Skocz do zawartości

Porysowana kula przez zaczep ???


smoczaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy po przejechaniu 1000km po zdjęciu zaczepu z kuli zauważyłem ze kula jest trochę porysowana przez zaczep na dole po dwóch stronach czy to wina mocniejszego dokręcenia grzechotki zaczep aks 1300 czy inna przyczyna dodam ze w jedną stronę nic takiego nie było przyczepa jechała jak po sznurku w jedną jak i w drugą stronę z góry za jakieś odp.chyba ze to normalne i po prostu panikuje  dziękuję Mariusz

post-21697-0-97171400-1501051146.jpg

post-21697-0-39226000-1501051159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kula jest porysowana przy zaczepie ze stabilizatorem to normalne. Natomiast kula powinna być porysowana powiedzmy na całej wysokości zarówno z prawej jak i lewej strony. U CIebie porysowany jest sam spód co jest dość dziwne. Jak napisał elvis. Sprawdź stan okładzin i jak są zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie masz okładziny w zaczepie ?

zaczep jest nowy i to dziwne że tylko z powrotem jak jechałem taka sytuacja no nie wiem tak jak pisałem nie za uwarzyłem że by zestaw jakoś się żle prowadził jechał jak po sznurku wszystko było ok :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ślady pracy okładzin, ale słabe (wyświecenia powyżej rys), ale te rysy? Jeśli zaczep nowy (okładziny więc też), to nie powinno tego być.

Obejrzyj okładziny w zaczepie, czy na metalowych korpusach okładzin też są ślady ścierania. Byłoby to dziwne w nowym zaczepie.

 

Z tego co zauważyłem, takie rysy tworzą się w aksie 1300 i innych zaczepach bez tylnej wkładki ciernej i nawet bez stabilizatora, ale bardziej na tylnej części kuli, tam, gdzie jest jarzmo zamykające, właśnie od tego jarzma, jeśli jest dużo hamowania po drodze, albo sporo było cofane. Tutaj są bardziej na bokach, z przesunięciem do tyłu. Ale gdyby to było od tego, to umiejscowienie tych rys w twoim przypadku wskazywałoby na pokonanie w ostatniej trasie sporego odcinka bardzo krętych i stromych zjazdów (górskie serpentyny z ciągłym hamowaniem), albo sporo manewrowania tyłem z mocnym łamaniem zestawu na obie strony (brak rys w poprzedniej podróży - jechałeś pod górę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ślady pracy okładzin, ale słabe (wyświecenia powyżej rys), ale te rysy? Jeśli zaczep nowy (okładziny więc też), to nie powinno tego być.

Obejrzyj okładziny w zaczepie, czy na metalowych korpusach okładzin też są ślady ścierania. Byłoby to dziwne w nowym zaczepie.

 

Z tego co zauważyłem, takie rysy tworzą się w aksie 1300 i innych zaczepach bez tylnej wkładki ciernej i nawet bez stabilizatora, ale bardziej na tylnej części kuli, tam, gdzie jest jarzmo zamykające, właśnie od tego jarzma, jeśli jest dużo hamowania po drodze, albo sporo było cofane. Tutaj są bardziej na bokach, z przesunięciem do tyłu. Ale gdyby to było od tego, to umiejscowienie tych rys w twoim przypadku wskazywałoby na pokonanie w ostatniej trasie sporego odcinka bardzo krętych i stromych zjazdów (górskie serpentyny z ciągłym hamowaniem), albo sporo manewrowania tyłem z mocnym łamaniem zestawu na obie strony (brak rys w poprzedniej podróży - jechałeś pod górę :) ).

zobaczę na zaczep wieczorem zrobię zdjęcia i porównamy trasa spokojna do Włoch  jak jechałem do domciu tak się stało zobaczy się :) dzięki za sugestie i porady

A może w tamtą stronę zapomniałeś dokręcić grzechotki i stabilizator nie był poprawnie zaciśnięty?

wszystko dobrze zrobiłem zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę na zaczep wieczorem zrobię zdjęcia i porównamy trasa spokojna do Włoch  jak jechałem do domciu tak się stało zobaczy się :) dzięki za sugestie i porady

wszystko dobrze zrobiłem zobaczymy

zobaczę na zaczep wieczorem zrobię zdjęcia i porównamy trasa spokojna do Włoch  jak jechałem do domciu tak się stało zobaczy się :) dzięki za sugestie i porady

wszystko dobrze zrobiłem zobaczymy

post-21697-0-64094000-1501099768_thumb.jpg

post-21697-0-75911800-1501099777_thumb.jpg

post-21697-0-69474800-1501099793_thumb.jpg

post-21697-0-13519100-1501099807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.