Skocz do zawartości

Zakup przyczepy do 40 tys zł


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może najpierw upewnię się w 100% w serwisie.

No jeśli Roballo jest w 100% pewny to nie będę się upewniał:)

Druga sprawa to po takim montażu na pewno będzie trzeba zmienić olej w ASB, a z tego co słyszałem to szkoły są dwie:

- jeśli olej nigdy nie był wymieniany to się go nie wymienia, nawet w serwisie tak mówią,

- jeśli ktoś wymienia od nowości to powinien tak robić chociaż serwis tak czy inaczej nie narzuca tych wymian.

U mnie opcja z pierwszego myślnika czyli bez wymian od nowości do około 210tkm teraz. No i zastanawiam się czy montaż takiej dodatkowej chłodnicy oleju pomoże czy tylko zaszkodzi mojej ASB.

Cepka którą będę ciągał ma DMC tylko 1300kg a A6 może mieć na haku 1900kg, no i skoro producent pisze że ten model może tyle ciągnąć to czy jest potrzeba montażu dodatkowej chłodnicy oleju ASB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc przyczepkę kempingową narażasz silnik i skrzynię na długotrwałe obciążenie znacznie większe niż przy jeździe solówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa chłodnicza oleju ASB na pewno nie zaszkodzi. Może jedynie pomóc.

wymiana oleju tez nie powinna zaszkodzić, chyba że nalejesz Kujawskiego. Wlej taki jaki jest zalecany i będzie dobrze. Tylko pamiętaj że razem. Olejem wymienia się filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nasz Tabbert odjechał dzisiaj z nowym właścicielem pod Warszawę ?. Jakiś czas będziemy teraz bez przyczepy, jednak może to i dobrze bo teraz to ciężko byłoby coś sensownego kupić. Jak już będziemy szukać to musi być łóżko podwójne, podkowa, piętrus i oddzielny prysznic jakby udało się coś takiego kupić, jak nie to łazienka z prysznicem i zasłonką taką jak w naszym Tabbercie też wystarczy chociaż nie będzie tak komfortowo jak w oddzielnej. Nowy nabywca jeździł pół roku i mówi że kilkanaście "okazji" widział. Jak na pierwszą przyczepę to wiedział gdzie patrzeć chociaż nasz Tabbert był jak w ogłoszeniu i nie miałem nic do ukrycia.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, Adam J napisał:

Łatwo nie jest. Ja też szukam czegoś w stylu Hobby KMF 490.  Czyli łóżka piętrowe, małżeńskie, prysznic i do 5m. 

Na rynku w cenie do 40-50 pusto. ?

Ceny wzrosły o 20-30%. Dziś przyczepy za 40-50k to dla przykładu są przyczepy, które jeszcze rok temu mogłeś kupić za 30-40k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 10:47, jacek00 napisał:

Ceny wzrosły o 20-30%. Dziś przyczepy za 40-50k to dla przykładu są przyczepy, które jeszcze rok temu mogłeś kupić za 30-40k.

Na szczęście jeden rok będziemy bez przyczepy a może i dłużej, zobaczymy co życie pokaże. Mam nadzieję że po tym czasie ceny zrobią się normalne i na rynku będzie więcej przyczep używanych, jeśli nie to nie będzie się opłacać kupować używanych przyczep niestety.

Patrzyłem teraz na szybko na ceny używek u Klaji i w Center Camp i ceny są mniej więcej takie jak 3 lata temu, tylko przyczepy 3 lata starsze. Tak czy inaczej nie ma tragedii bo swoją też dobrze sprzedałem, niestety w ofercie nie mają ich dużo i to mnie trochę martwi.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Przemysław napisał:

Na szczęście jeden rok będziemy bez przyczepy a może i dłużej, zobaczymy co życie pokaże. Mam nadzieję że po tym czasie ceny zrobią się normalne i na rynku będzie więcej przyczep używanych, jeśli nie to nie będzie się opłacać kupować używanych przyczep niestety.

Patrzyłem teraz na szybko na ceny używek u Klaji i w Center Camp i ceny są mniej więcej takie jak 3 lata temu, tylko przyczepy 3 lata starsze. Tak czy inaczej nie ma tragedii bo swoją też dobrze sprzedałem, niestety w ofercie nie mają ich dużo i to mnie trochę martwi.

Czy Center Camp jest godny polecenia jako punkt sprzedaży używek czy wymieniłeś to jako przykład? Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CiapekTor napisał:

Czy Center Camp jest godny polecenia jako punkt sprzedaży używek czy wymieniłeś to jako przykład? Pozdr 

Wymieniłem to jako przykład, chociaż jeden jak i drugi sprzedawca mają raczej dobre opinie. Swoją poprzednią przyczepę kupowałem akurat u Klaji i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-400-lk-najnowszy-model-2020-przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-klaja-pl-zapraszamy-x-3-sztuki-ID6CEadv.html?  ceny  ok i do negocjacji jeszcze a przyczepa nowa jak ktos  uzywke ma kupic za 40 tys to chyba warto dolozyc 

Edytowane przez DarkWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.