Skocz do zawartości

Mover very big problem


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witacie bracia i siostry ! Wczoraj planowałem zamontować movera którego zakupiłem tydzien temu i ku mojemu zdziwieniu niestety ów movera nie zamontowaliśmy gdyż po zamontowaniu go szurałbym dosłownie nim po ziemi, moje pytanie jest taki: czy  mover moverowi nie równy i sa ich rózne rodzaje, czy byc może mam wyrobione wałki gumowe w osi i dlatego przyczepa siadła stąd zmniejszył sie przeswit? faktycznie od kilku osób słyszałem że przyczepa "nisko siedzi" jednak z uwagi na fakt że nigdy dupą nie szurAŁem po ziem, uwagi te z reguły bagatelizowałem. prosze o wypowidzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witacie bracia i siostry ! Wczoraj planowałem zamontować movera którego zakupiłem tydzien temu i ku mojemu zdziwieniu niestety ów movera nie zamontowaliśmy gdyż po zamontowaniu go szurałbym dosłownie nim po ziemi, moje pytanie jest taki: czy  mover moverowi nie równy i sa ich rózne rodzaje, czy byc może mam wyrobione wałki gumowe w osi i dlatego przyczepa siadła stąd zmniejszył sie przeswit? faktycznie od kilku osób słyszałem że przyczepa "nisko siedzi" jednak z uwagi na fakt że nigdy dupą nie szurAŁem po ziem, uwagi te z reguły bagatelizowałem. prosze o wypowidzi .

post-2690-0-03112700-1503230121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj raczej   tak .  Musisz  zregenerować bo siedzi bardzo   to swoją drogą a co do moverów to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia czy są różne sposoby montażu i modele  może ktoś podpowie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Czy w okolicy Wrocławia ktoś może polecić jakiś serwis regenerujący osie ? Oś Al-Ko Delta. Ta wykrzywiona. Czy być może kupić zupełnie nową oś prostą hamowowaną o takich samych wymiarach?

Edytowane przez lucskywalker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to Buerstner. Poczytaj moje tematy przez co przeszedłem z wymianami wałków itd. Końcem końców budka i tak siadła spowrotem i tak jeździ do dziś

Problem w tym że nie ma Ori wałków alko tylko wkładają z knott'a. U mnie po wymianie lewej strony która była lepsza od prawej okazało się że na nowych wałkach siedzi bardziej niż przed wymianą. Oczywiście wymianę robiłem na całej osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepa to Dethleffs nie Burstner, czytałem Twoje tematy i Ty robileś to w tarnowskich Górach, może Ci cos skopali, ja po informacjach z tego forum zdecyduje sie chyba na przeprowadzenie tejże operacji w Kaliszu, kolega z forum erdis robił i jest zadowolony...napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, niestety problem jest nadal . Przyczepa po regeneracji osi co prawda nieznacznie się podniosła o ok 3-4 cm niemniej jednak po zamontowaniu mover prześwit w najniższym punkcie mover do ziemi wynosi tylko 6 cm . Powiedzcie mi czy mój mover nie nadaje się do mojej przyczepy czy jest źle zamontowany? Może istnieją jakieś alternatywne sposoby montażu mover aby uzyskać książkowy prześwit 11 cm ?

post-2690-0-12295500-1503773554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśleliśmy bo przy mierzeniu jest faktycznie większy ale nie dużo. Tylko 3 cm i wtedy maksymalny prześwit wyniesie 9 cm. Nie wiem ile mają hopki na jezdni ale boję się żebym czegoś nie urwał. W czym problem tak w ogóle co jest wadliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, to w instrukcji do mojego movera była informacja jakie mają być wymiary ramy, rozstawu jej elementów i odległości ramy od podłożaw określonych miejscach, aby mover mógł być zainstalowany. Sprawdź czy w instrukcji do Twojego movera nie ma takich samych warunków określonych przez producenta. Być może ten model się po prostu nie nadaje do Twojej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też mover tego producenta i zamontowałem z tyłu bo z przodu była identyczna sytuacja jak u Ciebie, Montaż z przodu jest zalecany a nie wymagany, silniki i osprzęt w przypadku tego modelu nie jest specjalnie narażony na zachlapanie od kół. Zamontuj go za kołem i tyle. Ja mam większy prześwit, ale prawdę powiedziawszy Tobie ta przyczepka troszkę siedzi, albo oś coś nie teges, albo taki jej urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.