Skocz do zawartości

Nie działa kran z wodą i spłuczka w Hobby 2009


marioox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Może ktoś podpowie co mogę sprawdzić :) W łazience po odkręceniu kranu pompka nie działa i spłuczka ubikacji . Znalazłem spalony bezpiecznik pod ubikacja w miejscu gdzie wyjmuje sie pojemnik na fekalia . Wymieniłem na nowy , prawde mówiąc na samochodowy ale wyglądają identycznie ( 3 A ) . Dalej nic ! Sprawdziłem ponownie ten nowy i nie spalił się . W kuchni pompka działa normalnie , w łazience oświetlenie tez działa . Pytanie na marginesie : na panelu głównym jest taka ikonka termometr oraz stopa wygląda jak jakies ogrzewanie podłogowe , po załączeniu zapala sie czerwona dioda ale podłoga raczej nie grzeje :) Co to może być innego ?

 

Bardzo proszę o podpowiedź , w sobote chciałem jechac na wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panelu guzik od ogrzewania podłogowego i on czy jest ogrzewanie czy nie ma to będzie się po naciśnięciu świecił. Taka konstrukcja centralki (tej w szafie), do podłogówki jest duży transformator w skrzyneczce białej z przodu przyczepy, ale uwaga, skrzyneczki z przodu powinny być co najmniej dwie, bo jedna to rozdzielnica napięcia 12v świateł i innych rzeczy przychodzących z samochodu więc ona będzie zawsze.

 

 

Jeśli chodzi o sterowanie pompką i kibelkiem, nie za bardzo mam pomysł, to teoretycznie powinny być dwie nie związane ze sobą rzeczy, ale, zobacz czy na rozdzielnicy w szafie tam gdzie masz kilka bezpieczników jeden z nich nie jest przepalony, choć to raczej nie to, bez sensu by było żeby sterowanie pompką z kuchni działało a z łazienki już nie bo były na dwóch obwodach, przewody do łazienki idą (w 540UK gdzie szafa z elektrownią jest przez ścianę z łazienką) z szafy obok - dołem, a do oświetlenia z szafy obok górą pod sufitem, więc może jakaś mysza przegryzła kable przy ziemi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się też wydaje, ale niestety nie jest mi znany żaden schemat prowadzenia instalacji elektrycznej, stąd szukałbym wiązki kabli idących z centralki elektrycznej w stronę łazienki.

Jakiś stały plus, i tak jak piszesz - być może uszkodzony powoduje brak zasilania, nie bardzo mam jak poszperać u siebie bo to by wymagało rozebrania szafki, ale moze jak by obudowę brodzika zdjąć to zobaczysz które przewody tam wchodzą ? ewentualnie - u mnie - od strony szafy zobaczyć co wchodzi w scianę kibelka i w tej wiązce macać, nie wiem jak u siebie to wyglada wiec trudno pomóc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem czy na kostce pod umywalką masz 12v. O ile nie masz wspólnego zbiornika do spłuczki i kranów to są to niezależne instalacje. Może być akurat zbieg okoliczności i poszła pompka od wczoraj i mikrostyk w kranie.

Ten bezpiecznik w kasecie nie zawsze jest od pompki u mnie był w przyczepie od wskaźnika zapełnienia kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozebrałem kran i ten mikrostyk coś szwankuje , jak nim cos poruszam to działa . Rozebrałem go i złozyłem na nowo i zadziałał ale co jakiś czas znowu nie może ruszyć . Ubikacja wogóle nie ruszyła więc chyba to nie ma związku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie działała to upewnij się że napięcie dochodzi do wtyczki która przy niej jest w momencie naciśnięcia guzika.

 

Potem wrzucił bym do octu na noc rano przepłukał i być może ożyje - może zakamieniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie działała to upewnij się że napięcie dochodzi do wtyczki która przy niej jest w momencie naciśnięcia guzika.

 

Potem wrzucił bym do octu na noc rano przepłukał i być może ożyje - może zakamieniona ?

Ostatnio przestała mi działać spłuczka w Thefordzie c200cs. Jako że byłem na wyjeździe to zabrałem się od razu. Liczyłem ze padła pompka . Sprawdzam - spalony bezpiecznik. Wymieniłem. Pompka zaczęła działać i to na stałe. Rozebrałem stycznik w przycisku - takie małe g...no zaśniedziałe. Przy okazji muszę go kupić i wymienić :) A na razie oczyściłem i pompka przez dalszą część podróży świetnie działała. Sprawdź stycznik. Pompka żeby ruszyła trzeba śmigiełko wkrętakiem "pobudzić" jak stoi ... Miłego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ktoś podpowie co mam sprawdzić:

Przy zamkniętych kranach i spłuczce chodzi cały czas pompka wody w zbiorniku (czy powinna)

Była odłączona jak kupiłem a podpinając 230V połączyłem kabelki i od razu usłyszałem brzęczenie.

Oba krany i spłuczka działają jak odkręcę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kkuligowski napisał:

Może ktoś podpowie co mam sprawdzić:

Przy zamkniętych kranach i spłuczce chodzi cały czas pompka wody w zbiorniku (czy powinna)

Była odłączona jak kupiłem a podpinając 230V połączyłem kabelki i od razu usłyszałem brzęczenie.

Oba krany i spłuczka działają jak odkręcę. 

 

 

.... któryś z mikrostyków ... będący w jednym z kranów lub w spłuczce nie rozłącza się będąc w pozycji zamkniętej ...

Po kolei rozłącz każde urządzenie z osobna (doszukaj się kostki biegnąc po przewodzie) - zobaczysz kiedy pompka przestanie działać/pracować (a działać powinna tylko kiedy coś jest w pozycji ON).

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz.

Znalazłem "rozdzielnik" elektryczny poz umywalką w łazience.

Odpinałem po kolei odbiorniki i padło na kran w łazience. Rozebrałem i ma już swoje lata, przechodził naprawy. Poprawiłem blaszki styków i działa (tylko moim zdanie powinien odwrotnie) teraz otwiera wodę odkręcając w lewo.

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten temat, bo zakładać następny to grzech. U mnie też nie poleciała woda z kranu :(  Oczywiście u mnie nie usłyszałem nawet pompki więc winowajcę nie trudno było znaleźć.W pierwszej fazie myślałem, że coś źle podłączyłem, bowiem po zeszłorocznym sezonie natychmiast po przyjeździe pompkę wyjąłem, wysuszyłem i miałem w domu aż do wczorajszego podłączenia. Wyciągnąłem więc pompę i dawaj próbuję na sucho (wiem, wiem , że nie można, ale na krótko da się) i nic - nawet nie drgnęła.Próbowałem od spodu ją rozruszać, ale wyczułem, że łopatki obracały się bardzo ciężko.Wszystkie próby reanimacji spełzły na niczym. Zdziwiło mnie to, bowiem pompka była zupełnie nowa.Stara nawaliła nam w sierpniu zeszłego roku i na trasie zamówiłem nową. Była dosłownie używana 2 tygodnie,  po czym jak już pisałem, była wyjęta, osuszona i poszła do domu. Jako , że jestem upierdliwcem musiałem dojść do tego co się stało.Oczywiście nie ma innej metody jak wkręcenie w imadło i poczęstowanie jej przecinakiem i młotkiem. I teraz obraz rzeczywistości - jak wygląda towar  wyprodukowany dla karawaningowców po 2 tygodniowym użyciu. Oceńcie sami :

 

IMG_20190418_205708.thumb.jpg.c6510786416bf650e3f71b3b6a4ec881.jpg

 

Pacjentka na stole to pompka  o oznaczeniu  MAAS 15, kupiona  na allegro ( jest tam ich pełno). Tym wpisem chciałem ostrzec innych przed kupnem tego szajsu - szkoda kasy. Zgubiłem kwitek kupna, bo  zakupiłem w trasie, tak pewnie bym ścierwo reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.