Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem tylko ,że opony są stare ale nie są tak zjechane jak u kolegi mimo tych lat, pasa lewego nie blokuje, także proszę nie pisać bzdur

A jaką masz masę w stosunku do nośności? Produkt z przed 8 lat a dziś różnic może się znacząco.

 

U mnie przypomniało się jeszcze o 3 wyjazdach i cepa na bank taki ( 15000km )

przebieg ma.

 

Dzięki za zainteresowanie i liczne odpowiedzi, aktualnie cepa pod dachem i raczej prędko nie wyjedzie. Opona do wulkanizatora też nie dotarła.

 

Dudek - nie jest tak tragicznie, tam zjadło lamele na boku że 2 mm max, na oko na środku bieżnika sporo. Jakbym gdzieś jednak jechał to będzie powoli.

 

Chce ma siłę przeciągnąć opony na przyszły rok, niech cepa stoi zimą na tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jaką masz masę w stosunku do nośności? Produkt z przed 8 lat a dziś różnic może się znacząco.

 

U mnie przypomniało się jeszcze o 3 wyjazdach i cepa na bank taki ( 15000km )

przebieg ma.

 

Dzięki za zainteresowanie i liczne odpowiedzi, aktualnie cepa pod dachem i raczej prędko nie wyjedzie. Opona do wulkanizatora też nie dotarła.

 

Dudek - nie jest tak tragicznie, tam zjadło lamele na boku że 2 mm max, na oko na środku bieżnika sporo. Jakbym gdzieś jednak jechał to będzie powoli.

 

Chce ma siłę przeciągnąć opony na przyszły rok, niech cepa stoi zimą na tych.

Moja budka dmc 1230kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gt radiale kargomax 6000 też mają ok 5000 km zrobione i nic niepokojącego nie zauważyłem

 

I módl się aby nic tej chińszczyźnie się nie stało.

U mnie, po ok. 10 tys. km z tych opon posypały się wióry, wyszedł na wierzch stalowy kord (zamieszczałem gdzieś na forum fotkę tego chińskiego wynalazku).

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I módl się aby nic tej chińszczyźnie się nie stało.

U mnie, po ok. 10 tys. km z tych opon posypały się wióry, wyszedł na wierzch stalowy kord (zamieszczałem gdzieś na forum fotkę tego chińskiego wynalazku).

Możesz coś więcej powiedzieć ? Te same oponki czy inny model ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć ? Te same oponki czy inny model ?

Dokładnie ten sam. Obuty był w nie nowiutki Knaus odebrany z ProCampu w 2012 r. 

 

Wymieniłem na Kormoran-vanpro-b2-195-70-r15-104-r-c.

Mają nośność 900 kg, co daje mi 200 kg zapasu na koło. Kręcą się jak na razie elegancko i nie widać za bardzo zużycia bieżnika. 

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, to na 99,99% nie wina osi tylko, tak jak piszą przedmówcy - opony. Skądinąd to skandal żeby Adria, Hobby montowali na pierwszy montaż takie gófno. Od samego początku jak szukałem przyczepy, bardzo mnie to dziwiło. 

 

Ma być tanio to oszczędza się na materiałach itp.

 

Producent dopuszcza rozmiar felg 15 cali? Może łatwiej byś poszukał opony o lepszych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie do twoich  wyglądały moje opony przy  poprzedniej wymianie czyli około 6ciu lat temu . Przyczyną wg mnie było zbyt wysokie podniesienie przyczepy na okres zimowy.Po wymianie opon i nie podniesieniu przyczepy w okresie zimowym wszystko wróciło do normy.Oś mam deltę.To jest tylko moja opinia jeżeli chcesz mieć miarodajną opinie to polecam wizytę w knurowie koszt 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym podniesieniem przyczepy? moja stoi tylko na kołach, bez ani jednej podpory.

Ma być tanio to oszczędza się na materiałach itp.

 

Producent dopuszcza rozmiar felg 15 cali? Może łatwiej byś poszukał opony o lepszych parametrach.

Nawet jak dopuszcza to nie znalazłem opony z większym indeksem nośności. Zakup porządnych felg i opon to będzie że 2000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet jak dopuszcza to nie znalazłem opony z większym indeksem nośności. Zakup porządnych felg i opon to będzie że 2000zl.

 

No i wydasz 2000 zł na komplet felg i opon. Załóżmy, że stare felgi nawet opchniesz, to wydasz 1800 zł. Pytanie czy gra warta jest świeczki? Opony tak czy inaczej wymienisz jak nie za 2 lata to za 3-4.

 

Dlatego ja bym został przy obecnych felgach i zmienił same opony. Nawet jak będziesz te opony zmieniać co 2-3 lata, to prędzej przyczepę sprzedaż niż kupisz opon za 2000 zł, bo za 2k zł to masz z 4-5 kompletów opon przecież. Nigdy tego nie zajeździsz :)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.