Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Mefju napisał:

Śledzę  ten temat i cały czas nie mam jasności: oznaczenia 2.8t czy 3.5t dotyczą holownika czy dmc zestawu?

 

Zestawu. Jak masz zakaz ruchu 2,8 t to dotyczy zestawu. na autostradzie przed kontrola masz na gorze znaki elektronicznie wyswietlane na lewym pasie zakaz wyprzedzania i zakaz ruchu 2,8t na środkowym tak samo a na prawym >2,8 t strzałka na prawo alles ferzuche czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

@kopczyn -  uparty jesteś :) ok zjechałeś na Rastplatz gdzie była stacja paliw zwiałeś, ok poleciałeś lewym a zjazd był tylko z prawego ok lapło się w obu przypadkach - natomiast co zrobisz gdy będziesz miał wyznakowaną słupkami ścieżkę zjazdu na wagę z obu pasów i nie będzie pompy ? A i tak na Germanii bywa.
Fakt kontrole nie  zawsze są nastawione na pojazdy kempingowe ale są weekendy i dni wakacyjne gdzie trzepią tylko kempingowe a busy czy ciężarówki nie idą na ważenie.
No dobra ale to daleka Germania - aby dalej się pospierać że nie bardzo masz wpływ na to czy cię zważą - rodzimy przykład z PL i mojego regionu  DK75  Brzesko-Nowy Sącz dokładniej GPS 49.696340, 20.660129  co zrobisz gdy wyjdzie Ci Zielony Ludzik z lizakiem  zapraszając na wagę  i kobyłkę z kulką  ?
Ok dobra wiemy przecież że tu ważą bo to stałe miejsce więc śmigamy przez Limanową tylko że tez kiks bo też Zieloni stoją i zapraszają  na wagę.
No cóż pozostały nam tylko dziurawe dróżki opłotkami - owszem da się tyle że pojedziesz raz dłużej albo rozwalisz zawiechę.
No cóż życzę szczęścia i dobrej jazdy przez objazdy - ja wyrosłem i w podchody to tylko czasem z wnukami się jeszcze bawię :)


Jeśli chodzi @kopczyn o odpowiedz której udzieliłeś Kol. Mafju - hamuj hamuj nie tak szybko fak przy takim oznakowaniu jak piszesz zjeżdża wszystko co waży powyżej 2,8T - wynika to z niemieckich przepisów o obowiązku rejestracji czasu jazdy dla ponad 2,8T o czym pisałem wcześniej
Ale jeśli nasz tablice i znaki zwykłe bo zależy co tam stoi za znak i czym i jakim ciężkim jedziesz.

@Mefju - dobre pytanie - załóżmy sobie mojego VW Sharana DMC 2400kg i przyczepę kempingową DMC 1150kg -  najprościej  i obrazowo - jest most, za mostem widzisz Zielonych z wagą  a przed mostem stoi  znak:
a/  B-5a - na którym widnieje 3,5T, bez tabliczek uzupełniajacych
b/  B-5a - na którym nie ma tonażu ale na tabliczce uzupełniającej widnieje 3,5T,
c/  B-5a - na którym widnieje 3,5T, oraz pod znakiem tabliczka T-23b
d/  B-5a - na którym nie ma tonażu ale na tabliczce uzupełniającej widnieje 3,5T, oraz jest tabliczka T-23b
e/  B-18 na którym widnieje 3,5T - czym możesz i o jakiej masie wjechać ?
Czy mogę wjechać na ten most w przypadku:  a b  c  d e ?
Który z tych znaków dotyczy zespołu pojazdów z przyczepą kempingową ?

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

(...)

natomiast co zrobisz gdy będziesz miał wyznakowaną słupkami ścieżkę zjazdu na wagę z obu pasów i nie będzie pompy ? A i tak na Germanii bywa.

(...)

 

 

Nie tylko w Niemczech. W Austri miałem dokładnie tak samo. Zapachołkowana  cała autostradia i nie było opcji żeby przejść gdzieś bokiem każde auto przejeżdżało przez "selekcję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak sie zdarzy że nie da sie zwiac to wtedy zjade cierpliwie poczekam dam sie zwazyc, powiem niemcowi aufwidersejn i pojade dalej. 

znaki b5 dotycza tylko ciezarowek jesli w dr masz osobowy to olewasz jesli masz zarejestrowany jako ciezarowy, to cie dotyczy. znak b18 dotyczy masy pojazdu/zestawu bez wzgledu czy pojazd i przyczepa jest osobowa ciezarowa czy specjalna

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Nie tylko w Niemczech. W Austri miałem dokładnie tak samo. Zapachołkowana  cała autostradia i nie było opcji żeby przejść gdzieś bokiem każde auto przejeżdżało przez "selekcję"

Ja również.

Na postawione pytanie - zawsze jadę i rżnę głupa. Żona się uśmiecha, dzieci zaczną płakać i jadę dalej. Na szczęście na autostradzie nie ma takich znaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maarec napisał:

Ja również.

Na postawione pytanie - zawsze jadę i rżnę głupa. Żona się uśmiecha, dzieci zaczną płakać i jadę dalej. Na szczęście na autostradzie nie ma takich znaków :)

przecież Ty masz DMC przyczepy 1,7 t to co masz się bać ?? nawet z waszymi dwoma przedsionkami, ekspresem do kawy tosterem i frytkownicą się mieścisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

przecież Ty masz DMC przyczepy 1,7 t to co masz się bać ?? nawet z waszymi dwoma przedsionkami, ekspresem do kawy tosterem i frytkownicą się mieścisz :]

Wagi się nie boję. Mieszcze się ledwo ledwo w 1700 i ekspresu nie mam :(. Zapomniales o odkurzaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maarec napisał:

ekspresu nie mam :(

W przyczepie może nie być wielu niepotrzebnych rzeczy - nie wiem: okien, ubikacji, jednego koła, albo całego podwozia - ale ekspres do kawy MUSI BYĆ!!:-)

U mnie 90% większych przyczep, na jakie ewentualnie chciałbym w przyszłości zmienić moją, odpada właśnie z powodu braku miejsca na ekspres, co obecna spełnia w ok. 136%...;-)

PS. Ekspres jedzie w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie boję wagi jako takiej, ale już odpinania cepki i osobnego jej ważenia to tak...

Właśnie montuje mi się mover, solar i aku (w ramach programu 60kg+). Zaraz po montażu pojadę na wagę i boję się, że niewiele mi zostanie z obniżonego wcześniej DMC i jednak konieczne będzie jego podniesienie (jedyne 800,- zł i to pewnie netto)...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zulos napisał:

W przyczepie może nie być wielu niepotrzebnych rzeczy - nie wiem: okien, ubikacji, jednego koła, albo całego podwozia - ale ekspres do kawy MUSI BYĆ!!:-)

U mnie 90% większych przyczep, na jakie ewentualnie chciałbym w przyszłości zmienić moją, odpada właśnie z powodu braku miejsca na ekspres, co obecna spełnia w ok. 136%...;-)

PS. Ekspres jedzie w samochodzie...

Na szczęście w domu nie ma ekspresu, w pracy nie ma i w przyczepie być nie musi. Na dobry początek wystarczy spieniacz do mleka a na dobrą kawę przeważnie znajdzie się kawiarnia.

mnie bardziej niż ważenie stresują znaki na drogach lokalnych (nie dalej jak tydzień temu - wjazd na camping w PL - a tu kilometr wcześniej znak 3,5t) a w sumie ja to się nawet łapę patrząc na masy własne a nie sumę DMC na mandat pod takim znakiem. Bywało że i na 2,5t trzeba było wjechać aby dostać się na camping zarówno w PL jak i EU. Ogółem się tym nie przejmuję i biorę na klatę ewentualne mandaty. Tych nie płaciłem od dobrych 6-7lat jak mnie cyknął fotoradar śmietnik w Witowie.

Jeszcze bardziej stresuje mnie jazda przez Austrię i ich autostrady... co kawałek bramka z kamerami, później bramka z infografiką kto ma zjechać na bok - i tu jest problem. Nigdy nie wiem  czy mam zjechać czy nie, czy ja to jestem 2.8 czy 3.5t, wiem że PKW a nie LKW.  Raz zjechałem bo nie było wyboru - autostrada zamknięta i wszyscy na parking. Stanowisk do trzepania zawartości pojazdów -6 a na nich 6 busów, całe bagaże na bruku i przeszukanie. Stanowisk do ważenia - kilka (tam kolejna busów z windą co to na pusto ważą prawie 3,5t), nam sprawdzono winietę, wymieniono uśmiechy z dziećmi i życzono bezpiecznej podróży.

Raczej skłaniałbym się do decyzji kolegi Kopczyn - jechać dalej jeżeli się da i patrzeć co się stanie. Ostatnio widziałem PL zestaw na Słowacji, który nie wiadomo po co zjechał na kontrolę wagi razem z ciężarówkami, znak był chyba dla 7 czy 12t.  Na Węgrzech nie zjechałem na wagę, na tablicach świetlnych było 3,5T ale z daleka widziałem sznur ciężarówek po 40T do ważenia. Nikt za mną nie ruszył.

Dziś wychodzi mi przegląd z budki, przez weekend muszę jechać na OSKP, ciekawe ile mi tam na wadze wyjdzie :) pewnie ze 2t - taka u nich kalibracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

W przyczepie może nie być wielu niepotrzebnych rzeczy - nie wiem: okien, ubikacji, jednego koła, albo całego podwozia - ale ekspres do kawy MUSI BYĆ!!:-)

U mnie 90% większych przyczep, na jakie ewentualnie chciałbym w przyszłości zmienić moją, odpada właśnie z powodu braku miejsca na ekspres, co obecna spełnia w ok. 136%...;-)

PS. Ekspres jedzie w samochodzie...

Oh Zulos, jak ja Cię rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

i seksowna baristka o egzotycznej, lekko hebanowej urodzie odziana tylko w liście tropikalnych palm

i właśnie o to chodzi w karawaningu. Jedziesz na wczasy z własnym domem czujesz się w nim dobrze, sam wybierasz miejsce gdzie aktualnie go postawisz i kogo wpuścisz do środka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 19:20, kopczyn napisał:

znaki b5 dotycza tylko ciezarowek jesli w dr masz osobowy to olewasz

osobowy masz racje zgadza się i w przykładzie pytałem o bude z sam. osobowym - ale już specjalny kempingowy raczej nie
4. Znak B-5 „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych” oznacza zakaz ruchu:
.......
3) pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,


zatem kamper zarejestrowany jako specjalny kempingowy ???

 

W dniu 11.04.2019 o 19:20, kopczyn napisał:

znak b18 dotyczy masy pojazdu/zestawu bez wzgledu czy pojazd i przyczepa jest osobowa ciezarowa czy specjalna

ale czy zwróciłeś uwagę jakiej masy ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.