Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


Marcino81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem Marcin, mieszkam w okolicach W-wy. Postanowiliśmy z żoną zamienić namiot na przyczepkę. Coś małego, ale z łazienką, wc, ogrzewanie. Dwoje dorosłych + dziecko. Pierwsze pytanie czy opel astra h z silnikiem diesla 1,7 CDTI 80KM jest w stanie coś ciągnąć? ;) Kilka przyczep już oglądałem, lecz były mocno zmęczone życiem. Myślałem o przyczepie tego typu: https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-400-2-94r-CID5-IDmA8uC.html#c2e9000d02. Kwota jaką chcę przeznaczyć to do 9000PLN. Czy możecie coś doradzić? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za podpowiedź, a jak sprawa wygląda z moim autem, da się tym coś ciągnąć?

 

Najlepiej niech wypowie sie ktoś kto czymś podobnym ciągnie. Ale na początek sprawdź tutaj:

https://nieuw.towcar.info/GB/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te przyczepę wczoraj, układ jak układ ale zwróciłem uwagę na kilka niedoróbek, poniżej foto. Czy są to poważne uszkodzenia?

post-28261-0-62025900-1501145443_thumb.jpg

post-28261-0-17469900-1501145446_thumb.jpg

post-28261-0-76702000-1501145448_thumb.jpg

post-28261-0-24488300-1501145451_thumb.jpg

post-28261-0-66028500-1501145453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poważne. Z listwą z przodu nad oknem ktoś coś robił. Brak oryginalnych śrub, a w zamian dołożone śruby z obi. Brak uszczelek co dobitnie świadczy, że ktoś przy demontażu je pourywał. Pęknięte poszycie, które będzie postępować aż dojdzie do okna, a przez szczelinę będzie dostawać Ci się woda. W środku odchodząca okleina co świadczyć może o dużym zawilgotnieniu albo o warunkach w jakich cepa była przechowywana. Ja bym odpuścił, bo to co zauważyłeś to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Pytanie jest co siedzi głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem Marcin, mieszkam w okolicach W-wy. Postanowiliśmy z żoną zamienić namiot na przyczepkę. Coś małego, ale z łazienką, wc, ogrzewanie. Dwoje dorosłych + dziecko. Pierwsze pytanie czy opel astra h z silnikiem diesla 1,7 CDTI 80KM jest w stanie coś ciągnąć? ;) Kilka przyczep już oglądałem, lecz były mocno zmęczone życiem. Myślałem o przyczepie tego typu: https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-400-2-94r-CID5-IDmA8uC.html#c2e9000d02. Kwota jaką chcę przeznaczyć to do 9000PLN. Czy możecie coś doradzić? Z góry dziękuje.

Witaj. 

Jeśli chodzi o auto z tym silnikiem to nie wiem czy się nie pomyliłeś bo mam Asterke z tym motorem i posiada 101 KM. Może pomyliłeś się z kW. 

Bez problemów ciągnę Hobby 440 o DMC  1300 kg. Przez ostatnie 3 tygodnie 2600 km (góry i morze). Więc jeśli chodzi o autko to spokojnie bym się nie martwił. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie masz dopisane jaka max przyczepę możesz ciągaćpunkt o1 i o2 bodajże. A ta przyczepa z foto to odpadnie ci buda z ramy przy pierwszej wycieczce nad morze. To stan agonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Jeśli chodzi o auto z tym silnikiem to nie wiem czy się nie pomyliłeś bo mam Asterke z tym motorem i posiada 101 KM. Może pomyliłeś się z kW. 

Bez problemów ciągnę Hobby 440 o DMC  1300 kg. Przez ostatnie 3 tygodnie 2600 km (góry i morze). Więc jeśli chodzi o autko to spokojnie bym się nie martwił. 

Pozdrawiam.

Witaj,

co do mocy silnika to jest to 80KM, w rodzinie też mam astrę h ze 101KM, ale myślę że 80KM też da radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie,

dalej poszukuję małej lekkiej przyczepy, zmienił mi się tylko ciągnik na Kia Sportage 135KM ;) przeglądając ogłoszenia trafiłem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/chateau-gruau-b330-CID5-IDnP8CO.html#c7e0dee1ae

Czy ktoś może ją oglądał lub użytkował coś podobnego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.