Skocz do zawartości
maarec

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?

Rekomendowane odpowiedzi

DOMINO7

Na moje zbyt niskie ciśnienie miałeś w oponach. Zdjęcie manometru przy kompresorze z resztą to potwierdza. Tam jest 3,5 bar a powinieneś mieć na moje 4,5 (chyba że max ciśnienie robocze wyłączone na oponie jest niższe).

Właśnie przez zbyt niskie ciśnienie opony ścierają się w ten sposób. Przy pompowaniu zwróć uwagę na jednostki miary na manometrze. Nie PSI a bar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Na moje zbyt niskie ciśnienie miałeś w oponach. Zdjęcie manometru przy kompresorze z resztą to potwierdza. Tam jest 3,5 bar a powinieneś mieć na moje 4,5 (chyba że max ciśnienie robocze wyłączone na oponie jest niższe).

Właśnie przez zbyt niskie ciśnienie opony ścierają się w ten sposób. Przy pompowaniu zwróć uwagę na jednostki miary na manometrze. Nie PSI a bar.

ciśnienie na manometrze wskazuje wynik jaki napompowałem uszkodzoną oponę, startowałem od 1 atm a dobiłem dość gładko do 3,5 aby podnieść trochę przyczepę oponą i dopiero podnośnikiem.  Szukam opon według rozmiaru i widzę, że cudów nie ma, wszystkie mają te same parametry, problem znaleźć tylko max ciśnienie jakie mogę dopompować a chciałbym mieć jak największy zapas.

w tabbercie dobrze służyły micheliny 2 lata i chyba takie trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Ja mam takie parametry:

post-8412-0-42782500-1501145711_thumb.jpg

post-8412-0-44390900-1501145784_thumb.jpg

Nadmuchane do 4,5bar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

w tabbercie dobrze służyły micheliny 2 lata i chyba takie trzeba kupić.

Ale przyczepa mniejsza i dużo lżejsza prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Qźwa!!! Się fota obróciła... Max nośność 850, max ciśnienie 75 psi~5,1bar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ale przyczepa mniejsza i dużo lżejsza prawda? :)

Tabbert na wadze miał 1550 kg metr krótszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Jeszcze mi się przypomniało, że @powolniak miał dokładnie taki problem też w nowej przyczepie (tyle że Knaus). Odszukaj wątek, bo zakładał takowy i opisywał swoje zmagania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Jeszcze mi się przypomniało, że @powolniak miał dokładnie taki problem też w nowej przyczepie (tyle że Knaus). Odszukaj wątek, bo zakładał takowy i opisywał swoje zmagania ;)

szukam, kombinuje i nic nie widzę ;/

mam, pomógł google

http://forum.karawaning.pl/topic/19303-dob%C3%B3r-i-kupno-opon-do-przyczepy/page-24

widzę niezłą różnicę w stosunku do moich po podobnym przebiegu.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cosik3

Patrząc na zdjęcia stawiał bym na:

1. kiepska jakość opon (nie pomaga wykorzystywanie przy wartościach granicznych )

2. zbyt niskie ciśnienie (może nie najlepiej trzymały - trzeba sprawdzać przed każdą trasą)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Realnie patrząc na temat, to na 90% miałem po prostu za małe ciśnienie, może te 0,25 do 0,5 bar wystarczyło aby zajechać kiepskie chińskie opony w upałach na takim przebiegu.

zastanawia mnie jednak co robić z nimi dalej. Teoretycznie mogę zamienić na dwa rozmiary, gdzie będzie bardzo zbliżona średnica koła  a różnica wyniesie tylko od 0,5cm  do 0,96cm

niestety w obu tych rozmiarach widzę nośność opony mniejszą bo max 103 a ja potrzebuję 106. Zostanie jak widać chyba bez zmiany rozmiaru, a będą nowe opony i solidna kontrola ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Realnie patrząc na temat, to na 90% miałem po prostu za małe ciśnienie, może te 0,25 do 0,5 bar wystarczyło aby zajechać kiepskie chińskie opony w upałach na takim przebiegu.

A wg mnie jednak za dużo jeździsz :D Jak pisałem 15k km dla opony letniej w takich warunkach to może być graniczna wartość. Do tego za małe ciśnienie, nie mówię że przez cały okres użytkownia przyczyniło się do szybszego zużycia. 

Ja znam ludzi, którzy w osobówce po 20k wymienić muszą opony tak jeżdżą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Jesteś pewny co do pomiaru ciśnienia? Czy manometr którego używałeś na pewno wskazywał dobre wartości. Kiedyś sprawdziłem w domu 3 manometry i 2 z nich nadawały się do kosza. Przy ciśnieniu do 3 bar miały różnicę nawet 0,5 bara. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Leon35

I nie wpakujcie sie w kanał jak ja, Założyłem piękne aluminiowe kapturki na wentyle. i po kilku miesiącach nie mogłem odkręcić. Musiałem całe wentyle wymieniać u wulkanixatora. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Jesteś pewny co do pomiaru ciśnienia? Czy manometr którego używałeś na pewno wskazywał dobre wartości. Kiedyś sprawdziłem w domu 3 manometry i 2 z nich nadawały się do kosza. Przy ciśnieniu do 3 bar miały różnicę nawet 0,5 bara.

Kupię nowy manometr, mierzyłem tylko tym z zestawu naprawczego Ford / Continental

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

Ewidentnie za małe ciśnienie ,opona nawet przy dużym przebiegu nie powinna się tak dziwnie wycierac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi