Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Commander napisał:

Nie rozumiem cię już zupełnie kolego Inhalt.

Sam sobie ciągle zaprzeczasz. Nie moja półka, nie jeździłem ale się wypowiem. Ja jeździłem Edgem i uważam że to rakieta...z automatem i inteligentnym 4X4. Auto ma krótki zwis, jest szerokie i świetnie się nada na DOBRY holownik.

 

 i Ramię.

 

 

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, Commander napisał:

 

A pikap... pomiędzy różnymi autami tego typu jest dno i metr mułu np Ford albo niebo w Tundrze i Ramię.

 

 

Czyli jak rozumiem Ford to padlina i tu się nawet zgadzam :lol:ale RAMa stawiać na równi z Tundrą? Dodge to taki sam badziew jak i Ford. Ta sama półka cenowa i ta sama jakość lub jej brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem niedawno Rangerem...matko ... Ten kto to wymyślił powinien tym docelowo jeździć.

Tundry  nowej nie widziałem. Ostatnio z 6 lat temu dane mi to było.

RAMa tak. Piękne auto i 400 KM w Hemi. Przełknąć można każdą klasyfikację do jakiej półki ma przynależeć...byle go mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Commander napisał:

Jeździłem niedawno Rangerem...matko ... Ten kto to wymyślił powinien tym docelowo jeździć.

 

C ma piernik do wiatraka? Ram, F150, Tundra a teraz Ranger który jest zupełnie z innej bajki. Jeździ się pewnie jak każdym autem przeznaczonym na budowy lub do ogarnięcia gospodarstwa rolnego.

21 minut temu, Commander napisał:

 

400 KM w Hemi. 

w HEMI to znaczy? Lepiej jedzie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się  temat rozbujał.

Dodam od siebie coś w kwestii pikapów. Testowałem 2 lata wstecz nowego Hila z minidiselkiem  2,4 .  Trochę chodził mi po głowie.

Nie chcę się rozwijać ale ...dramat jak chodzi o jazdę. Przeszło mi.

Może solo jako tako ale z przyczepą pod 2 tony to Hil  jedynie na zdjęciach jest fajny.

W klasie pikapów istnieje tylko Amarok bez względu na ogólny brak miłości do szwabskiej roboty albo jej uwielbienia.

O silnikach sriturbo za srylion papierów nie będę się wypowiadał bo na szczęście nigdy mnie tak nie poniosło.

Jakbym miał dać 200 tysięcy za Forda z silniczkiem 2 literki  ,choćby +500 koni to wolałbym się uderzyć w głowę ( i to mocno) i kupić Q 7 choćby gołe za niecałe 230 ale za to z silnikiem V6.

Poniżej 200 jest TLC , Pajero czy Hyndai Santa Fe a ostatnio z małym ale sprawnym silnikiem Kodiak (dużo poniżej owych 200tu)

Zastrzegam ,że to moja subiektywna opinia a każdy może pieniążki wyrzucić na swój styl przez dowolnie wybrane okno  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:
7 minut temu, Commander napisał:

Daniel ja się z tyłu nie mieściłem a za kierownicą siedziałem rozkradziony....

 

 

Z tyłu żaden użytkowy nie będzie komfortowy ale że z przodu tak tragicznie??? Mi się nowy Ranger podoba 

9 minut temu, Commander napisał:

Nie kumam. Ogłoszenie jakich wiele.

3 minuty temu, Jarosław69 napisał:

 

W klasie pikapów istnieje tylko Amarok bez względu na ogólny brak miłości do szwabskiej roboty albo jej uwielbienia.

 

Ranger ma 3 koma 2 litra i podobna moc. Ale to Ford ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, danielpoz napisał:

Z tyłu żaden użytkowy nie będzie komfortowy ale że z przodu tak tragicznie??? Mi się nowy Ranger podoba 

Nie kumam. Ogłoszenie jakich wiele.

Ranger ma 3 koma 2 litra i podobna moc. Ale to Ford ;)

Wiem - akurat ten ma normalny silnik . Nie neguję go bo to Ford. Jechałem nim i było całkiem OK. Ja jednak za swoją kasę - NIE.

Rangera obskakiwał Amarok już w poprzedniej wersji  2.0.  Do V6 to Ranger nie ma podejścia. (oczywiście wg mnie - subiektywna opinia)

Niestety w testach wypada słabo więc za tą kasę wolałbym V6 w Amaroku - pod warunkiem ,że miałby to być pikap.

A wcześniej uogólniłem w stosunku do silników bez pojemności ale za to o sporej "nieludzko" wyciśniętej mocy.

Jeśli wynajem na 2/3 lata to ...dlaczego nie. Ale jeśli dla siebie na dłużej za ciężko uciułane grosze to jednak inaczej to rozpatruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maarec napisał:

fiesta, focus za niskie, przy wysiadaniu walę nogami o włącznik świateł, do tego plecy bolą. Przy wsadzaniu dziecka w fotelik (mój etap) zastanawiam się czy jeszcze się wyprostuje czy zostanę tam już złamany w pół.

 

eco.jpg

Dokładnie o tym samym myślę jako następcę Fiesty :ok: Niech się spisuje!

1.0T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szary11 napisał:

Dokładnie o tym samym myślę jako następcę Fiesty :ok: Niech się spisuje!

1.0T?

1.0T 125KM, titanium + dużo dodatków. Nie ma navi, ale ma sync 3 i android auto więc google maps będzie działać na wyświetlaczu 8,5''. Z ciekawostek to jak widać czujniki przód i tył, kamera, grzana szyba, grzane fotele i kierownica, którą uwielbiam + klimatronik, key free.  Zbędnym dodatkiem jest szyberdach elektryczny, na szczęście ma dobrą grubą zasłonę sztywną. W nowej fieście jest dziurkowana biała szmatka, której bym nie kupił.  Nie ma automatu i napędu 4x4, który wejdzie do sprzedaży w  maju. Chętnie przytuliłbym automat, lecz samochód jest tak drogi, że odpadł na start. Ma też swoje wady (koło zapasowe tylko na tylnej klapie, którego nie mamy na szczęście), czy klapa otwierana na bok - tam są dwa położenia 50 i 100%, których pilnuje siłownik. Garaż ma 5,3m więc pod domem nie będzie problemu, samochód w 99% do miasta. Ciekawy ma bak - 52l - nie miałem takiego nigdy w benzyniaku i to 1.0.

 

P.S

Jako holownik nadaje się idealnie do cepy 750/900 kg :).

Edycja - najważniejsza zaleta z fiesty - rozmiar 4,1m długości

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyposażony :ok:

Wczoraj miałem okazję zobaczyć go na żywo. W prasie, czy na fotkach nie zainteresował mnie, w realu zauroczył :)  Nie wiem w jaką wersję wycelujemy, w nowy czy używany, ale chyba to będzie to :) Marzenie do zrealizowania u nas za minimum 2-3 lata :wub: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.