Skocz do zawartości

Pierwszy, zagraniczny wyjazd z przyczepą - Holiday 2017


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dni upływają leniwie. Plaża, baseny, przejażdżki rowerowe (to tylko w męskim gronie, Żonie za gorąco na rowery) i jeźdżenie do, łażenie po okolicznych małych turystycznych miejscowościach. Pogoda dopisuje jak na razie w 100%. Raz wieczorem były 2 godziny burz ale łagodnych, prawie bez wiatru. Jutro i pojutrze też zapowiadają burze ale po tym tygodniu to specjalnie się nie martwię, gotujemy się w zasadzie codziennie miedzy 10 a 19 :D

Byliśmy w Wenecji ale z młodym to nie robota. Poszwędaliśmy się poza głównym "szlakiem" na San Marco i jak zwykle uczucia do tego miasta odżyły. Mamy postanowienie że zimą wyskoczymy tam we dwójkę na jakiś przedłużony weekend. Sił młodego już nie starczyło na popłynięcie do Murano i na okoliczne wycieczki tak więc niedosyt jest potężny. 

Niestety nie mam jak wrzucać zdjęć. Limit komórkowy potrzebuję do dużych plików z pracy a kempingowe wifi lepiej przemilczeć. Nadrobię po powrocie.

Parę cen jeśli kogoś interesuje.

- za 4 noce w Słowenii (cudowny kemping Spik) skasowali nas 88euro - za ten standard jak za darmo

- autostrada w ITA (około 150km) - 20 euro

- za 8 nocy na kempingu San Francesco pod Caorle zapłaciłem około 180e 

- paliwo (ON) na Słowenii około 1,15 -1,20

- paliwo w ITA przy autostradach to katastrofa ale jak wiadomo tam się nie tankuje, na lokalnych przeważnie 1,28-1,35

Reasumując ceny kempingów są "śmieszne" porównując chociażby do cen dobrych kempingów na Bałtykiem w środku sezonu. Oczywiście dzięki karcie ACSI.

Aha, taka obserwacja w dziedzinie motoryzacji. Minivany rządzą. Ilość, Touranów, Sharanów, Alhambry, S-maxow... gniecie wszystko inne. Na drugim miejscu małe suvy - ale tu o dziwo VW Tiguan i długo długo nic...

 

Jesteśmy tu do niedzieli. Zdecydowaliśmy że stąd ruszamy do Toskanii. Gdzieś na wybrzeże ale możliwie blisko Florencji i Sieny. Czy macie jakieś sprawdzone kempingi w tamtym rejonie? Oczywiście honorujące ACSI ;)

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem ;-)

Od niedzieli jestesmy na kempingu Valle Gaia 4km do Ceccine. Kupił nas bardzo duzym placem zabaw i sporym płaskim basenem dla dzieci. Oprocz tego basen do pływania z kilkoma torami - bardzo fajny. Ludzi baardzo mało, zajete moze 1/4 parcel. Cena z ACSI za 2+1 i standardowa parcele (komfortwe wszystkie zajete) 18,5 euro za dobe :-D

Powietrze w Toskanii cudowne. W dzien 28-29 stopni ale kompletnie tego nie czuc. Wieczory juz dosc chlodne, zaraz nakladam cos z dlugim rekawem.

Codziennie robie sobie wycieczki rowerowe, sam poniewaz gorki sa zbyt wymagajace dla reszty zalogi. Wczoraj dzien lenistwa basenowo morski. Dzis bylismy w Pizie i Lucce. Ludzi znacznie mniej niz w sierpniu a w Lucce dlugo chodzilismy praktycznie "sami". Co tu duzo mowic, jest fantastycznie. Widoki, powietrze i usmiechnieci ludzie na okolo. Bajka.

Jutro mam 3-4 godzinki dla siebie wiec nakrece troche kilometrow na kola mojego wiernego roweru a pozostala czesc dnia minie na blogim lenistwie. W czwartek ma byc troche chlodniej i mozliwe burze wiec moze wybierzemy sie do Sieny i okolic przypomniec sobie czasy "przedslubne" ;-)

Minus wyjazdu jest taki ze odkrywam w sobie gen alkoholika. Tyle dobrego towaru na polkach w smiesznych cenach. Wstyd sie przyznac ale od wyjazdu chyba nie mialem ani jednego wieczoru na 0 :-D

Z techninczych spraw to przyczepa sprawuje sie wysmienicie, nie mamy zadnych zastrzezen. Oczywiscie na przyszly sezon obowiazkowe modyfikacje: stale przylacze wody, klimatyzacja, markiza dachowa i przedsionek. Wiecej grzechow nie pamietam.

Holownik z cepa czy bez radzi sobie wysmienicie i utwierdza mnie w przekonaniu ze dobrze wybralem. Bede szedl na pol miliona, zobaczymy czy da rade. Polubilismy sie bardzi i na bank zostanie po zakonczeniu leasingu.

Gdybyscie mieli jakies pytania odnosnie bardziej przyziemnych rzeczy czy kempingow niz tu opisuje- smialo. Postaram sie odpowiedziec na wszystkie.

 

Reasumujac: dolce vita... jeszcze przez 8 nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi procentami to jest tak, że na wczasach wszystko wolno. Ważne aby rano odpalić najpierw alkomat, ewentualnie później silnik.

 

Odpoczywajcie ;)

 

Zazdroszczę pogody i tego, że nigdy nie spróbowalismy wyjazdu we wrześniu. Młody już chodzi do szkoły a ledwo co pępowinę przecinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, nie wiem bo nie mam licznika. Nie wiele ale kazdy kilometr daje duzo frajdy. Szacuje ze w pelnym skladzie plus jazdy solo to 200km na maksa. Tutaj sa juz zdecydowanie fajniejsze trasy i bardziej wymagajace. Wczoraj malo nie wyglebilem na ostrym kamienistym zjezdzie i ratowalem sie lecac w jakies krzaki z kolcami, caly jestem podrapany :-D

Ps. Zamowilem juz cygarka na nasze jesienne i zimowe testy budek ;-)

 

Marek, moze w przyszlym roku wspolny wyjazd? We wloszech na szczescie jest 0,5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, nie wiem bo nie mam licznika. Nie wiele ale kazdy kilometr daje duzo frajdy. Szacuje ze w pelnym skladzie plus jazdy solo to 200km na maksa. Tutaj sa juz zdecydowanie fajniejsze trasy i bardziej wymagajace. Wczoraj malo nie wyglebilem na ostrym kamienistym zjezdzie i ratowalem sie lecac w jakies krzaki z kolcami, caly jestem podrapany :-D

Ps. Zamowilem juz cygarka na nasze jesienne i zimowe testy budek ;-)

 

Marek, moze w przyszlym roku wspolny wyjazd? We wloszech na szczescie jest 0,5 ;-)

 

Chętnie. Rok 2018 ogłosiłem już rokiem wyjazdów i odkładam wszystkie inne duże wydatki. Pierwszy urlop w czerwcu a drugi po 20.08. Podobają mi się Włochy bo w tym terminie sierpniowym ok 200 campów jedzie już na ACSI :).  Ja z rozsądku nie ruszam kluczyków dopóki 0,0 nie pokaże. Z tym, że u mnie ze względu na spożywane trunki nie ma z tym problemów. Najchętniej w czerwcu zaszyłbym się na Peljesacu a w sierpniu po 22 latach odwiedził Italię :). Całe nasze życie polega na marzeniach i ich mozolnej realizacji. Jako, że cierpliwości brak to wszystkie realizujemy jak najszybciej :). Także pamiętaj. Może my w czerwcu oprowadzimy Was po wioskach na końcu świata a Wy nas trochę później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale dzisiaj (kurde musze iść spać) wyjeżdżamy z rodzinką do CRO. W planach spanko na kempingu w Wiedniu. Wójek google pokazuje tam 3 lokalizacje, z której najlepiej skorzystać/ z której korzystałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wpisów było zdjątko twojego bagażnika i ułożonych tam rzeczy.

Sory ale bardzo mi się to "nie podoba".

Pomyśl o jakiejś porządnej siatce oddzielającej przestrzeń bagażową od pasażerskiej.

No...tak już mam ...

Reszta ....miodzio !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj godzina późna i wzrok już nie ten...a po powiększeniu zdjęcia dopatrzyłem się siatki zabezpieczającej. :-)

Zawsze to jakieś zabezpieczenie chociaż polskie siermiężne kraty "ciężarowe" dobrze spełniały swoje funkcje dodatkowe (nie podatkowe)

gdy auto było załadowane pod sufit. To ważne w razie "W"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kvasir, polecam ten kamp na ktorym spalem - Neue Donau. Bardzo dobry dojazd zestawem i swietne polaczenie metrem z centrum.

 

Jarek, siatka oczywiscie jest. Ma stalowe elementy wzmacniające i wygląda bardzo porządnie.

 

Dzis pierwszy poranek w Toskanii ktory przywital nas drobnym deszczykiem. Teraz juz nie pada i jedziemy do Sieny i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.