Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Caly zestaw. Na parking zwijaja wszystkich powyzej 2,5 tony. Wszyscy jada przez wage. Kto przekroczy 3.5 t, na bok do kontroli. Ja nie przekroczylem, ale widzialem kontrolowane zestawy i kampery
No i to jest dla mnie najważniejsze bo przyczepę mam przeladowana ok 40-50kg a cały zestaw ma jeszcze 400 kg zapasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin_G napisał:
W dniu 10.03.2018 o 07:06, w79 napisał:
Caly zestaw. Na parking zwijaja wszystkich powyzej 2,5 tony. Wszyscy jada przez wage. Kto przekroczy 3.5 t, na bok do kontroli. Ja nie przekroczylem, ale widzialem kontrolowane zestawy i kampery

No i to jest dla mnie najważniejsze bo przyczepę mam przeladowana ok 40-50kg a cały zestaw ma jeszcze 400 kg zapasu.

to tylko teoria. W filmikach na yt widać, że ważą przyczepę osobno i czasem nawet nacisk na hak. Wszystko zależy od kraju i człowieka na jakiego trafisz. Realnie patrząc to przy wyjazdach w PL trzeba mieć bardzo dużo pecha aby trafić na kontrolę, która skończy się ważeniem i mandatem. Bardziej może pouczeniem. Dla itd przekroczenie o 100kg to pikuś, skoro busy 3,5t przekraczają czasem DMC 3 krotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak trafię na jakiegoś dociekliwego to zważą mi wszystko, ale chodzi mi bardziej o prawdopodobieństwo, że w ogóle zostanę zatrzymany. Jeśli pierwsze sito jest po masie zestawu, a tak właśnie sobie to wyobrażałem, to szansa że mnie będą kontrolowali tak szczegółowo jest raczej niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie że zmiana DMC w dethleffs. Pisałem do producenta w Niemczech, wywalił mnie do alko. Alko po 3 tygodniach ciszy odeslali mnie do producenta w Niemczech. Chciałbym w miarę możliwości zwiększyć DMC o jakieś 100kg może 150. Jest to model Beduin 510 2006r. Przyczepa użytkowania w Anglii więc nie ma dowodu rejestracyjnego. Wygląda na to że potrzebuje nową tabliczkę I homologacje. Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie że zmiana DMC w dethleffs. Pisałem do producenta w Niemczech, wywalił mnie do alko. Alko po 3 tygodniach ciszy odeslali mnie do producenta w Niemczech. Chciałbym w miarę możliwości zwiększyć DMC o jakieś 100kg może 150. Jest to model Beduin 510 2006r. Przyczepa użytkowania w Anglii więc nie ma dowodu rejestracyjnego. Wygląda na to że potrzebuje nową tabliczkę I homologacje. Ktoś coś ?

A co ma Alko do homologacji Twojej budy? Nic przecież. Papier z informacją na ile był fabrycznie homologowany Twój model musi wystawić Ci producent przyczepy. No chyba, że DMC masz już maksymalne i odesłali Cię do Alko w celu wymiany osi. Ale to i tak nic nie da. Nie da się zwiększyć DMC poza fabryczną wartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/12/2018 o 16:07, strus251 napisał:

Tak czytam i sie zastanawiam (powaznie, nie jest to żadna próba rozpętania gówno-burzy).
Po co kupuje się wagi za taką kasę i waży nimi przyczepę?

czytam i oczom nie wierzę , miałem pomysł żeby to kupić , ale po tych opisach jak to zrobić i dlaczego źle wychodzi pomiar to mi przeszło 

wiem ile waży pusta buda, wiem ile waży stałe wyposażenie, resztę mogę sobie zważyć przy pakowaniu i git 

wiem, że można kupować sobie rożne zabawki dla dużych chłopców , ale ta jest średnio sensowna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.03.2018 o 23:31, chris_66 napisał:

czytam i oczom nie wierzę , miałem pomysł żeby to kupić , ale po tych opisach jak to zrobić i dlaczego źle wychodzi pomiar to mi przeszło 

wiem ile waży pusta buda, wiem ile waży stałe wyposażenie, resztę mogę sobie zważyć przy pakowaniu i git 

wiem, że można kupować sobie rożne zabawki dla dużych chłopców , ale ta jest średnio sensowna 

Zwłaszcza, że za 800zł można ważyć zestaw/przyczepę na precyzyjnej wadze w jakimś punkcie / składzie budowlanym do końca życia i jeszcze trochę kasy zostanie ;) A ta waga za 800zł pewnie i tak się zepsuje w dwa miesiące po końcu gwarancji.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/26/2018 o 13:44, Łza Włóczynutka napisał:

Zwłaszcza, że za 800zł można ważyć zestaw/przyczepę na precyzyjnej wadze w jakimś punkcie / składzie budowlanym do końca życia i jeszcze trochę kasy zostanie ;) A ta waga za 800zł pewnie i tak się zepsuje w dwa miesiące po końcu gwarancji.

ostatnio miałem wybór za 10zł jak sobie na wyświetlacz popartzę i 20zł  z wydrukiem :D

1 godzinę temu, Commander napisał:

Czy ktoś zna w Krakowie miejsce z wagą przejazdową? 

Bo znalazłem dwa punkty gdzie trzeba cofać...

a co przeszkadza cofnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna w Krakowie miejsce z wagą przejazdową? 
Bo znalazłem dwa punkty gdzie trzeba cofać...
W Lamusowni na Nowohuckiej jest waga przejazdowa. Tylko nie wiem jakiej długości, ale tam większe samochody zajeżdżają więc może zestaw się zmieści. Waga nie oszukuje. Sprawdziłem na sobie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.