Skocz do zawartości

Ekonomiczny samochód pod przyczpę


radiesteta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Różnica w zużyciu paliwa między tej samej klasy samochodem z dieslem i turbobenzyną o zbliżonej mocy nie przekracza 2l/100 km.

Edit - przy holowaniu przyczepy.

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@automaciek a bez ogonka ile Ci spala?
Bez ogona tryb mieszany (mieszkam na obrzeżach miasta) to 10-11 l (tiptronic,. tyle że masa własna to 1500kg). Do jeżdżenia po mieście kupiliśmy żonie Kia Rio 1.4, tam spalanie ok 5.5 l/100km. :lol:

 

Różnica w zużyciu paliwa między tej samej klasy samochodem z dieslem i turbobenzyną o zbliżonej mocy nie przekracza 2l/100 km.Edit - przy holowaniu przyczepy.
Raczej 4l/100km. Holowałem kiedyś przyczepę lekką z 6 jachtami klasy Laser, zużycie paliwa =17l/100km..... Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dystansie około 3000km moc silnika benzyna 150KM i 250NM diesel 124KM i 310NM zużyły: diesel 10,5l benzyna 12,5l plus minus 7%. Przyczepa ciągnięta przez benzynę około 100kg cięższa.

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dystansie około 3000km moc silnika benzyna 150KM i 250NM diesel 124KM i 310NM zużyły: diesel 10,5l benzyna 12,5l plus minus 7%. Przyczepa ciągnięta przez benzynę około 100kg cięższa.

Benzyna - atecą 1.4? I jak to sobie dawało radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna - atecą 1.4? I jak to sobie dawało radę?

 

Bez problemu, turbina daje 250NM momentu już od 1500 obrotów więc charakterystyka zbliżona do diesla, na trasie z reguły na szóstym biegu, przy podjazdach z redukcją żeby nie przeciążać układu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę , że dobrze wybrałem, kupiłem ostatnio OPLA MOKKĘ 1.4 turbo z fabrycznie zamontowanym gazem. Jeżdżę prawie cały czas na gazie , bez przyczepy poli ok. 8,5 l. , z przyczepą (1000 DMC) wyszło mi ostatnio 11.5 l. gazu. Samochód jest dynamiczny przy jeździe z przyczepą, bardzo pomocna jest skrzynia 6 biegowa, 6 biegu nie włączałem ale 5 dość często jednak optymalnym biegiem jest 4.  Poprzednio miałem NISSANA 1.8 (wolnossący 115KM) i widzę dużą różnicę, OPEL ma trochę większą moc (140 KM), ale jazda jest dużo bardziej dynamiczna i nie "czuje" się tak przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 4.08.2017 o 09:53, akaszak napisał(a):

 

Zgadzam się. W te wakacje, 4500km po Słowenii i Włoszech właśnie Astrą IV 1.4 turbo. Do tego z automatem i LPG :-)

Samochód całkiem nieźle sobie dał radę, w porównaniu do poprzednich wyjazdów z 1.6 benzyna bez turbo, to niebo a ziemia.

Witaj, stoje właśnie przed wyborem auto każdy doradza diesla, a ja wolałbym właśnie taki ekonomiczny zestaw ja Twój. Powiedz coś więcej jak sprawuje się autko z tym silnikiem i w dodatku z automatem, czy podczas jazdy w górach nie brakuje mocy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.