Skocz do zawartości

Uszkodzona podłoga w Hobby


szkl

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego jak koło już leży na alko-wskich sankach, wcale nie ma przesadnych tendencji do zsuwania się (opona leży bokiem na poprzecznych rurkach), więc żadne duże siły podczas jazdy nie działają na to koło, tak, żeby nawet poluzować nakrętki (alko zresztą pisze wyraźnie, żeby właśnie nie dociągać za mocno koła do sanek, żeby rurki nie odkształciły opony - http://www.al-ko.co.uk/edit/files/swc/swc-fitment.pdfostatnia strona, u dołu jako "important note" - "Only tighten the tapered clamp and the tapered nut to the point where the spare wheel sits securely on the spare wheel holder. Excessive tightening can lead to damage to the wheel (pressure points)").

Wszystko jest ok, pod warunkiem, że szpilki są dobrze osadzone.

 

Spróbuj wysłać zdjęcia uzkodzeń do Alko, opisz, że było to zakładane przez dealera, i czy w takim razie to, co widać na zdjęciu (ta dyndająca z poprzeczki śruba) nie świadczy wg nich o nieprawidłowym montażu. Na razie możesz do nich prywatnie napisać, odpowiedzą, to może będziesz miał argument do rozmowy (bo to co widać na zdjęciach to na 100-wę nieprawidłowy montaż, ta śruba powinna sterczeć do góry osadzona w sankach, i powinny być dwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale czy sprawa poszła do przodu? Smolicz co na te rewelacje, że śruby mu się nie przykręciło?

nie wiem

wróciłem z wakacji, umówiony jestem na odstawienie przyczepy teraz w piątek, telefoniczna rozmowa troszkę na zasadzie spychoterapii ale nie chcę nic złego mówić bo nie była to rozmowa z właścicielem a z osobą która mi sprzedawała przyczepę. Zakładam że właściciel - p. Z.Smolicz stanie na wysokości zadania. Czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nie wiem

wróciłem z wakacji, umówiony jestem na odstawienie przyczepy teraz w piątek, telefoniczna rozmowa troszkę na zasadzie spychoterapii ale nie chcę nic złego mówić bo nie była to rozmowa z właścicielem a z osobą która mi sprzedawała przyczepę. Zakładam że właściciel - p. Z.Smolicz stanie na wysokości zadania. Czas pokaże

 

Powiedz jak sprawa wygląda na chwilę obecną? Sporo czasu już minęło więc coś się powinno ruszyć w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale był jeszcze temat z inną Hobby, która miała sknocone dodatkowe instalacje elektryczne, chyba też coś z oknem dachowym czy coś w tym rodzaju. I ona też była nówka sztuka ze Smolicza i temat o niej również zaginął...

Coś mi się wydaje że chyba istnieje jakaś zależność eliminacji forumowiczów, którzy źle się wypowiedzieli na temat w/w dealera. Kurcze, siadam cicho i nic nie piszę bo też zostanę zaraz wyeliminowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mandrol napisał:

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale był jeszcze temat z inną Hobby, która miała sknocone dodatkowe instalacje elektryczne, chyba też coś z oknem dachowym czy coś w tym rodzaju. I ona też była nówka sztuka ze Smolicza i temat o niej również zaginął...

Nie, nie zaginął chyba. Natomiast kupujący postanowił wszystko naprawić na własną rękę i nie mieć nic wspólnego ze Smoliczem. W powyższym przypadku też instalacja elektryczna i mover były źle podłączone i kolega @szkl jechał do nich z reklamacją.

51 minut temu, Mandrol napisał:

Coś mi się wydaje że chyba istnieje jakaś zależność eliminacji forumowiczów, którzy źle się wypowiedzieli na temat w/w dealera. Kurcze, siadam cicho i nic nie piszę bo też zostanę zaraz wyeliminowany?

No z jakiegoś powodu @szkl przestał się odzywać na forum i na priv także. Zakładam, że sprawa nie skończyła się polubownie, bo w takim wypadku zapewne by nas o tym poinformował, a i Smoliczowi byłoby to na rękę, aby na forum poszedł przekaz, że sprawa jest załatwiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 13:23, danielpoz napisał:

Z tego co wiem sprawa załatwiona i nie ma potrzeby szukać drugiego dna. 

Nie rozumiem po co wrzucają temat na forum ,a potem podwijają ogon .  Skąd Ty wiesz ze sprawa nie ma ,, drugiego,, dna ? Prawdopodobnie straszą tym forum i dogadują się pod warunkiem braku dalszych informacji n t. Dla mnie te sprawy bez kontynuacji są MĘTNE .
Innymi słowy - nie służą innym forumowiczom . Forum jest wykorzystane instrumentalnie , jako straszak ... Ale oczywiście mogę się mylić ;)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.