Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze rozumiem, że dotyczy kat B ?
We wpisie na tej grupie biwakowej też pojawiły się głosy, że ograniczenie to nie działa jeżeli kierowca ma kat B+E.
Ktoś doprecyzuje ? powiedzmy, że jestem żywo zainteresowany :)


Ja też tak to rozumiem.
W uprawnieniach na B jest napisane, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy „holownika”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W tym wypadku Konwencja Wiedeńska ma wzajemne zastosowanie wobec osób posiadających uprawnienia wydane przez organ innego kraju. Tak więc będzie miała bezpośrednie zastosowanie wobec cudzoziemca i to tylko w wypadku kolizji z przepisami wewnętrznymi danego kraju. Jeżeli więc nasze przepisy nie przewidują takiego rozwiązania (a tego nie wiem) to konwencja nie może mieć zastosowania do osoby mającej prawo jazdy wydane przez polski organ.Oczywiście sytuacja zmieni się, jeśli osoba ta będzie na terenie innego kraju niż Polska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W sobote jechalem przez Brenero. Przed zjazdem do Zillertal bylo wazene pow. 3,5t.Znaki przez kilka kilometrow ze pojazdy powyzej 3,5 maja zjechac. Jak wygladalo nie wiem, bo nie zjechalem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w zeszłym roku we wrześniu, w tym samym miejscu. Zjechałem, przejechałem i nikt się nie zainteresował.

W zeszłym tygodniu miałem za to kontrolę winiet A przed Leibnitz. Nie miałem naklejki na szybie, ściągneli na bok. Zapytał czy mam elektroniczną, sprawdził w bazie + kontrola dokumentów. Wagi nie było, zero zainteresowania jakimikolwiek innymi tematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale obstawiam oczywiście ZESPÓŁ.

Skoro mielibyśmy się rozdrabniać na holownik to może i 3,5t na każdą oś w takim razie.

Tam gdzie "pojazd" to w domyśle też "zespół pojazdów"...

Wprawdzie taka wykładnia zakłada logikę ustawodawcy polskiego lub unijnego, a tej jednak nie doszukiwałbym się za bardzo ani w jednym, ani w drugim przypadku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Commander napisał:

Ale tak masz przy winietach... Liczy się masa holownika.

No nie wiem - może ktoś rzuci jakimś przepisem z jakiegoś rozporządzenia unijnego, żeby nas uspokoić??;-)

Dopóki nie - wolałbym zakładać, że dotyczy to zespołu pojazdów, choć dla mnie to rybka bo w żadnym z tych wariantów nie przekraczam 3,5t...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prowadzę autobus , który nie jest autobusem.:bevil:Jest  kemper z rejestracją na 9 osób zabudowany na autobusie. A jakie jest zaskoczenie policjantów przy kontrolach. A jeszcze lepsze jak jadę ponad 100km/h. Z fotoradarami cyrki.A na granicy D/CH policjant proszę opłatę za osoby, a ja sam jadę. Policjant autobusem do CH na pusto. No i teraz najlepsze w CH opłata za autobus 22 franki czy za kemper 16.5 franka. I teraz najlepsze minimalna opłata 25 franków.:sex: . A w naszej kochanej ojczyźnie z viatolem nie jestem autobusem nie jestem pojazdem ciężatowym. A nie autobus na 9 osób to płacę za pojazd ponad 19000kg.

A no i super sprawa mam tacho ale nie wkładam karty kierowcy, nie mam czasu pracy. 

Pozdrawiam

Edytowane przez klimek-xantia
Dopisanie tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Uwaga, Austriacy rozpoczęli sezon ważenia pojazdów. Wczoraj natknąłem się na kontrolę na autostradzie A2 między granicą włosko-austriacką a Klagenfurtem. Wszyscy grzecznie zjeżdżali na pas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.