Skocz do zawartości

Wybór modelu holownika 4x4 do ciężkiej przyczepy


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Niva do przyczepy 2 tony??? Przecież ona waży z 1,5 t max. To nieporozumienie. Muszę mieć auto legalnie ciągnące przyczepę 2 t, a najlepiej gdyby miało w homologacji na haku około 3 - 3,5 tony to wówczas mam zapas (inna sprawa to współczynnik 1.33).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam terracana jako trzecie auto w domu właśnie do sporadycznego ciągania lawety  i zawsze chciałem mieć suv-a, mam rocznik 2002  2,7 crdi z klasycznym automatem i automatycznymi napędami (są wersje z manualnym przełączaniem) ma też oczywiście reduktor którego zapięcie w pewnym sensie blokuje napędy. Można kupić stosunkowo tanio (ja swojego kupiłem z 4 tys euro chyba 3-4 lata temu plus odprawa akcyza coś około 3 tys złotych - wersja w skórach  pełna elektryka szyb oraz lusterek  i szyber dach). 

Ale: trzeba sprawdzić napędy bo użytkownicy notorycznie nie wymieniają olejów w mostach ... szczególnie most z ograniczonym uślizgiem jest czuły na nie wymienianie oleju (tylni most działa na takiej samej zasadzie jak w bmw x5 /x6). to jest silnik kia 2,9 crdi wiec z dużym prawdopodobieństwem można założyć z przy przebiegu około 200-220 tys trzeba będzie robić układ wtryskowy Delphi (koszt od 3 do 7 tysięcy w zależności od zakresu naprawy). Ja w moim robiłem wtryski i z tą naprawą wyszedł mnie około 20 tys zł "na gotowo". 

auto fajne a jak wyminiesz mapę żeby miał wyższy moment na niskich obrotach to idealne na holownik z tym że z dużą i ciężką przyczepą nie ma w zasadzie górnej granicy spalania. (wiadomo dużo zależy od stylu jazdy). Standardowo mają "na haku" 2,8t (mój ma 3,5t).

Generalnie fajne autko, proste w naprawach (od tych silników jest sporo ogarniętych mechaników) i stosunkowo niedrogie. 

Gdybyś miał pytania to pisz. 


 I na olx-ie jest sporo terracanów, sprawdziłem przed chwilą  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4x4 w Twoim budżecie wybrałbym Suzuki Grand Vitarę XL7. Jest to naprawdę solidne auto, diesla można się nie bać (2.0 to jednostka PSA, bez CR i mimo 109KM dynamika jest znośna, spalanie średnie ok. 8-11, z towarówkami radzi sobie bez problemu, nawet ciągnąć minikoparkę czy podobny ciężar). 

V6 2.7 w automacie to inna bajka. Fajna dynamika, spala od ok. 9 w trasie do ok. 20 zimą w mieście. Uciągowo radzi sobie bezproblemowo chyba już ze wszystkim. Rama, reduktor, solidna konstrukcja. 

Za groma tylko nie pamiętam ile mają w papierach do holowania. Masy własne nie są przesadnie wysokie, ważą coś w granicach 1700 +/-100. DMC przyczep pewnie mają powyżej 2t, ale po przeliczniku 1.33 może nie wyjść. Ale terrano, czy pajero sport ważą podobnie.

 

Dla mnie jeszcze dużą zaletą suzuki jest ich prowadzenie. Nie są takie gumowe jak np. terrano, terracan czy pajero.

Oba z powyższych mam od kilku lat za płotem, u sąsiada i jego syna. Jeśli byłbyś zainteresowały mogę dopytać o jakieś szczegóły.

 

Jeśli nie suzuki to terracan również wydaje się interesujący. V6 3.5  są warte zainteresowania i dość szybko schodzą z ogłoszeń. Diesel bywa kapryśny, nie mając swojego speca chyba bym go nie kupił.

 

Swego czasu bardzo interesował mnie nissan terrano 2,7TDi. Nie jest kiepski, ale dynamika niedzisiejsza. Podobnie jak pajero sport w 2.5d. 

 

Nie ma już zbyt wielkiego wybory aut z reduktorami. Jeśli nie powyższe to zostają pickupy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/grand-tiger-2-5d-awd-kabina-podwojna-f-vat-23-nr-rej-cbr76c3-CID5-IDny1da.html za ta cena ma fajny wygląd

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Tiger! Ale tych aut jest jak na lekarstwo i nikt tego nie chce sprzedać.

Ja nie wiem czy nikt nie chce sprzedać czy nikt nie chce kupić.

Jakaś totalna egzotyka. Mnie by nie przeszkadzało takim jeździć, ale obawiam się, że na każdą część czeka się 3 miesiące aż dojdzie z Chin. Wolę jednak auto "odrobinę" bardziej popularne niż chiński wynalazek.

 

Kolega Inhalt jeszcze sam nie wie czego chce...

Wie, wie...

  1. Samochód o europejskich rozmiarach, bym się nie męczył w codziennej jeździe do pracy (np. 4,8x1,8).
  2. Silnik benzynowy spalający jakieś sensowne ilości gazu (np. 3-litrowy o mocy 180-200 KM ale może być więcej).
  3. Skrzynia automatyczna klasyczna.
  4. Reduktor!!!
  5. Miejsca dla 4 normalnej wielkości osób.
  6. Dostępny realnie na rynku, a nie samochód-widmo, o którym tylko się słyszy, ale nikt nie widział oferty.

No i chyba jednak wiem co chcę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów ma Grand Tigera a dystrybucją części zajmuje się firma z Lublina.

 

ostatecznie myślę że jedynym sensownym rozwiązaniem będzie WK 3,7 tyle że nie każdy ma reduktor. Spalanie 16 litrów gazu osiągalne a i codzienna wygoda na poziomie bardziej niż przyzwoitym.

Co do awaryjności...po prostu mnóstwo egz jest wyjeżdzonych i ludzie pisali o reanimacji jaką musieli zrobić. Sporo aut jest taplanych w błocie co też nie jest na plus. Ale można znaleźć fajne sztuki i cieszyć się autem.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. powyższych założeń i w kwocie do 20 tyś,to chyba najlepsze to przedliftowe Sorento I (tylko szukać z 5 biegową skrzynią i napędem Auto/Low) lub Pajero Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodów w miarę dostępnych na rynku na razie na liście są przede wszystkim:

Pajero Sport

Suzuki XL-7 (niestety nie wiem nic o nim więc jeśli ktoś holował takim przyczepę to poproszę o opinie)

Sorento I - niezbyt chętnie bo to suv, ale zaletą jest dostępność

 

Nie udało mi się jakoś jednoznacznie wygooglować czy Pajero ma taki sam układ napędowy jak Pajero Sport z dodanym tylko międzyosiowym mechanizmem różnicowym. Jeśli mechanicznie jest podobnie i awaryjność podobna jak Pajero Sport to jeszcze w grę wchodzi ten Pajero.

 

Nie zamykam się jednak na te modele, bo jeśli ktoś ma ciekawą propozycję to chętnie włączę do poszukiwań - będzie łatwiej znaleźć sensowny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Sorento I - niezbyt chętnie bo to suv, ale zaletą jest dostępność"

To raczej terenówka,tylko opakowanie suv'owate :

 

http://www.motofakty.pl/artykul/uzywane-samochody-terenowe-na-ramie-co-mozna-kupic-za-30-35-tys-zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodów w miarę dostępnych na rynku na razie na liście są przede wszystkim:

Pajero Sport

Suzuki XL-7 (niestety nie wiem nic o nim więc jeśli ktoś holował takim przyczepę to poproszę o opinie)

Sorento I - niezbyt chętnie bo to suv, ale zaletą jest dostępność

 

Nie udało mi się jakoś jednoznacznie wygooglować czy Pajero ma taki sam układ napędowy jak Pajero Sport z dodanym tylko międzyosiowym mechanizmem różnicowym. Jeśli mechanicznie jest podobnie i awaryjność podobna jak Pajero Sport to jeszcze w grę wchodzi ten Pajero.

 

Nie zamykam się jednak na te modele, bo jeśli ktoś ma ciekawą propozycję to chętnie włączę do poszukiwań - będzie łatwiej znaleźć sensowny egzemplarz.

Ot tak wrzucone do wyszukiwarki, wg Twoich wymagań, i jest sporo furmanek https://allegro.pl/kategoria/samochody-osobowe-4029?buyUsed=1&price_from=17000&price_to=20000&pojemnosc-silnika-cm3-od=3000&pojemnosc-silnika-cm3-do=4700&uszkodzony=Nie&kierownica-po-prawej-anglik=Nie&rodzaj-paliwa=Benzyna&rodzaj-paliwa=Benzyna%20%2B%20LPG&nadwozie=SUV&nadwozie=Terenowy&liczba-drzwi=4%2F5&order=m&skrzynia-biegow=Automatyczna%20hydrauliczna%20(klasyczna)&naped=4x4%20(do%C5%82%C4%85czany%20automatycznie)&naped=4x4%20(do%C5%82%C4%85czany%20r%C4%99cznie)&naped=4x4%20(sta%C5%82y) .

Tylko dzwonić i wypytywać co i jak i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.