Skocz do zawartości

DMC budki a holownik


Zbychu1

Rekomendowane odpowiedzi

1000kg realnego obciążania, DMC przyczepy może być  większe ale nie powinna ważyć właśnie więcej jak 1000kg

chociaż wiadomo że z tym jest ciężko, dlatego kup przyczepę max DMC 1000 kg.

Wiadomo że i z taką 1400 kg wjedziesz, tylko jaka to będzie jazda.

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-beduin-450-mover-4-osobowa-prysznic-lozko-francuskie-mover-ID6z1cjL.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=30535249

Takie cośik oglądałem , stan fajny , niezbyt duża , tylko ta waga z tego co piszesz ..... sporo :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko się da, tylko czy to będzie fajna jazda i bezpieczna?

Do tego czy wysilony silnik przeżyje taką zabawę bez uszczerbku na zdrowiu?

 

Dla mnie sensowna waga to moc silnika razy 10 i to daje maksymalne sensowne DMC, oczywiście przy założeniu że tego DMC nie przekroczymy w realu.

 

 

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał budy stosunkowo lekkiej, ale wcale nie z małym DMC. Lepiej mieć zapas ładowności na przyszłość niż nie mieć zapasu i w przyszłości po zmianie holownika szukać nowej budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , reasumując szukac budy której dmc nie przekracza 1000kg czy kupic taka ktora wazy 1000kg i jej nie obciązać . Zawsze można bety upchac w aucie  :hmm:

I tak i nie, dlatego że większa masa auta to lepsze i stabilniejsze holowanie przyczepy czyli jak największa różnica mas, ale

z drugiej strony masa całkowita która musi auto uciągnąć pozostaje ta sama, tyle tylko że Ty przełożysz większość do auta.

P.S

Zawirusuj tego kurczaka i już

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał budy stosunkowo lekkiej, ale wcale nie z małym DMC. Lepiej mieć zapas ładowności na przyszłość niż nie mieć zapasu i w przyszłości po zmianie holownika szukać nowej budy.

 

w sumie racja , moja poprzednia buda miała MW koło 800kg i DMC 1300kg - więc było wystarczająco ładowności do normalnego wyjazdu (mieścił3m się w okolicach 1000-1050kg) i było z czym poszaleć w razie potrzeby zabrania jakichś ekstra gratów 

 

takie dmc a tyle z tym dyskusji , dzieki za zainteresowanie  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, dlatego że większa masa auta to lepsze i stabilniejsze holowanie przyczepy czyli jak największa różnica mas, ale

z drugiej strony masa całkowita która musi auto uciągnąć pozostaje ta sama, tyle tylko że Ty przełożysz większość do auta.

P.S

Zawirusuj tego kurczaka i już

 

zawirusowany  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawirusowany  :] 

To czemu w profilu masz 105KM? Był szczepiony, czy co, że się wirusowi nie dał? 105KM to seria, nawet opryszczki nie ma, a co dopiero wirusa z prawdziwego zdarzenia :) Nie trzeba było woskować zoviraxem :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do cepki z ogłoszenia, to po za tym, że trzeba bardzo uważać na plastiki na przedniej ścianie - bo lubią pękać,  to chciałem zapytać na jaką rodzinkę ten układ ? Miałem taki dla 2+1 i było super, natomiast po narodzinach 2 dziecka okazał się nie praktyczny. Polecam rozważyć, zamiast później sprzedawać bo się dzieciaki w nocy w łóżku biją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.