Skocz do zawartości
witus

2017 Pogodowe anomalie, szkody ...

Rekomendowane odpowiedzi

witus

U mnie w nocy z 1 na 2 sierpnia. Nas na szczęście nie było w budzie. Co do ubezpieczenia tzn odszkodowania od campu to może być różnie

Mają ubezpieczenie, zobaczymy. Głownie przedsionek jest uszkodzony. Nie mieli wcześniej takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
powolniak

Biwak jest ubezpieczony, szkody na przedsionku, przyczepie bedą próbowali zgłaszać. Samochód jedzie do Gdańska w ramach AC.

Mnie podobna, o ile nie większa nawałnica napadła w lipcu 2010 r. w Gąskach. Ówcześnie posiadaną przyczepę Hobby (DMC 1000 kg) przesunęło mi o 40 cm i wyrwało przednie okno.

Mimo, iż właściciel pola miał ubezpieczenie, wydał mi zaświadczenie o szkodzie, itp. jego ubezpieczyciel (UNIQUA) odmówiła uznania mojej szkody, tłumacząc to tym, że ich ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe z winy właściciela i szkody spowodowane przez żywioł ich nie interesują.

Przydrożne grube drzewa były połamane jak zapałki.

Dlatego nauczeni doświadczeniem (postojem przed wielu wielu laty w Śliwinie na zadrzewionym terenie przy szalejącej burzy i spadających konarach) nigdy nie stajemy już w zadrzewionym terenie, nawet mimo upału tylko patelnia nas interesuje.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Mnie podobna, o ile nie większa nawałnica napadła w lipcu 2010 r. w Gąskach. Ówcześnie posiadaną przyczepę Hobby (DMC 1000 kg) przesunęło mi o 40 cm i wyrwało przednie okno.

Mimo, iż właściciel pola miał ubezpieczenie, wydał mi zaświadczenie o szkodzie, itp. jego ubezpieczyciel (UNIQUA) odmówiła uznania mojej szkody, tłumacząc to tym, że ich ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe z winy właściciela i szkody spowodowane przez żywioł ich nie interesują.

Przydrożne grube drzewa były połamane jak zapałki.

Dlatego nauczeni doświadczeniem (postojem przed wielu wielu laty w Śliwinie na zadrzewionym terenie przy szalejącej burzy i spadających konarach) nigdy nie stajemy już w zadrzewionym terenie, nawet mimo upału tylko patelnia nas interesuje.

Obawiam się, że tak może być. W sumie logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Mi kiedyś agent mówił że kwestia zgłoszenia, właściciel zgłasza że jego wina bo nie dopilnował drzewostanu i już oc łapie

Generalnie musi być wina ubezpieczonego

Zanim zgłosicie uderz do @Maarec on jest najbardziej zorientowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

I właśnie kolega maarec tak mi to tydzień temu wyklarował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

I właśnie kolega maarec tak mi to tydzień temu wyklarował

Tzn jak? Tak jak napisałem czy coś innego mądrego powiedział?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Tzn jak? Tak jak napisałem czy coś innego mądrego powiedział?

Wyżej masz info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

Że jak dbał i drzewo było zdrowe to nie ma winnego i z odszkodowania d... . To tak w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Że jak dbał i drzewo było zdrowe to nie ma winnego i z odszkodowania d... . To tak w skrócie

Dupa nie, możesz mieć swoje od takich sytuacji. Ale w szczególnym przypadku może zrobić gest dla nas i zgłosić jak szkodę wyrządzoną przez siebie.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A ciekawe jak to jest przy ac budy, bo takowe mam, ale jak spadnie drzewo i rozwali sam przedsionek czy też obejmuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

Ale w szczególnym przypadku może zrobić gest dla nas i zgłosić jak szkodę wyrządzoną przez siebie.

No jest to chyba jedyna opcja na jakąś kasę - po cichu też na taki gest liczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ale nawet jak na takie ciś nie pójdzie to moim zdaniem można założyć sprawe cywilną, zwłaszcza jak większa szkoda to warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mafik

Nad Śniardwy nadeszla nawałnica, całe szczęście poszła bokiem, nie trzebabyło trzymać wszystkiego...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Nad Śniardwy nadeszla nawałnica, całe szczęście poszła bokiem, nie trzebabyło trzymać wszystkiego...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

To co stało się w Borach to nie były żarty. Trzymanie czegokolwiek nie miało sensu. Las nie istnieje, wszystko co tam biwakowało ucierpiało. Niedaleko są ofiary śmiertelne podobno.

Będę tam wcześnie rano zrobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markb

Właśnie nas to spotkało w Czernicy, lepiej w środku nie przebywać!!

Właśnie nas to spotkało w Czernicy, lepiej w środku nie przebywać!!post-806-0-62512800-1502549956_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi