesny choć droga opłata 16 euro, zachód Grecji do Joaniny przez góry i przełęcz Katara i Meteory do Salonik i na Półwysep Chalcydycki gdzie spędziliśmy dwa ostatnie dni wakacji. Powrót tak samo jak wjazd do Grecji.

Każdy nocleg na plaży lub w innym atrakcyjnym miejscu ani raz na campingu. Cała Grecja zwiedzona! Piękna sprawa i polecamy gorąco!!! :dzieki:

Pozdrawiam :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Kochany Filipie Jaro chyba ma rację :hmm: , ciężko było uchwycić pejzaż w tle więc chwilę to trwało. A tak w ogóle to ja poza Bałtykiem już nigdzię nie pojechałem

i zazdrość mnie zżera.

Twoja relacja jest świetna. Pomysł na rower tandem, wręcz rewelacyjny - ja mam córki w wieku 7 i 11, więc dwa tandemy jak byśmy mieli to odpadałby problem

nadzoru nad dziećmi podczas wycieczek rowerowych :hmm:

Gratuluje także odwagi jeśli chodzi o nocowanie poza campingami.

Piękne wakacje !

 

Pozdrawiam

 

PS

Czy już wystarczy tego "miodu" na Twoje serce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz mi lepiej :hmm:

Dzięki za posty bo uśmiałem się co niemiara :hmm:

Zdjęcie z przyczepą na plaży to muszę Was zmartwić było jedno z gorszych zdjęć i nie żartuje ani się nie przechwalam.

Ok 50 km na poludnie od Salonik więc to jeszcze zatoka i morze niezbyt czyste (choć i tak nasze polskie wody są brudniejsze )

Jak będzie ktoś bardzo zainteresowany to mogę wymienić miejsca naprawdę godne polecenia i dokładnie opisać gdzie i jak dojechać, ale muszę mieć trochę wolnego czasu i wiedzieć że komuś się to przyda.

Na ten czas dzięki za posty i

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ruch był spory bo to wakacje ale bez większych kłopotów. Drogi w górach, jak widać na jednym ze zdjęć, trochę ciasne ale da rady przejechać, choć w skrajnych przypadkach nie widziałem miejsca na dwa auta obok siebie. Szerokośc drogi w górzystych wioskach nie przekraczała szerokości auta dostawczego...

Jak masz jakieś pytania - śmiało

Pozdrawiam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Relacja z wyprawy i zdjęcia naprawdę super.Nie byłem jeszcze w Grecji,ale mam nadzieję niebawem tę zaległość nadrobić.Słyszałem,że Grecy żyją powoli i spokojnie i że wino jest tańsze od wody mineralnej?A rowerek też rewela.

Też nie podzielam obaw MarcinaT i uważam,że silnik samochodu jest od tego,żeby napędzać pojazd i jest mu bez różnicy,czy ciągnie przyczepkę z prędkością 100km/h czy pędzi 150 na prostej,byleby się nie przegrzał.

Swój wyjazd do Grecji zaplanuję zapewne na pażdziernik 2007,ale literaturę już kupiłem (przewodnik Pascala chyba z 600 stron) i powoli będę dojrzewał duchowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.