Jump to content
Sign in to follow this  
Rudiger

Chełm, Lublin, Sandomierz, Bochnia...

Recommended Posts

Rudiger

Czyli Polska południowo-wschodnia i kawałek dalej.

Właśnie wróciliśmy z dość długiej wędrówki z przyczepą, a więc zamieszczę kilka uwag co do noclegów - może się komuś przyda.

Chełm
Nie znaleźliśmy w bliskich okolicach kempingu. Ale dogadaliśmy się z osobą administrującą Schroniskiem Młodzieżowym w centrum Chełma - przyczepa stała obok na parkingu pomiędzy schroniskiem a basenem (i tam też spaliśmy) zaś prysznic, dostęp do lodówki itd mieliśmy w schronisku. Ważne, że dało się przespać, wykąpać a do starówki kilka kroków. Za 2+1 w w/w układzie zapłaciliśmy 30zł.
Polecam odwiedzić restaurację "Strzecha u Wojciecha" jak zgłodniejecie https://www.pyszne.pl/strzecha-u-wojciecha-chelm i "ziemniaki po chłopsku" z ich menu. Tak dobrze to sobie już dawno nie pojadłem icon_e_smile.gif


Lublin
Nie znaleźliśmy w Lublinie kempingu. I dobrze. Trafiliśmy na kemping "U Kraka" http://www.ukraka.pl/pl/ pod Nałęczowem. Wszystko praktycznie nowe, prąd, prysznice, pralka itd. Czyściutko, cicho.Jest też balia i sauna. Dla dzieci - plac zabaw. Za 2+1, prąd itd zapłaciliśmy 59zł. Szczerze polecam.
Z kempingu jest ok 20km do Lublina więc można podjechać na zwiedzanie. W Lublinie w tym roku otwarto nowe fontanny w centrum - dla dzieci w trakcie upałów jest to niesamowita frajda. Jak byliśmy były 32st ciepła i z 40 kąpiących i śmiejących się dzieciaków. Obok kempingu jest Nałęczów - też wart obejrzenia.

Sandomierz
Wbrew różnym opiniom w necie osobiście polecam kemping Browarny http://camping.majsak.pl/. Standard wysoki, czysto, jeśli się zaparkuje w głębi - szum z trasy nie przeszkadza. Za 2+1 zapłaciliśmy coś ok 70zł. Ogromnym plusem jest to że na starówkę są dosłownie 2 kroki z kempingu. Niektórzy piszą w necie, że właściciel jest opryskliwy itd. Nie jest to prawda - właściciel jest po prostu konkretny i rozmawia o konkretach.

Bochnia
Zamiast kopalni w Wieliczce (drogiej w czort i przereklamowanej) polecam kopalnię soli w Bochni. Tańsze bilety, 4 godziny zwiedzania, spływ łodziami pod ziemią, multimedia na trasie. Kilka ulic dalej - małe muzeum motyli - także polecam. W Bochni brak kempingu. Najbliższy kemping to GOSIR Łapanów (ok 20km od Bochni). Kemping nad zalewem, jest prąd, prysznice, spokojnie i cicho. Za 2+1 ze wszystkim zapłaciliśmy 37zł. Polecam!Inne
Po drodze z Sandomierza do Bochni polecam Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Świetna ekspozycja, wszystko odnowione. Co dziwne - zwiedzanie za darmo. http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/10344/Galeria-7
Szczerze odradzam Tarnów - miasto zatłoczone w którym jakiś kretyn słuchając pomysłów innego kretyna zamontował dziesiątki leżących policjantów, w najróżniejszych miejscach. Często bez logicznego uzasadnienia. Z przyczepą jazda nad wyraz wkurwia.ąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...