Skocz do zawartości

certyfikat gazowy = tłumaczenie przysięgłe zaświadczenia o sprawności?


Ollalla

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ma właśnie być. Ty masz się czuć bezpiecznie a inni mają na tym zarabiać :yes:

Nie wiem czy napisałeś to w sensie że niepotrzebnie robiłem, ale dla własnej frajdy miałem zapłacić. Czy w sensie że faktycznie przegląd trzeba robić.

 

Ja w nowokupionej cepie chciałem gaz sprawdzić, zwłaszcza że jeden forumowy kolega w tym samym czasie znalazł malutki wyciek wewnątrz budy, na tyle mały że nie było czuć, ale na manometrze widział że gdzieś ucieka.

 

A że z gazem nie mam nic wspólnego to wolałem żeby sprawdził to ktoś kto ma o tym pojęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś wszystko.

Dotyczy wszystkich pojazdów zarejestrowanych, nie tylko przyczep.

Nie dajmy się naganiaczom naciągać.

Ciekawe czy tak chętnie będzie uciekać się do konwencji przy kontroli i wizji spędzenia przynajmniej dniówki na rozmowach z konsulatem że nie chcecie przyjąć mandatu bo u nas jest inaczej. Już nie mówię o gazie ale pod to podchodzą też kamizelki, żarówki i cała reszta szpeju które nas granicą są wymagane a u nas nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy napisałeś to w sensie że niepotrzebnie robiłem, ale dla własnej frajdy miałem zapłacić. Czy w sensie że faktycznie przegląd trzeba robić.

 

Ja w nowokupionej cepie chciałem gaz sprawdzić, zwłaszcza że jeden forumowy kolega w tym samym czasie znalazł malutki wyciek wewnątrz budy, na tyle mały że nie było czuć, ale na manometrze widział że gdzieś ucieka.

 

A że z gazem nie mam nic wspólnego to wolałem żeby sprawdził to ktoś kto ma o tym pojęcie

Napisałem że dobrze zrobiłeś zlecając przegląd instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, nie ma podstawy prawnej do nałożenia mandatu. Za nie manie tego co u nas jest obowiązkowe oraz za przepisy spójne - owszem.

inaczej trza by było 8 różnych apteczek wozić bo różne są wymogi ich wyposażenia, 3 rodzaje gaśnic itd. Temat był głęboko poruszany, nikt za granicą nie odważy się nakładać mandatu więdząc o tym.

Oczywiście na jeleni polują bez przerwy.

.

Ale...

Wracając do tematu, zgodnie z obcym Prawem, właściciel kempingu może odmówić wpuszczenia na swój teren niepewnego pojazdu, który w mniemaniu stanowi zagrożenie. ale to już bardziej regulamin niż Prawo.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten temat ale w takim razie to wg konwencji u nas można mieć 0.2'' i prowadzić a w SK czy CZ jest 0 więc idąc tym tokiem rozumowania mogę tam jeździć po jednym piwie.

Wracając do tematu ja osobiście jestem za przeglądem gazowym TUV dla własnego i cudzego bezpieczeństwa

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten temat ale w takim razie to wg konwencji u nas można mieć 0.2'' i prowadzić a w SK czy CZ jest 0 więc idąc tym tokiem rozumowania mogę tam jeździć po jednym piwie.

Wracając do tematu ja osobiście jestem za przeglądem gazowym TUV dla własnego i cudzego bezpieczeństwa

Konwencja Wiedeńska nie reguluje zawartości alko w organizmie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to moim zdaniem mega wazna sprawa. Zaraz po zakupie robiłem przegląd. Mam naklejke, ale ch**j z nią chodzi o bezpieczenstwo nasze i naszych nalbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kwestionuje słuszności kontrolowania stanu instalacji gazowych.

Przyjaciel gazownik dał mi kiedyś puszkę sprayu z rurką, psika się po połączeniach i ulotność bąbelki wyraźnie robi. Świetna sprawa , nie droga i łatwo samemu instalkę sprawdzić. Jest o tyle lepsze, że minimalne ulotności robią bąbelki i nie są wywiewane wiatrem, tym samym niezauważalne dla czujników elektronicznych w otwartych przewiewnych przestrzeniach.

Polecam.

https://www.google.pl/search?q=tester+szczelno%C5%9Bci+instalacji+lpg&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjEl7iExc3VAhWB1xQKHderC_4Q_AUICigB&biw=1525&bih=720#imgrc=4P6sZWNLfmhQuM:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie neguję kwestji przeglądu gazu. Sam robię bo raz że gaz, dwa wiem co może być. Problemem jest tylko mit o G607 jako koniecznym, dobry gazownik i też wie jak to sprawdzić i zrobić. Pochwalam postawę " robię dla siebie" nie dla G607.

 

Co do spędzenia dniówki na tłumaczeniu, no cóż, nawet jeśli to jest to kwestia 5 min. a nie dnówki, nie bądźmy zastraszeni itd.

 

Alko to alko i Daniel napisał, tu są odrębne regulacje.

 

To czy za granicą właściciel kempingu Nas wpuści czy nie z G607 nie ma znaczenia, do tego ma prawo każdy właściciel gdziekolwiek i może mieć założenie że nie wpuszcza zestawów z dieslem, blondym jako kierowca lub gdy kobieta w załodze ma różowe paznokcie i co mu zrobisz? Nic, możesz najwyżej go pozwać o dyskryminację i tyle, jego teren, jego zasady i już.

A to że jeszcze nikt nie spotkał się z kontrolą ważności przeglądu na kempingu to kolejna sprawa, niby jest ale wszyscy tylko czytali, słyszeli od znajomych jak opowiadali że ich znajomi słyszeli że ktoś tam opowiadał itd, itd, itd.

 

Ale aby było jasne, o własne bezpieczeństwo dbajmy jak najbardziej i przeglad instalacji przez kumatą osobę jak najbardziej (nie mylić z diagnostą na SKP bo ci to pojęcia nie mają co i jak działa w takiej instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że to jest dla użytkownika ale nie ma nic wspólnego z żadnym wymogiem prawnym w żadnym kraju.

Instalacja gazowa w kamperze jest integralną częścią całego pojazdu(jeżeli taka występuje) i nie dostaniesz ważnego badania technicznego bez G607.

A to czy dany "pacjent" sobie wyłączy czy odłączy czy jeszcze coś innego wymyśli to ich nie interesuje. 

Jeżeli takiej instalacji gazowej nie będzie kamper posiadał to na 1 stronie w dowodzie będzie wpis, świadczący o braku takiej instalacji w kamperze.

Tak jest w Niemczech.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut, w PL przy badaniu technicznym sprawdza się instalację gazową LPG o ile jest ona przeznaczona do zasilania silnika jako rodzaj paliwa. Całe badanie tej instalacji polega na weryfikacji, czy zbiornik gazu ma swój papier i czy mieści się w 10 letniej homologacji.

W zabudowie instalacja gazowa dla diagnosty nie istnieje, to moje terytorium i nikt mnie nie zmusi bym wpuścił na chatę umorusanego w smarach speca.

Jak zdejmie buty i założy czysty fartuch to owszem.

To taka abstrakcja ponieważ mój diagnosta też lubi karawaning więc chętnie chwalę mu się wnętrzem i modyfikacjami bo co badanie to miewałem innego kampera więc ta ciekawość...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut, w PL przy badaniu technicznym sprawdza się instalację gazową LPG o ile jest ona przeznaczona do zasilania silnika jako rodzaj paliwa. 

 

Nie wiem jak to jest u nas wiem jak jest to tutaj wymagane. 

Wiesz chyba sam z doświadczenia, że nawet szersze opony w aucie, Niemcy wymagają dodatkowych badań i wpisu w DR.

 

Co do kupna kamperów w Niemczech i tych opisów o sprzedawanych pojazdach jest tak samo jak z tym co Niemiec płakał jak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.