Skocz do zawartości

Truma sl3002 pomóc z iskrownikiem


Szkryf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno zakupiłem przyczepę z ogrzewaniem truma sl3002 jak zdążyłem wyczytać aby to działało potrzebna bateria lecz u mnie prawdopodobnie czegoś brakuje. Może ktoś jest w stanie pomóc jak to usprawnić. Ż góry dziękuję ja pomóc. Dorzucam fotki

Załączam fotki. Wybaczcie że w odpowiedzi Ale się zamotalem i nie dodałem załączników.

post-28638-0-17635200-1501756927_thumb.jpg

post-28638-0-79995400-1501756958_thumb.jpg

post-28638-0-83632400-1501756985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda na to, że wymontowany został moduł iskrownika elektrycznego. Czyli same baterie (2 "paluszki" alkaliczne) nie pomogą.

Można próbować uzupełnić moduł iskrownika. Ztcw. przy Twoim piecu trzeba zwrócić uwagę na kabelki, i albo kupić używkę z gniazdami do starszego typu pieca, albo nówkę z dołączoną przejściówką do starszych pieców [to bym polecał, różnica 100-120 zł patrząc na ceny używek z allegro, średnio 200 zł chcą za używkę, w s-campie albo u Klaji mają nówkę, i to z przejściówką, za ok. 320 zł, przy czym sama przejściówka kosztuje ok. 45 zł. Często te używane mają wyżarte kwasem i pordzewiałe styki od wylanych baterii itp. historie, więc jeśli już uderzałbym w nówkę.)

Tego jeszcze nie uskuteczniałem, ale na ogląd zdjęć, i wg tego co już wiem o piecach, tak będzie. Gdybyś zamierzał kupić, pytnij u w/w sprzedawców i pokaż im zdjęcia, potwierdzą ci "kabelkologię" i czy iskrownik będzie pasował do tego pieca. Wtyk wygląda mi na stary typ podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak masz trochę pojęcia o elektryce to można tanim kosztem zakupić iskrownik 

http://www.tme.eu/pl/details/w09-2a-1v5/generatory-wn/miflex/

do tego pojemnik na baterie 1,5V

http://allegro.pl/pojemnik-koszyk-uchwyt-na-baterie-r20-1xr20-d-2482-i6738353111.html

i przycisk zwierny

http://allegro.pl/przyciski-dzwonkowy-zwierny-czarny-maly-1262-i6906976332.html

trochę polutować i wszystko działa 

te elementy to propozycja generator występuje jeszcze na 12V 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Ale dziś robiąc porządki łącznie z demontażem lodówki łącznie z czyszczeniem rurek i malowaniem. Oraz wytrzepaniem jej na boki itp aby wymieszać zawartość rurek znalazłem zespół iskrownika. Tylko tak....z iskrownika wystają 3 piny . 2 Koło siebie. I pasuje w nie wtyczka że zdjec. A trzeci pin w iskrowniku Ma końcówkę męską a na zdjęciach widać że luźny jeden kabelek również na męską. Czy tak była a jeszcze czegoś brakuje czy były już przeróbki. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa cienkie idą od włącznika który działa w momencie wciśnięcia pokrętła do odpalania, ten z męską końcówką to bezpośrednio do palnika ten z wysokim napięciem co iskrzy, i to wszystko. Jak nie pasuje wsówka to dopasuj. Dodam ze najtańszy sposób jakim odpalalismy taki piec to rozebrana zapalniczka piezoelektryczna taka strzelająca, i końcówka takiej zapalniczki wetknięta lub dotknięta do tego przewodu z męska wsowką bardzo fajnie zapala płomień. No i chodzi ciszej niż iskrownik piezo na obudowie który budzi wszystkich na kempingu w momencie odpalania. W jednej przyczepie mam zrobione jak pisze kolega wyżej. Moduł iskrownika na 1.5v kupiony w jakimś sklepie internetowym za 20zł do niego przyizolowany taśmą izolacyjną paluszek i włącznik z góry. Dobry i tani patent na zamianę iskrownika wciskanego który nie dość ze hałasuje to przy nieumiejętnym odpalaniu gdy nazbiera zie gazu potrafi pierdo...ąć niezłym ogniem z pod przyczepy. Ten cyka cyklicznie więc mniejsze prawdopodobieństwo strzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie patentu z modułem iskrownika, nic tylko przerobić piec i lodówkę z ręcznych piezo na takie, raz, wygoda, dwa, łatwiejsze i bezpieczniejsze zapalanie, zwłaszcza jak się odpowietrza układ, albo zostawia cepę "mniej kumatym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda mi się kupić termoparę uniwersalną w mrówce lub brico i wstawić ją w miejsce oryginału? Dziś niechcący urwałem przewód pod przyczepą

Edytowane przez MartiNBR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie będę zakładał nowego tematu, więc tutaj się wywnętrzę.;)

W piecyku mam iskrownik na baterię i lampeczka bardzo szybko mruga ale nic więcej się nie dzieje.

Jak go uruchomić bo noce zimne?

 

trumatic.jpg

36188991_922350364612364_2863699994710376448_n.jpg

36189228_922363421277725_629221891504078848_n.jpg

36227157_922355514611849_2343352345884098560_n.jpg

Gaz słychać jak się pokrętłem kręci i po jakimś czasie czuć.

Zauważyłem że nie ma też termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręcam wciskam i nic.

Nie słychać ani nie widać iskry w okienku.

Z iskrownika wychodzą 3 przewody (2 do stycznika w pokrętle a jeden do iskrownika w piecyku.

Próbowałem jakoś na krótko sprawdzić czy jest iskra, ale nie było zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MartiNBR napisał:

A baterie w iskrowniku? 

No proszę Cię. :mad:

Nawet akumulatorki zapodałem.

Światełko bardzo szybko mruga a iskry nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś posiada iskrownik na baterie i może opisać jak zachowuje się lampka ?

Może mam sprawny generator iskry a przyczyna tkwi gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zpodałem manualny iskrownik i piecyk ożył.

Jedynie co nie działa za dobrze to regulacja.

Nie ma zauważalnej różnicy jak kręcę regulatorem, tak jakby szedł całą parą, dopiero delikatnie płomień zmniejsza się przy pozycji nr.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.