Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje zbyt niskie ciśnienie miałeś w oponach. Zdjęcie manometru przy kompresorze z resztą to potwierdza. Tam jest 3,5 bar a powinieneś mieć na moje 4,5 (chyba że max ciśnienie robocze wyłączone na oponie jest niższe).

Właśnie przez zbyt niskie ciśnienie opony ścierają się w ten sposób. Przy pompowaniu zwróć uwagę na jednostki miary na manometrze. Nie PSI a bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na moje zbyt niskie ciśnienie miałeś w oponach. Zdjęcie manometru przy kompresorze z resztą to potwierdza. Tam jest 3,5 bar a powinieneś mieć na moje 4,5 (chyba że max ciśnienie robocze wyłączone na oponie jest niższe).

Właśnie przez zbyt niskie ciśnienie opony ścierają się w ten sposób. Przy pompowaniu zwróć uwagę na jednostki miary na manometrze. Nie PSI a bar.

 

ciśnienie na manometrze wskazuje wynik jaki napompowałem uszkodzoną oponę, startowałem od 1 atm a dobiłem dość gładko do 3,5 aby podnieść trochę przyczepę oponą i dopiero podnośnikiem.  Szukam opon według rozmiaru i widzę, że cudów nie ma, wszystkie mają te same parametry, problem znaleźć tylko max ciśnienie jakie mogę dopompować a chciałbym mieć jak największy zapas.

 

w tabbercie dobrze służyły micheliny 2 lata i chyba takie trzeba kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, że @powolniak miał dokładnie taki problem też w nowej przyczepie (tyle że Knaus). Odszukaj wątek, bo zakładał takowy i opisywał swoje zmagania ;)

szukam, kombinuje i nic nie widzę ;/

 

mam, pomógł google

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19303-dob%C3%B3r-i-kupno-opon-do-przyczepy/page-24

 

widzę niezłą różnicę w stosunku do moich po podobnym przebiegu.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia stawiał bym na:

1. kiepska jakość opon (nie pomaga wykorzystywanie przy wartościach granicznych )

2. zbyt niskie ciśnienie (może nie najlepiej trzymały - trzeba sprawdzać przed każdą trasą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie patrząc na temat, to na 90% miałem po prostu za małe ciśnienie, może te 0,25 do 0,5 bar wystarczyło aby zajechać kiepskie chińskie opony w upałach na takim przebiegu.

 

zastanawia mnie jednak co robić z nimi dalej. Teoretycznie mogę zamienić na dwa rozmiary, gdzie będzie bardzo zbliżona średnica koła  a różnica wyniesie tylko od 0,5cm  do 0,96cm

 

niestety w obu tych rozmiarach widzę nośność opony mniejszą bo max 103 a ja potrzebuję 106. Zostanie jak widać chyba bez zmiany rozmiaru, a będą nowe opony i solidna kontrola ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie patrząc na temat, to na 90% miałem po prostu za małe ciśnienie, może te 0,25 do 0,5 bar wystarczyło aby zajechać kiepskie chińskie opony w upałach na takim przebiegu.

 

 

A wg mnie jednak za dużo jeździsz :D Jak pisałem 15k km dla opony letniej w takich warunkach to może być graniczna wartość. Do tego za małe ciśnienie, nie mówię że przez cały okres użytkownia przyczyniło się do szybszego zużycia. 

Ja znam ludzi, którzy w osobówce po 20k wymienić muszą opony tak jeżdżą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie patrząc na temat, to na 90% miałem po prostu za małe ciśnienie, może te 0,25 do 0,5 bar wystarczyło aby zajechać kiepskie chińskie opony w upałach na takim przebiegu.

 

 

Jesteś pewny co do pomiaru ciśnienia? Czy manometr którego używałeś na pewno wskazywał dobre wartości. Kiedyś sprawdziłem w domu 3 manometry i 2 z nich nadawały się do kosza. Przy ciśnieniu do 3 bar miały różnicę nawet 0,5 bara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wpakujcie sie w kanał jak ja, Założyłem piękne aluminiowe kapturki na wentyle. i po kilku miesiącach nie mogłem odkręcić. Musiałem całe wentyle wymieniać u wulkanixatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny co do pomiaru ciśnienia? Czy manometr którego używałeś na pewno wskazywał dobre wartości. Kiedyś sprawdziłem w domu 3 manometry i 2 z nich nadawały się do kosza. Przy ciśnieniu do 3 bar miały różnicę nawet 0,5 bara.

 

Kupię nowy manometr, mierzyłem tylko tym z zestawu naprawczego Ford / Continental

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.