Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


Marcino81

Rekomendowane odpowiedzi

Mam  podobną z jednym spaniem, mi chodziło o lazienke, do ciągania idealna ,dla dwojga i dziecka starcza, do tego szybki daszek i przybudówka, rozkladana  jak więcej osób, czasami brakuje stolika na kawe, ale idzie wytrzymać   .Ta z ostatnich zdjęć jeśli wszystko dobre i ci odpowiada ja bym brał .docenisz że mała jak będziesz musiał sam ją ustawiać .Male jest piękne .

Edytowane przez zajac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego, ktoś już już Ci napisał, że salonka to taki sobie pomysł. Owszem dla dwójki to może jeszcze tak. Choć czasem będzie doskwierał brak stolika i konieczność codziennego ścielenia . Jakby nie patrzeć to kawałek, albo nawet cały stół jest w przyczepie potrzebny. Owszem salonki mają swoich zwolenników i przeciwników. Tych drugich jest jednak dużo więcej. Nie wspomnę , że czasy spania " modłę cygańską " ( wszyscy w jednym łóżku ) to trochę już zamierzchłe czasy. Więc po mojemu to na pewno nie jest przyczepa dla rodziny 2+1. Piszesz, że zmieniasz namiot na przyczepę.  W pierwszym sezonie po takiej zmianie,  na pewno poczujesz się  luksusowo . Też to kiedyś przerabiałem. Jednak pod koniec takiego sezonu możesz, z naciskiem na  możesz ,  możecie  poczuć jednak pewien niedosyt, zatęsknić za jakimś jeszcze drugim spaniem w przyczepie,  za ciut większą przestrzenią w przyczepie i w przedsionku , bo przedsionek też tylko taki długi jak przyczepa. Przyczepę nie łatwo kupić a i sprzedać . Tym bardziej że to jednak maleństwo więc musi się znaleźć amator. 

Po fotkach niewiele da się powiedzieć no chyba brak jest klina ozdobnego, który też jest uszczelką na całej przedniej listwie okiennej. Pytanie jak długo go nie ma i czy woda już nie idzie sobie po śrubkach mocujących ten klin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę sie do rozmowy. Jestem posiadaczem salonki od zeszłego roku. Spędzilismy poki co nieco ponad 3 tygodnie w przyczepie (wczesniej za dzieciaka z rodzicami w niewiadowie). Też na początku myślałem żeby kupić coś z dwoma łóżkami, jednak miałem dość ograniczony budżet - 7000zł i trafiła się salonka z knausa w fajnej cenie i bardzo dobrym stanie i ją kupiliśmy. Łóżko cały czas rozłożone. W przyczepie tylko się spi. Jak padał deszcze to najnormalniej w świecie lezelismy na wyrku i czytalismy ksiazki lub gralismy w karty. Nie trzebabylo skladac wyrka. A obiad tez dasie zjeac, talerz w rękę i jazda :-). Wiec nam odpowiada. Nie mamy w planach zmieniac przyczepy do momentu az dorobimy się dwójki dzieci. Poki co jeździmy 2 + pies.

 

Nie oszukujmy się 9000zl to tez nie jest niewiadomo jak wygorowany budrzet, więc jeśli znajdziesz salonke za fajne pieniądze i w dobrym stanie to bierz. Tylko musisz się nastawić na tą mała niedogodność ze jak pada deszcz to albo skladasz wyrko albo lezycie/ siedzicie na rozłożonym :-) pozdrawiam

Edytowane przez ARCHIzdw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcino81 napisał:

Dzięki, za odpowiedź. Rozumiem, że Jesteś ogólnie zadowolony?

Przepraszam, że dopiero teraz - tak, ja jestem zadowolony, ale mam dodatkowo właśnie stolik składany na dodatkowe łóżko - śpi tam 1 dziecko, a my z młodszym razem. 

I właśnie plus lekkiej przyczepy - sam ją przestawiam i ustawiam na dobrą sprawę bez siłowania się, a i auto jakoś nieszczególnie czuje, że coś ciągnie (Espace III 2.2dci).

W tej z olx widzę, że jest stolik składany i masz potem łóżko więc problem jedzenia "w rękach" odpada.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2018 o 14:48, Marcino81 napisał:

Witam ponownie,

dalej poszukuję małej lekkiej przyczepy, zmienił mi się tylko ciągnik na Kia Sportage 135KM ;) przeglądając ogłoszenia trafiłem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/chateau-gruau-b330-CID5-IDnP8CO.html#c7e0dee1ae

Czy ktoś może ją oglądał lub użytkował coś podobnego?

Pozdrawiam

Jeśli jesteś poważnie zainteresowany, radzę dokładne prześwietlenie przedniej sciany - plastikowe listwy po obu stronach przednich narożników wyglądają podejrzanie. Nie widziałem takowych, dla mnie to jakieś łatanie - ale mogę się mylić. Dziwnie ta listwa nachodzi na kratkę wentylacyjną . Przednie lewe, nieotwieralne okno z innej "parafii". Dla mnie ta cepka jest dziwna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te bliźniacze francuskie przyczepy Grau/ Sterckeman/ Carvelair są budowane "delikatniej" od niemieckich marek "premium" (Tabbert, Wilk, Lmc, Knaus,Fendt). Nie twierdzę, że każda francuska to złom, ale ze względu na delikatną budowę jest mało zadbanych,w dobrym stanie- choć często one wyglądają fajnie i są lekkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pierzasty napisał:

Generalnie te bliźniacze francuskie przyczepy Grau/ Sterckeman/ Carvelair są budowane "delikatniej" od niemieckich marek "premium" (Tabbert, Wilk, Lmc, Knaus,Fendt). Nie twierdzę, że każda francuska to złom, ale ze względu na delikatną budowę jest mało zadbanych,w dobrym stanie- choć często one wyglądają fajnie i są lekkie. 

Rok temu, jak szukałem przyczepy, oglądałem jedną Grua. Była sucha i piękna - jakby nigdy deszczu i słońca nie widziała. Trzy razy do niej podchodziłem, bo " za miedzą" była. Nie dawały mi spokoju szczeliny wewnątrz miedzy meblami a ścianą. Gwoździem do trumny był brak sztywności konstrukcji. Stojąc w środku chwyciłem za półki po bokach i poruszałem lewo-prawo. Cała buda zaczęła chodzić na boki niezaleźnie od podłogi - stąd te szczeliny.

To taka moja dygresja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja (też kiedyś miałem Sterckemana) też po sztywności miała wspomnienie. U mnie było dodatkowo popękane poszycie (może i przez właśnie brak sztywności) . No są trochę słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaciekR4 napisał:

Były z takimi listwami.A i to okno nie otwierane tez jest fabrycznie.

 

Być może , ja znazłem w sieci taką jedną , tylko rocznik 96. Można coś podejrzeć, porównać.

https://www.anibis.ch/fr/d-camping-caravanes--238/a-vendre-gruau-33-ek-petite-et-légère--22565560.aspx?loc=montagny-près-yverdon&view=2&fcid=238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne spostrzeżenia i porady. Jeśli chodzi o listwy po bokach, też zwróciłem na nie uwagę, i szukałem w necie, nic podobnego z takimi nie znalazłem. Rozmawiałem telefonicznie ze sprzedającym, oczywiście oryginał, sucha, piękna i zadbana ;) Przez te krótkie dni w tygodniu nie mogę obejrzeć, może w weekend się uda. Co do salonki, pewnie macie rację jednak na początek musi być coś małego. Może ktoś z forum ma do sprzedania coś podobnego i w podobny budżecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oglądać w weekend, dzwonie a ona się sprzedała ;), znalazłem coś innego. Możecie rzucić okiem?

 

653931361_1_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-legionowo.jpg

653931361_2_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-dodaj-zdjecia.jpg

653931361_3_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-kempingowe.jpg

653931361_4_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-motoryzacja.jpg

653931361_5_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-mazowieckie.jpg

653931361_6_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-.jpg

653931361_7_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-.jpg

653931361_8_644x461_lekka-zadbana-przyczepa-sprite-alpine-.jpg

Ewentualnie coś takiego:

 

626525729_1_644x461_przyczepa-kempingowe-sochaczew_rev012.jpg

626525729_2_644x461_przyczepa-kempingowe-dodaj-zdjecia_rev012.jpg

626525729_3_644x461_przyczepa-kempingowe-kempingowe_rev012.jpg

626525729_4_644x461_przyczepa-kempingowe-motoryzacja_rev012.jpg

626525729_5_644x461_przyczepa-kempingowe-mazowieckie_rev012.jpg

626525729_6_644x461_przyczepa-kempingowe-_rev012.jpg

626525729_7_644x461_przyczepa-kempingowe-_rev012.jpg

626525729_8_644x461_przyczepa-kempingowe-_rev012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.