Skocz do zawartości

Pierwsze auto dla młodego kierowcy.


Benior

Rekomendowane odpowiedzi

O samochodach to chyba wiecie wszystko więc proszę o pomoc.

 

Szukam samochodu dla syna który wkrótce skończy 18lat i zrobi prawko. Robię to z wyprzedzeniem bo znalezienie coś zadbanego łatwe nie jest.

Budżet powiedzmy do 15tyś, kilometry dziennie w obie strony do 35km + kilka wyjazdów w roku na jakieś konwenty. Myślę, że do max 10tyś rocznie i to pewnie z górką.

Silnik niezbyt wielki co by stawka ubezpieczenia nie powaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, myślę że niezłym wyborem będzie benzyna + LPG. 35 km w dwie strony dziennie + jakieś kręcenie się "po mieście" ze znajomkami i jazda za ok 15 zł./100 km zadowoli syna.

Do 15 000 masz:

astra II/III 1.4/1.6

megane II 1.6

Focus Mk1/Mk2

 

z mniejszych to:

Fiesta Mk6 1,4

Fabia 1,4

Ibiza III 1,4

Clio III 1,4

 

Pytanie co z tego ew. podoba się Synowi :) A ubezpieczenie to chyba weźmiesz na współudział bo przy dzisiejszych stawkach dla "świeżo upieczonych kierowców" to każde ubezpieczenie będzie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie zdecydowanie wezmę razem z synem bo to przynajmniej 1000zł taniej. Sprawdzałem w porównywarce ale może forumowy agent znajdzie coś lepszego ;) Propozycje ciekawe i czekam na więcej. Trzeba jeszcze by sprawdzić w konkretnych modelach czy silniki nie są z tych słabych. Chciałbym aby miał coś fajnego do póki jest młody i nie obarczony jeszcze myśleniem o rodzinie itp. Na rodzinne samochody niech za jakiś czas się ogląda. Teraz to aby miał min. 3 miejsca coby rodziców mógł powozić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Skoda Citigo, dla młodego jak znalazł, nie za mocny, zwrotny, mało pali. Może nieco przekroczy budżet ale rocznik świeży, w kraju kupione można trafić. I nie kupować LPG, bo po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini mu nie podchodzi. 

Citigo .... czasem ma mnie powozić toż to klaustrofobii się nabawię. Co do gazu to też wolałbym uniknąć. Jeśli chodzi o wielkość samochodu to dowolnie bo ma w mieście gdzie parkować a "pod miastem" jest jeszcze więcej miejsca. 

 

Składki, no już taka moja rola aby zaryzykować. Żona ma więcej na "sobie" więc jej składki cenniejsze. 

Poza tym "sam se kupuje" taaaa jasne - tata daj :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składki, no już taka moja rola aby zaryzykować. Żona ma więcej na "sobie" więc jej składki cenniejsze. 

Poza tym "sam se kupuje" taaaa jasne - tata daj :P

Chyba, że ;) 

Mój 18 latek postępuje tak samo, więc mamy chyba normalne dzieci :D

Ja mojemu powiedziałem, że ma sam na auto sobie zarobić, ja mu najwyżej coś dołożę :) Tylko mój, to wymagania ma...Golf I GTI, albo Kadett GSi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację !

Ja postawiłbym na Yaris II - jeden z najmniej awaryjnych samochodzików miejskich. Pojemność 1,0 70 KM, akonomiczny, mała pojemność. Może trochę babski, ale kosztem ekonomii ubierzesz ją w ładne papcie i będzie wyglądała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.