Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdziłem ciśnienie przed odjazdem i było książkowe. Opony projekt Niemiecki a wykonanie w 2017 Czechy.  Może jutro wczołgam się i sprawdzę jaką oś dali ale na wiele nie liczę. 

Dzięki dla kolegi Voku za logistykę ;)

Przyczepa była posprzątana i ustawiona przodem do odjazdu, generalnie same plusy dla gwaranta. Nowa gwarancja na wymienione el. rusza teraz, 2 lata po zakupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,  ważne że naprawili,  byłeś jedynym zestawem na drodze jaki widziałem, no oczywiście poza moim :D Przyczepka zacnie się prezentuje jak i to twoje super auto :D 

U mnie spalanie na poziomie 10l po 300km :D 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem dziś kilka kamperów.Wasz zestaw super ;) ale duża różnica prędkości z przeciwka i  tylko sobie na drodze mignęliśmy.

U mnie dziś było 9.9 przez 80% drogi ale pod koniec musiałem przyspieszyć i wyszło 10.3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎21 o 17:54, Voku napisał:

Czytałem podobny temat na zachodnim forum tam problemem było wysokie zużycie opony z zewnętrznej strony tak jak u ciebie ale  w przyczepach Knaus + alko  przeważnie przy ładownośći w okolicach 1600-1700kg po 4000-8000km opona była do wyrzucenie ale tam w większości przypadków problemem była v kiepska lub wadliwa opona KargoMax GT może u ciebie też opony nie wyrabiały

Podniosę. Mój Wilk to rodzina Knausa z tej samej serii "fajnych" opon.

Miałem tą koopę w rozmiarze 185/R 14C założoną fabrycznie u siebie. Wytrzymały dokładnie 10 tysięcy kilometrów i w zasadzie się zużyły. Brzegi wytarły się do siatki , bieżnik się odparzył i goowno się rozwarstwiło. Gdybym nie zauważył tego podczas przerwy to zapewne rozwaliłbym zestaw gdzieś w czeskim przydrożnym rowie.

Po uniknięciu rozbicia się wyrzuciłem to goowno na śmietnik a założyłem nowego Baruma . Tylko tyle ,że profilaktycznie zwiększyłem rozmiar do 195 R 14C.

Przejechałem na nich dokładnie tak samo jak na koopie GT 10 tysięcy km i  w zasadzie na bieżniku jest zero objawów zużycia.

Zamykam się już bo zaraz piewcy/wielbiciele GT  mnie zjedzą.

Podpowiedź dla myślących - szanujcie swoje życie , zdrowie i majątek.

Edytowane przez Jarosław69
info (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jarosław69 napisał:

Podniosę. Mój Wilk to rodzina Knausa z tej samej serii "fajnych" opon.

Miałem tą koopę w rozmiarze 185/R 14C założoną fabrycznie u siebie. Wytrzymały dokładnie 10 tysięcy kilometrów i w zasadzie się zużyły. Brzegi wytarły się do siatki , bieżnik się odparzył i goowno się rozwarstwiło. Gdybym nie zauważył tego podczas przerwy to zapewne rozwaliłbym zestaw gdzieś w czeskim przydrożnym rowie.

Po uniknięciu rozbicia się wyrzuciłem to goowno na śmietnik a założyłem nowego Baruma . Tylko tyle ,że profilaktycznie zwiększyłem rozmiar do 195 R 14C.

Przejechałem na nich dokładnie tak samo jak na koopie GT 10 tysięcy km i  w zasadzie na bieżniku jest zero objawów zużycia.

Zamykam się już bo zaraz piewcy/wielbiciele GT  mnie zjedzą.

Podpowiedź dla myślących - szanujcie swoje życie , zdrowie i majątek.

Pamiętam Twoją historię. Ciekawe czy te gumy mogą być aż tak słabe. Od dziś kontrola opon na każdej pauzie i przed jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie opony GT Radial Kargomax ST-6000. Wiadomo fabryczne Adrii. Przejechane kilka tyś km - myślę, że około 5k km już mają, może trochę wiecej. Zero śladów zużycia. Ale i pracują w innych warunkach - tzn przyczepa dość lekka, więc nie pracują na granicy wytrzymałości.

 

No i nie mam osi Alko tylko BPW. Jak czytam o problemach z osiami Alko to nawet się cieszę z tego BPW. Wygląda na to, że to właśnie te osie są winne, a nie same opony

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim Knausie siłowniki są na wyposażeniu seryjnym. Ale za to mam inny problem - zaczęło mi ścinać prawą oponę :-/

IMG_6183.JPG

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

pewnie jeszcze jest to oś typu delta. Jaką masz dokładnie oponę ?

nie jest to pierwszy knaus ani adria z takimi problemami, natomiast na razie tylko u mnie była wymiana gwarancyjna z tego co wiem. Nie wiem czy faktycznie wszystkie te cepy nie mają osi 1700kg. Jeżeli tak, to moja też niedługo będzie do roboty na nowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Security TR603 - 195/70 R15

Zamówiłem już nową oponę bo w sobotę przyczepa wyjeżdża - mam nadzieję, że przejedzie te 3500 km na nowej oponie.

Lewa opona wygląda lepiej, aczkolwiek mam wrażenie, że już też ubyło bieżnika. 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem i ważę przed każdym dalszym wyjazdem bo mam wagę po sąsiedzku. 

Jadąc na wakacje w czerwcu miałem DMC 1660 KG. MW po doposażeniu mam +/- 1450 KG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.