Skocz do zawartości

Kontrola wagi zestawu na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, chris_66 napisał:

(...)

jak masz 300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie , po prostu dostaniesz mandat, potem popłaczesz na forum, że austriacy są be i już :D

nie zgodzę się z Tobą,   o ile masz zapas ładowności w holowniku to nie problem bo przerzucisz graty i  skończy się upomnieniem lub mandatem ale jeśli będziesz jechał holownikiem na max załadowanym i przekroczoną  o kilkadziesiąt procent budą   będziesz miał duży problem - nie puszczą Cie dalej dopóki nie pozbędziesz się nadwagi i tu już nie ma pobłażania i to nie tylko w Austrii :)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

9 godzin temu, chris_66 napisał:

jak masz 20 kg nadwagi to olej to, najwyżej wyrzucisz parę ciuchów do kosza i pojedziesz

jak masz 300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie , po prostu dostaniesz mandat, potem popłaczesz na forum, że austriacy są be i już :D

Nie nie to nie tak. Kiedyś przed wyjazdem sprawdzałem i po wyładowaniu wszystkiego nie miałbym szans uzyskać DMC. Więc wiem że w razie czegoś nie ma co wyrzucać do kosza czegokolwiek tylko spokojnie czekać na lawete ;) . Oczywiście ktoś z poprzednich właścicieli chciał zaoszczędzić na VIATOLLU i zakupił od polskiego dystrybutora przyczepę z dmc na homologacji 1300 kg. Na tabliczce jest 1500 kg. W katalogu producenta też 1500 kg, w dowodzie jest tak jak w homologacji (1300 kg). W moim wydziale komunikacji sprawa nie do przebrnięcia - DMC spisana z homologacji to świętość. Stąd też nie mam czym się denerwować - i tak na to nie mam wpływu, a w razie ważenia albo się dogadamy, albo będą problemy i tyle. 

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to nie tak. Kiedyś przed wyjazdem sprawdzałem i po wyładowaniu wszystkiego nie miałbym szans uzyskać DMC. Więc wiem że w razie czegoś nie ma co wyrzucać do kosza czegokolwiek tylko spokojnie czekać na lawete  . Oczywiście ktoś z poprzednich właścicieli chciał zaoszczędzić na VIATOLLU i zakupił od polskiego dystrybutora przyczepę z dmc na homologacji 1300 kg. Na tabliczce jest 1500 kg. W katalogu producenta też 1500 kg, w dowodzie jest tak jak w homologacji (1300 kg). W moim wydziale komunikacji sprawa nie do przebrnięcia - DMC spisana z homologacji to świętość. 
Piszesz do Dealera Adrii, dostajesz nową homologację i idziesz po nowy DR. Nawet tabliczki nie musisz zmieniać z tego co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
2 minuty temu, kopczyn napisał:

 

Piszesz do Dealera Adrii, dostajesz nową homologację i idziesz po nowy DR. Nawet tabliczki nie musisz zmieniać z tego co mówisz

U producenta ignorują moje maile, polski dystrybutor z początku zaoferował pomoc ale jak zorientował się że to przez niego przeszła poprzednia homologacja - zrobiło się cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



nie zgodzę się z Tobą,   o ile masz zapas ładowności w holowniku to nie problem bo przerzucisz graty i  skończy się upomnieniem lub mandatem


Jak masz 300 kg luzu w aucie i tyle nadwagi w budzie to nie świadczy dobrze o kierownik


Wysłane z mojego Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

polski dystrybutor z początku zaoferował pomoc ale jak zorientował się że to przez niego przeszła poprzednia homologacja - zrobiło się cicho.

 

Który to? I co z tego, że od niego wyszła homologacja? Ja też mam homologację na mniejsze DMC, ale wiem że nie powinno być problemu z przywróceniem. Też homologację na niższą wagę wystawiał mi dealer. To normalna procedura

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie w mojej przyczepie ktoś zachachmęcił bo tabliczka jest 1500, a dane dowodzie na podstawie homologacji odpowiadają modelowi z początku lat 90 - nawet jest tam taki model wpisany, który w tych latach co model mojej przyczepy nie był produkowany, w zasadzie zgadza się tylko numer VIN. Nie chce specjalnie drążyć bo ta homologacja prawdopodobnie była sfałszowana, a to już może być dłuższa sprawa - nie chce utracić dowodu rejestracyjnego na rok czy dwa w celu wyjaśniania takich głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kopczyn napisał:

Ewidentnie w mojej przyczepie ktoś zachachmęcił bo tabliczka jest 1500, a dane dowodzie na podstawie homologacji odpowiadają modelowi z początku lat 90 - nawet jest tam taki model wpisany, który w tych latach co model mojej przyczepy nie był produkowany, w zasadzie zgadza się tylko numer VIN.

U mnie też tabliczka jest na 1350, a DMC zmniejszone do 1300. WIęc nie sugerowałbym się tabliczką :) Nową tabliczkę dostałem kurierem od dealera, który zamawiał ją już po odbiorze przeze mnie przyczepy. Wiem, że to głupie ale tak było :D

U Adrii dealerzy w PL wystawiają homologację przy nowym pojeździe.  W przypadku nowej homologacji trzeba wystąpić z nią do Adrii. Jak chcesz to mogę dać Ci maila do osoby w Słowenii, która zajmuje się tabliczkami ;)

Cytat

 

Nie chce specjalnie drążyć bo ta homologacja prawdopodobnie była sfałszowana, a to już może być dłuższa sprawa - nie chce utracić dowodu rejestracyjnego na rok czy dwa w celu wyjaśniania takich głupot

 

Wątpie, na tabliczce powinien być nr homologacji i nr VIN + wagi. Nikt nie bawi się w fałszowanie homologacji raczej. Pewnie dealer wystawił homologację jak w moim przypadku i zapomnieli o tabliczce. A DMC zmniejszyli z 1500 na 1300. W Twoim modelu MW jest chyba na poziomie 1050 kg, więc producent dopuszcza zmniejszenie do 1300 kg. U mnie dopuszcza obniżenie z 1350 do minimum 1250 kg. Do tylu mogłem obniżać.

 

Cytat

 nie chce utracić dowodu rejestracyjnego na rok czy dwa w celu wyjaśniania takich głupot

Problem w tym, że ponoć DR możesz utracić za nieścisłości tabliczki z DR. Teoretycznie przyczepa w takim stanie nie powinna przejść przeglądu technicznego, a DR powinien zostać zatrzymany. O czymś takim usłyszałem, dlatego sam muszę swoją tabliczkę zamienić :/

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chris_66 napisał:


 

 


Jak masz 300 kg luzu w aucie i tyle nadwagi w budzie to nie świadczy dobrze o kierownik


Wysłane z mojego Tapatalka
 

 

co to ma za znaczenie  ?  a załadowane na max auto i przekroczona o 300 kg ładowność budy oznacza że kierownik jest OK  ?

nie bardzo rozumiem co chcesz przekazać  :blink:

jak dla Ciebie   "300kg nadwagi to w sumie też niewielkie zmartwienie " to OK , ale ja nie chciał bym stać w upale z rodziną na parkingu w trakcie wyjazdu na urlop i czekać na lawetę  jak zatrzyma Cię  BAGowiec  czy tam inny IVWowiec nie puści  dalej ...

A temat dotyczy mnie również osobiście,  gdyż moja obecna buda posiada niewielką ładowność więc przy dalszych wyjazdach skrupulatnie liczę każdy kg  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

U Adrii dealerzy w PL wystawiają homologację przy nowym pojeździe.  W przypadku nowej homologacji trzeba wystąpić z nią do Adrii. Jak chcesz to mogę dać Ci maila do osoby w Słowenii, która zajmuje się tabliczkami ;)

Wątpie, na tabliczce powinien być nr homologacji i nr VIN + wagi. Nikt nie bawi się w fałszowanie homologacji raczej. Pewnie dealer wystawił homologację jak w moim przypadku i zapomnieli o tabliczce. A DMC zmniejszyli z 1500 na 1300. W Twoim modelu MW jest chyba na poziomie 1050 kg.

Wiesz tabliczka mnie nie urządza - mam dobrą 1500kg . MW nie mam wpisanej, Nacisk na oś też 1500 kg. Widziałem tą homologację bo wydział komunikacji wziął skan z miejsca pierwszej rejestracji i był tam model 542 wszystkie dane na wydruku a jedynie VIN wpisany odręcznie długopisem. Możliwe że zrobił to klient a nie dealer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tabliczka mnie nie urządza - mam dobrą 1500kg . MW nie mam wpisanej, Nacisk na oś też 1500 kg. Widziałem tą homologację bo wydział komunikacji wziął skan z miejsca pierwszej rejestracji i był tam model 542 wszystkie dane na wydruku a jedynie VIN wpisany odręcznie długopisem. Możliwe że zrobił to klient a nie dealer.
Wiesz, kilkanaście lat temu mogło być inaczej z tymi homologacjami. Generalnie jak masz 1300 to tyle powinieneś mieć na tabliczce. Natomiast na podstawie tabliczki nikt Ci nie podwyższy DMC w DR. Kluczowa jest homologacja. Jeśli chcesz mieć 1500 to musisz wystąpić po nową.

No ale skoro dilec się przestał odzywać to może faktycznie ma coś za uszami. Chociaż jak to dealer ze Szczecina to ta raczej normalne że zapomina odpisać i trzeba go cisnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.