Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem, nie mam pojęcia, dlaczego brak takich zaleceń dla przyczepy, natomiast o dokładności tej wagi pisałem kiedyś:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?do=findComment&comment=330059

Być może wagi mają tak duży rozrzut parametrów oraz zmieniają się one znacznie w okresie użytkowania, że jedna pokazuje wartości bardzo zbliżone, a inna na granicy błędu lub nawet lekko poza nią, o czym można przeczytać we wcześniejszych postach.

Może trafiłeś akurat na ten "dokładniejszy" egzemplarz :hmm:

Parametry czujników tensometrycznych zastosowanych w tej wadze, z pewnością nie są stałe, stąd błąd określany przez producenta aż na 3 % oraz wymóg odsyłania wagi na korektę max co dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak czytam i sie zastanawiam (powaznie, nie jest to żadna próba rozpętania gówno-burzy).
Po co kupuje się wagi za taką kasę i waży nimi przyczepę?

Nie mam takiej a może o czymś nie wiem i dla tego pytam.
Wiem ile waży moja cepka załadowana na 120% możliwości ale nie ważę jej co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, strus251 napisał:

Tak czytam i sie zastanawiam (powaznie, nie jest to żadna próba rozpętania gówno-burzy).
Po co kupuje się wagi za taką kasę i waży nimi przyczepę?

Nie mam takiej a może o czymś nie wiem i dla tego pytam.
Wiem ile waży moja cepka załadowana na 120% możliwości ale nie ważę jej co chwila.

Ja też tego nie kumam, raz zważyłem budę przed montażem movera żeby ogólnie mieć orientację, teraz planuję jedynie przed wyjazdami za granicę, dla pewności i spokoju po drodze. 10zl na pobliskim skupie złomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważenie z ciekawości, jest uzasadnione, ale nie po to aby świrować i ważyć się co chwilę, tylko wiedzieć czy ewentualnie dać się zważyć w razie kontroli czy szukać "sposobu" aby ważenia uniknąć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec tylko jak ktoś ma świadomość jak łatwo się przeładować to wystarczy sporadyczne ważenie na złomie. A jak ktoś nie ma świadomości albo co gorsza jest ignorantem i świadomie przeładowuje to i najlepsza waga nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dla tego nie mogę skumać jaki sens ma zkup takiej wagi.
Ok, dyszlowa za 30zł to jeszcze rozumiem ale taka za kupę siana.

Jeśli przekrczam DMC to znaczy że słabo budkę kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie wydatki muszą być racjonalne. Dla jednego solar to glupota, dla innego mover, a jeszcze dla innego TV w przyczepie :-)

 

Kupy siana nie kosztowała :-) była trochę droższa niż czujnik poziomu świeżej wody, który sprowadzałem z Włoch :-P Traktować to trzeba po prostu jak fanaberię ;-)

 

Ja kupiłem aby mieć bo mi się zwyczajnie nie chce się jeździć na wagi żadne. W okolicy u mnie poza tym nie ma żadnej sensownej, wszędzie trzeba rozpinać budę i cudować. Szkoda czasu i zachodu. Byłem raz i wystarczy.

 

A wagę mam i sobie mogę ją wyjąć i mniej więcej od razu wiem co i jak. Jest to na pewno wygodniejsze. Przynajmniej dla mnie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie fanaberii, sprobujcie koledzy przetłumaczyc swoim drugim połówkom, że zakup kolejnej bransoletki jest fanaberią, albo swoim synom, że kolejny zestaw Lego jest fanaberią... wtedy łatwiej zrozumieć zakup tej wagi. Ja podobnie jak Jacek, mam nadzieję, że nie będę musiał jeździć na wagi... a przy okazji Mikołaj miał w tym roku co przynieść... takie Lego dla mnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta waga pokazuje też rozkład mas w przyczepie - jak to się ma u Was? U mnie waga zagości za rok. Chętnie protestuje moją budkę jak spotkam kogoś z wagą.

Przy mojej ładowności obawiam się czasem dużych różnic na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maarec napisał:

Ta waga pokazuje też rozkład mas w przyczepie - jak to się ma u Was? U mnie waga zagości za rok. Chętnie protestuje moją budkę jak spotkam kogoś z wagą.

Przy mojej ładowności obawiam się czasem dużych różnic na kołach.

Zgadza się. U mnie jest to kilkanaście kg  różnicy więcej po stronie lodówki. Ale domyślam się, że mogą być przypadki gdzie będzie to zdecydowanie większa różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testy przyczepy zacznę w kwietniu... Przed wielkanocą raczej przyczepy nie wyciągnę... ale też jestem ciekaw pomiarów... Póki co napisałem do Knausa.DE w sprawie podniesienia DMC, odesłali mnie do Wrocławia... Wiem już że zwiększenie jest możliwe, także rozpędzam się do przeprocedowania (niestety koszt jest znacząco wyższy od 55Eur w Hobbym)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.