Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2050 : 1.33 = 1541kg

Źle się wyraziłem (albo mało precyzyjnie). 2000kg to DMC dla X-traila w benzynie, a 2050kg w dieslu.

Tak czy siak za mało.

Edytowane przez marcin81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej podrążę temat ...

skoro auto nie musi być najnowsze to :

 

Jeep Cherokee XJ wersja 4.0 benzyna z automate AW4 ... niezniszczalny silnik i skrzynia.

Wersje poliftowe to ok 180KM, super sie gazują za cenę ~10tys można dostać zadbany i sprawny egzemplarz.

 

szukaj wersji nieprzerobionej pod off-road - z Twojego budżetu jeszcze sporo zostanie :) 

Reduktor jest, są wersje ze stałym napędem na 4 koła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę te założenia w praktyce. Ciężka terenówka z 4x4 z reduktorem, z mocnym silnikiem. Ma mało palić, ciągnąć ponad 2.5 tony i być tania w eksploatacji... jakoś tego nie widzę. W dodatku ma mieć niewielki przebieg i wymienionych mało rzeczy eksploatacyjnych. Szczerze, mam wielkie obawy czy da się to wszystko połączyć. 

Moim zdaniem JEDYNYM autem które bardzo ogólnie zepnie te wszystkie potrzeby i oczekiwania jest Jeep GC. Nie będzie tanio jak w kompakcie ale tak się nie da. Dobry napęd, dobry, prosty silnik, świetne właściwości holownicze i przyzwoity komfort na codzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest przelicznik 1,33 tylko jak rozmawiałem kiedyś z inspektorem itd to mówił ze to jest martwy przepis tak samo jak godziny nocne w tacho.

Ktoś dostał mandat za 1,33 lub nie wypłacono z tego tytułu odszkodowania?

Podejrzewam ze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na Jeepa. Kilku moich znajomych jeździ nimi na codzień i nie narzekają.

Jeślu chodzi o 1,33 to chyba auta kupowane w polskich salonach przy rejestracji mają to uwzględnione w DR.

Auta sprowadzone powinny być rejestrowane według homologacji danego auta, czyli bez 1,33 inne działania wydziałów komunikacji są nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że ludki na forum Jeepa jeżdżą autami które mają przebiegi grubo ponad 300tys i śmiało wyjeżdżają na dalekie wyprawy.

 

jeśli mowa o XJ'cie to to co może się zepsuć w tracie to najwyżej ukręcony krzyżak ... który wymienisz sam w kilkanaście minut.

Wszelkie inne bolączki prawie zawsze dają o sobie znać wcześniej a jeszcze z np. wyjącą piastą potrafi zrobić tysiące kilometrów :)

 

jesli mowa o WJ/WG czyli Grand Cherokee to można go dostać z napędem nie tylko 4.7l ale także ze wspomnianą wczęśniej rzędową 6tką 4.0l 

 

WK to już nowszy model i tutaj budżet raczej przekracza 30tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeep GCh WK 5.7 DMC 2720 wiec nawet po przeliczeniu 1.33 może ciągnąć 2tony. W dowodzie wpisane 3000 lub 3500kg w zależności od tego jak było podczas pierwszej rejestracji w kraju. Spalanie solo ok 20 l LPG, z budką 1500 realnej masy ok 25l LPG. Eksploatacja nie przewyższa kosztami większości aut średniej klasy. Ma reduktor, jeden z najlepszych napędów 4X4, wytrzymałą skrzynię z fabryczną chłodnicą oleju, program skrzyni do ciągnięcia ciężkich przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślu chodzi o 1,33 to chyba auta kupowane w polskich salonach przy rejestracji mają to uwzględnione w DR.

Nie mają uwzględnione, po pierwsze mają wpisane to co w homologacji. Po drugie ten przepis tyczy się hamulca najazdowego, mając inny hamulec który jest sterowany z miejsca kierowcy np elektryczny możesz ciągnąć na full, bez przelicznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.